Oświetlenie profesjonalne | wnętrza handlowe  (2023-03-02)   SINIFY

Kompleksowa modernizacja oświetlenia w sieci Empik w całej Polsce

Grupa Hurtowni Elektrotechnicznych GRODNO wymieniła oświetlenie w 208 placówkach sieci Empik na terenie całego kraju wykorzystując energooszczędne oświetlenie marki Philips LED. Jego modernizacja pozwoliła na ograniczenie zużywanej energii we wszystkich placówkach sieci o około 40 proc.
 
Tym samym Signify, producent oświetlenia w marce Philips LED, poczyniła kolejny krok ku realizacji założeń swojego programu zrównoważonego rozwoju „Jaśniejsze życie, lepszy świat 2025”, w którym zobowiązała się, aby pomagać partnerom w przyspieszeniu działań na rzecz klimatu.

 
 
 
Oświetlenie Philips LED – rozwiązanie korzystne ekonomicznie i ekologicznie
 
Głównym wymogiem inwestora, czyli firmy Empik, była kompleksowość obsługi oraz niezawodny i energooszczędny produkt, dlatego przy modernizacji zastosowane zostały dwie grupy produktów Philips – linie świetlne dla sufitów otwartych oraz panele dla sufitów modułowych. Oświetlenie zostało wymienione w salonach Empik, na witrynach oraz w przestrzeniach socjalnych, wszędzie działają obecnie energooszczędne oprawy marki Philips LED.

 
Z miesiąca na miesiąc energia staje się coraz droższa, co mocno odczuwa cały rynek. Dlatego naturalnym krokiem było poszukiwanie oszczędności w tym obszarze. Zależało nam na tym, aby zmniejszyć zużycie energii i związane z tym koszty oraz uzyskać zwrot z inwestycji poniżej jednego roku. Jednym z najprostszych i najszybszych sposobów okazała się wymiana oświetlenia na Philips LED w całej sieci. Ponadto zmiana ta wpływa pozytywnie na redukcję śladu węglowego, co jest dla nas nie mniej istotne. Wreszcie to także większa atrakcyjność ekspozycji oraz komfort naszych pracowników i klientów odwiedzających sklepy.” – podkreśla Rafał Długosz, manager działu ds. Development Empik
 
„Największym wyzwaniem była logistyka, ponieważ chodziło o wymianę oświetlenia w 208 sklepach w całej Polsce musieliśmy mieć pewność, że produkty dotrą na czas, że nie będzie żadnych przestojów realizacji. spięcie wszystkich terminów wymagało sporo determinacji, ale finalnie, dzięki partnerskiej współpracy wszystkich zaangażowanych stron wszystko poszło zgodnie z planem.” – mówi Jarosław Skonieczka, Dyrektor ds. Oświetlenia GRODNO
 

W porównaniu do stosowanych poprzednio opraw LED starej generacji, instalacja oświetlenia Philips LED umożliwia znaczne obniżenie kosztów energii. Różnica w zużyciu energii przed i po wymianie, dla kilkunastu losowo lokalizacji wynosi od 39 do 45 proc. przy jednoczesnym zwiększeniu standardu oświetlenia. Wdrażane w ramach modernizacji rozwiązania pozwalają także generować pozytywny wpływ nie tylko na doświadczenia zakupowe klienta, ale i na środowisko, są więc opłacalną inwestycją dla firmy. Ograniczanie śladu węglowego jest istotne przez pryzmat wszystkich obszarów działalności, a więc też poprzez stosowanie narzędzi i rozwiązań, które przekładają się na realizację tego celu.

 


Signify stawia na zrównoważony rozwój
 
Rozwiązania oświetleniowe od Signify są odzwierciedleniem idei zrównoważonego rozwoju. Od sposobu ich projektowania, wytworzenia komponentów, przez ich pakowanie, transport, a następnie użytkowanie. Dzięki integracji modułów LED i zamocowaniu opraw w szynach nośnych, poprawia także ekspozycję towaru i podnosi estetykę nowoczesnej przestrzeni handlowej sklepów.

 
Niektórych efektów po modernizacji nie widać gołym okiem. Dobrym tego przykładem jest właśnie redukcja śladu węglowego. To znaczący krok w realizacji założeń europejskiego Zielonego Ładu. Zakładają one, że do 2050 roku gospodarka powinna osiągnąć neutralność klimatyczną. W Signify zrealizowaliśmy ten cel już w 2020 roku. Teraz chętnie wspieramy w podobnych działaniach naszych partnerów.” – mówi Rafał Olborski, Key Account Manager Signify

 
Signify podejmuje wiele inicjatyw na rzecz klimatu, m.in. od wielu lat realizuje program zrównoważonego rozwoju „Jaśniejsze życie, lepszy świat”, opracowała program Green Switch dot. ograniczania emisji gazów cieplarnianych w ramach Europejskiego Zielonego Ładu i uczestniczy w inicjatywie „Race to Zero”. Zrównoważony rozwój to strategia Signify, która wyznacza kierunek rozwoju, produkcji, a także doboru partnerów, których wartości są spójne z wartościami firmy.

Źródlo: Signiffy
 
 

Treści powiązane:Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW