Forum LIGHTING.PL Strona Główna Forum LIGHTING.PL
Forum dyskusyjne wortalu oświetleniowego LIGHTING.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
świetlówki energooszczędne

jaka firma najlepsza
Osram
54%
 54%  [ 18 ]
Radium
3%
 3%  [ 1 ]
Philips
42%
 42%  [ 14 ]
Głosowań: 27
Wszystkich Głosów: 33

Autor Wiadomość
brujah
[Usunięty]

Wysłany: 12-05-2010, 08:19   

Czyli w świetle dziennym też widzisz siebie trupio i baldo?
ps. gdybym był moderatorem dał bym ci ostrzeżenie za estetykę twoich postów. Gościu zrób coś z tym bo nie da się tego czytać. Ile ty masz lat? 12?
 
 
artuled
[Usunięty]

Wysłany: 12-05-2010, 14:10   

[quote="brujah"]Czyli w świetle dziennym też widzisz siebie trupio i baldo?
Nie aż tak to ja siebie niewidzę,mam tylko na myśli kolor świetlówek i tylko przy nich
tak siebie postrzegam.
 
 
brujah
[Usunięty]

Wysłany: 12-05-2010, 14:36   

ja też mam na myśli kolor świetlówek. Wiesz w ogołe o czym piszesz? Baldo to ty wygladasz jak masz Ra<79 i zimną barwę
 
 
Unknown user
[Usunięty]

Wysłany: 13-05-2010, 11:41   

artuled napisał/a:
mam tylko na myśli kolor świetlówek


Nabieram głębokiego przekonania, że kolega artuled pisząc o kolorze świetlówki ma na myśli kolor trzonka, a być może idzie jeszcze dalej w wygłaszaniu "rozumnych" opinii, i chodzi mu o kolor opakowania, no bo chyba nie posuwa się aż tak daleko w swoim profesjonaliźmie, aby myśleć o kolorze stopki w trzonku.

A tak na poważnie to jeśli kupował te swoje "żarówki energooszczędne" dość dawno, za cenę kilku złotych i z napisem "Made in PRC", to i nie dziwota, że mają one barwę "trupią". Jeśli kształtuje swoje opinie na podstawie takich produktów to nie trudno domyślać się skąd wypisuje takie banialuki. Choć dziś nawet te z PRC miewają całkiem znośną barwę ciepłą.
 
 
qbott
[Usunięty]

Wysłany: 13-05-2010, 12:12   

artuled napisał/a:
qbott napisał/a:
To nie jest wcale śmieszne. Ludzie nie znający się czytają takie bzdury a potem za nic w świecie nie chcą kupować świetlówek bo w to wierzą.

I mają rację,po niekąt. :D
A tak na marginesie:
Nie kturzy z was lubią kolor świetlówek biały,dobrze nic zbytnio do tego nie mam,
Ja tam siebie przy białym czy zimno-białym kolorze świetlówek przy lustrze nie widzę
ponieważ widzę siebie trupio lub blado :roll: .
A przy świetle żarówek,widzę siebie takiego jakim jestem i jaki jest wniosek?.
-Wniosek jest taki,"Każdy lubi to co lubi i jak to lubi"?.
Aha jeszcze jedno, ja jeszcze lubię świetlówki o barwie światła:
2700k- najlepiej pomarańczowa 40w lub 20w :lol: .
Dalej zależy już od otoczenia w którym się znajdujemy.


Przecież nie mówię że świetlówki dają piękne światło. Piszę tylko, że to kompletna bzdura, że ich trwałość spada przy 3 zapłonach dziennie o połowę. Drugą bzdurą jest to, że zużywają więcej prądu przez parę minut po zapłonie.
2700k to barwa ciepła a nie pomarańczowa
Natomiast zgadzam się, że przy lustrach lepiej sprawdzają się żarówki. Jeśli świetlówki, to powinny mieć Ra >90 i barwę 930 lub 940
 
 
artuled
[Usunięty]

Wysłany: 13-05-2010, 14:46   

Masz rację. :wink: .
 
 
Doc Brown
[Usunięty]

Wysłany: 13-05-2010, 23:18   

brujah napisał/a:
Czyli w świetle dziennym też widzisz siebie trupio i baldo?
ps. gdybym był moderatorem dał bym ci ostrzeżenie za estetykę twoich postów. Gościu zrób coś z tym bo nie da się tego czytać. Ile ty masz lat? 12?


Kolego Brujah, szkoda fatygi na tego szczeniaka, przecież każdy widzi, że gość nawet pisać nie umie, próbuje przyszpanować wiedzą, ale tak naprawdę to nic nie wie :twisted:
 
 
artuled
[Usunięty]

Wysłany: 15-05-2010, 10:55   

:oops: :cry: :!: .
-------------------------------
Ten film nie jest w języku Polskim ale można coś z tego zrozumieć :lol:
- http://www.youtube.com/wa...feature=related (eksperyment) :roll: .
 
 
qbott
[Usunięty]

Wysłany: 08-09-2012, 15:55   

W tym wątku dawno nic się nie pojawiło. Ostatnio bardzo zwiększyła się dostępność świetlówek o barwie innej niż ciepłobiała w marketach. Osram mocno postawił na barwę 840 (jako bardziej znośną dla większości klientów niż np. 865).
Za to w katalogu Philipsa pojawiła się świetlówka "True Color". W specjalnym katalogu jest oznaczona jako Ra=90 oraz 2700K, czyli na logikę powinna mieć barwę 927. Niestety, już w katalogu internetowym jej Ra jest opisane jako 89 (czyli nie ma prawa jej oznaczać jako 927). Pikanterii sprawie dodaje fakt, że nie da się jej kupić w Polsce (przynajmniej tak było kilka miesięcy temu-być może sytuacja już uległa zmianie, jeśli brak mi aktualnych danych to przepraszam).
W katalogu międzynarodowym firmy Megaman jest seria świetlówek "Nature Color" o barwie 965 (kilka mocy na trzonki E14, E27). Można je jedynie zamawiać na pełne kartony przez internet.
Generalnie, gama świetlówek kompaktowych jest już na równi pochyłej, z uwagi na rosnącą falę źródeł światła LED.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group