Oświetlenie profesjonalne | wnętrza handlowe  (2017-11-10)   ES-SYSTEM

Oświetlenie z Polski tworzy niepowtarzalny charakter europejskich galerii handlowych

Dwie galerie handlowe, Europa Passage w Hamburgu oraz Löhr-Center zlokalizowane w Koblencji (Niemcy), zostały wyposażone w oświetlenie wyróżniające się najwyższą jakością energooszczędnego oświetlenia oraz estetyką opraw. Wykorzystane systemy oświetleniowe zapewniają odpowiedni nastrój, który zachęca klientów odwiedzających galerie handlowe do spędzania w nich czasu i robienia zakupów.

Coraz więcej ludzi spędza czas w galeriach handlowych, dlatego rosną wymagania inwestorów dotyczące aranżacji przestrzeni wewnątrz obiektu. Nie bez znaczenia pozostaje także estetyka elewacji budynku, która zachęca by wejść do środka – powiedział Rafał Gawrylak, prezes ES-SYSTEM, polskiej firmy, która dostarczyła systemy oświetleniowe zainstalowane w niemieckich galeriach handlowych.

Galeria Europa Passage znajduje się w samym sercu Hamburga. Polski producent dostarczył tam systemy oświetleniowe o łącznej długości ok. 600 m. Tworzą je trzy ciągi oświetleniowe, których forma zbliżona jest w przekroju do skrzydła samolotu. Cały system stanowią dwie potrójne pętle świetlne. Projekt zakładał ułożenie systemu zarówno w jednej płaszczyźnie, jak również jego płynne przejście w łukową formę przestrzenną.  Szkielet systemu zbudowany jest z aluminiowych profili, a jego górne i dolne poszycie stanowi specjalna termicznie napinana błona. Do rozświetlenia dolnego poszycia skrzydeł wykorzystano diody LED w dwóch temperaturach barwowych, a w części łukowej systemu również diody RGBW. W celu pełnego wykorzystania możliwości jakie dają zainstalowane źródła światła LED, system wyposażono w wysokiej klasy urządzenia sterujące, które pozwalają na wybór i zaprogramowanie wielu wariantów aranżacji oświetlenia, zarówno stałych jak i dynamicznych.

 
Galeria Europa Passage w Hamburgu (Nimcy)

 
Centrum handlowe Löhr-Center zlokalizowane jest w  Koblencji, w Niemczech. Realizacja ta wyróżnia się różnorodnością form, kształtów i barw zastosowanych systemów oświetleniowych. Wśród nich znalazł się oprawy oświetleniowe w kształcie okręgów o średnicach od 80 cm do 4 m, a także trapezów i trójkątów, które zainstalowano pojedynczo lub w zbiorczych konfiguracjach. W większości z tych opraw powierzchnię świecącą stanowi specjalna, zadrukowana tkanina. Kolorowe nadruki, oddające charakter i klimat obiektu wykonano według wymagań inwestora.

 
Centrum handlowe Löhr-Center w  Koblencji (Niemcy)

Źródła światła stanowią moduły LED wyposażone w dwa typy diod świecących o ciepłej i zimnej temperaturze barwowej. System sterowania oparty na protokole DALI typ 8 umożliwia dynamiczną regulację temperatury barwowej oraz natężenia światła. Całość wnętrz uzupełniają ozdobne oprawy zwieszane w formie żyrandoli, które zostały wykonane w kilku niepowtarzalnych formach. Każdy z nich został podświetlony od wewnątrz diodami LED.

Źródło: ES-SYSTEM
 

Treści powiązane:Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW