Oświetlenie profesjonalne | wnętrza użytkowe inne  (2018-05-09)   ES-SYSTEM

Zdrowe światło dla dzieci w szkole podstawowej w Holandii

Do realizacji projektu oświetlenia szkoły podstawowej SWS De Zoutkamperril w Zoutkamp w Holandii wykorzystano oświetlenie 100% LED. Zapewnia ono maksymalną efektywność energetyczną budynku przy użyciu najwyższej jakości opraw oświetleniowych, które gwarantują zdrowe światło dla uczących się w szkole dzieci. To kolejna realizacja oświetlenia placówek edukacyjnych przez ES-SYSTEM w kraju i za granicą.
 
  Prawidłowy rozwój oraz zdrowie młodych ludzi w dużej mierze zależy od warunków, w jakich spędzają oni czas. Dlatego dobór odpowiedniego oświetlenia do obiektów edukacyjnych jest bardzo ważny. Odpowiednie oświetlenie pomieszczeń szkolnych, w których uczą się dzieci, wpływa na ich samopoczucie, poziom koncentracji i chęć nauki. Pozwala lepiej skupiać się na wykonywanych czynnościach, co przekłada się na pozytywne wyniki w nauce. Światło, w tym również światło sztuczne, na wiele sposobów wpływa na fizjologię i zachowania ludzi. Europa Zachodnia stawia na zdrowe światło, ponieważ woli zapobiegać niż leczyć późniejsze schorzenia spowodowane przebywaniem z nieodpowiednich warunkach – mówi Rafał Gawrylak, Prezes spółki ES-SYSTEM.
 
Do oświetlenia szkoły podstawową SWS De Zoutkamperril w Zoutkamp w Holandii użyte zostało najwyższej jakości oświetlenie energooszczędne w 100% oparte na technologii LED. Zastosowano oprawy, które doskonale wkomponowały się w charakter nowoczesnego budynku.
 
Właściwy dobór oświetlenia do placówek edukacyjnych jest elementem dbałości o zdrowie społeczeństwa. Fundusze przeznaczone na takie oświetlenie zwracają się w 100% w okresie od półtora roku do kilku lat – mówi Prezes ES-SYSTEM.
 
Źródło: ES-SYSTEM
 

Treści powiązane:Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW