Oświetlenie profesjonalne | iluminacja architektury  (2017-09-14)   PHILIPS LIGHTING

Najnowszy cud inżynierii w Chinach rozświetla rzekę Huang He

Oszałamiający, podwieszany most Binhe na rzece Huang He, w prefekturze miejskiej Yinchuan, w północnych Chinach, został wyposażony w spektakularne i dynamiczne oświetlenie LED od Philips Lighting, a instalacja ciągnie się na całą szerokość rzeki Huang He - szóstej najszerszej rzeki na świecie.
 
  Nocą mieszkańcy mogą podziwiać tęczowo oświetloną kurtynę wodną, która sprawia wrażenie wodospadu. Nowy punkt na planie miasta łączy centrum Yinchuan z Binhe New Area.

Wyjątkowa architektura mostu Binhe uzupełniona jest teraz technologią Philips Color Kinetics, która zapewnia elastyczne oświetlenie architektoniczne z możliwością użycia nawet 16,7 milionów kolorów. W porównaniu z konwencjonalnym oświetleniem, nowy i długotrwały system Philips Lighting LED umożliwia oszczędność energii na poziomie nawet 75%, zmniejszając też wydatki operacyjne i koszty utrzymania.
 
Po 28 miesiącach budowy, mostu Binhe na rzece Huang He został oddany do ruchu w kwietniu 2016. Instalację oświetlenia zakończono w kwietniu 2017. Most ma 6587 metrów długości i mieści 8 pasów dla samochodów. Podtrzymuje go 6 pylonów o wysokości 98 m, a od każdego z nich odchodzą liny nośne o łącznej długości 218 m.
 
Źródło: Philips Lighting

Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW