Oświetlenie profesjonalne | obiekty architektoniczne  (2020-06-18)   Artykuł sponsorowany TM Technologie

Doskonałe rozwiązanie oświetlenia ewakuacyjnego dla przestrzeni biurowych i galerii handlowych od firmy TM TECHNOLOGIE

Dzięki różnorodnym możliwościom technicznym współczesne budownictwo przybiera najróżniejsze formy i kształty. Obowiązkowym elementem nowoczesnych budynków jest instalacja przeciwpożarowa, a jej nieodłącznym elementem jest oświetlenie awaryjne. Projektanci coraz częściej sięgają po rozwiązania, które nie tylko spełnią wymagania funkcjonalne dotyczące bezpieczeństwa, ale też idealnie integrują się pod względem estetycznym z nawet najbardziej wymagającymi obiektami.
 
Spełniając oczekiwania rynku firma TM TECHNOLOGIE sp. z o.o wprowadziła do swojej oferty rodzinę opraw oświetlenia awaryjnego ONTEC w wersjach C, D, E, G i R. Każdą z nich cechuje odmienny sposób zastosowania w zależności od potrzeby oraz specyfikacji obiektu. Ze względu na nowoczesne wzornictwo, najwyższą jakość materiałów, stopień szczelności IP20 i zakres temperatury pracy, oprawy idealnie nadają się do awaryjnego oświetlania przestrzeni biurowych i galerii handlowych.

  ONTEC C, D i R wykorzystują rozwiązania techniczne, które sprawiają, że oprawy te najlepiej nadają się m.in. do zastosowania w częściach otwartych w budynkach, a dzięki wyposażeniu w specjalne soczewki, zapewniają możliwość zmiany strumienia świetlnego, idealnie  sprawdzając się jako oświetlenie dróg ewakuacji.
 
ONTEC D oraz ONTEC C charakteryzuje minimalistyczny design oraz dopasowanie do każdego wnętrza bez naruszania konstrukcji oświetlenia podstawowego co sprawia, że produkt jest uniwersalny i praktyczny. Dodatkowo, ich wysoka sprawność umożliwia zastosowanie mniejszej liczby opraw przy zachowaniu wszystkich wymaganych parametrów natężenia oświetlenia. Kompaktowe pakiety akumulatorowe LiFePO4 zapewniają długą żywotność, a łatwa instalacja, dzięki modułowej konstrukcji elektroniki, pozwala na szybki montaż urządzenia. Instalacja ONTEC C i ONTEC D możliwa jest tylko w wersji wpuszczanej. Jedyną różnicą opraw ONTEC C i ONTEC D jest kształt – ONTEC C ma kształt koła, natomiast ONTEC D kwadratu.

ONTEC R reprezentuje rozwiązanie z przeznaczeniem m.in. do oświetlania części otwartych i dróg ewakuacji. Dodatkowo w ofercie znajduje się oprawa w wersji E, która zachowuje wszystkie atuty, jakie posiadają pozostałe typy opraw z rodziny ONTEC R. Jedyna różnica odnosi się do sposobu zastosowania urządzenia. ONTEC R w wersji E przeznaczona jest do oświetlania znaków wyznaczających drogę ewakuacji oraz miejsc lokalizacji urządzeń gaśniczych. Oprawa charakteryzuje się wysokim współczynnikiem luminancji sięgającym 500 cd/m². Dzięki wyspecjalizowanej technologii, producent uzyskał wysoką sprawność przy stosunkowo niewielkich rozmiarach, co przekłada się na widoczność znaku o wymiarach 100x100 z dużej odległości, sięgającej nawet 20 m. Dodatkowo, zastosowanie diody LED o bardzo dobrych parametrach umożliwia uzyskanie równomiernego podświetlenia całego znaku bezpieczeństwa. W  zależności od potrzeb i specyfikacji obiektu, oprawy ONTEC R cechuje ten sam sposób montażu, który nie wymaga wyspecjalizowanego sprzętu, a przy zastosowaniu opcjonalnej ramki umożliwia podtynkowe zamontowanie opraw.
 
ONTEC E i G to oprawy do wyznaczania kierunku ewakuacji, charakteryzujące się wysokim współczynnikiem luminancji wynoszącym ponad 500cd/m2, uzyskanym dzięki innowacyjnej technologii doboru gradientu oświetlanej płaszczyzny do źródła światła LED. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych rozwiązań z dziedziny techniki świetlnej oraz specjalnych materiałów translucentnych, znak ewakuacji można dostrzec z odległości sięgającej nawet 25 m.  
 
Oprawy oferowane są w wersji z 1 i 3 godzinnym podtrzymaniem czasu pracy baterii i mogą działać w dwóch trybach: M – praca na jasno oraz NM – praca awaryjna. Oprawy z rodziny ONTEC oferowane są w wersjach z przyciskiem ręcznym (ST), testem automatycznym (AT) oraz z przeznaczeniem do testowania za pomocą autorskiego Systemu Monitoringu Oświetlenia Awaryjnego DATA. W ofercie można znaleźć także wersje przeznaczone do Systemu Centralnej Baterii (CB).
 
Oprawy oświetlenia awaryjnego ONTEC C, D, E, G i R znacznie rozszerzają portfolio firmy TM Technologie w zakresie oświetlenia awaryjnego i dają możliwość doboru optymalnego rozwiązania, dopasowanego do potrzeb i specyfiki każdego obiektu.
 
Dzięki najnowszej technologii i wysokim walorom estetycznym, produkty TM Technologie Sp. z o.o. spełniają najwyższe międzynarodowe standardy i w sposób bezpośredni  wpływają na zwiększenie bezpieczeństwa obiektu i jego użytkowników. Każdy produkt z rodziny ONTEC poddany został procesowi certyfikacji przez Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej, na podstawie którego wydany został certyfikat CNBOP dopuszczający wyrób do użytkowania w ochronie przeciwpożarowej.
 
TM TECHNOLOGIE Sp. z o.o.
Morawica 355
32-084 Morawica
Tel.: +48 12 444 60 60
Fax: +48 12 350 57 34
e-mail: biuro@tmtechnologie.pl
www.tmtechnologie.pl


 

Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW