Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2017-10-04)   LUG

Budowa fabryki LUG w Argentynie na ukończeniu

W poniedziałek, 2 października 2017, przedstawiciele Grupy Kapitałowej LUG S.A. odwiedzili argentyński park przemysłowy Parque Industrial S.A.P.E.M. w Pasados (Argentyna), gdzie na ukończeniu jest budowa zakładu produkcyjnego LUG Argentina, spółki wchodzącej w skład Grupy Kapitałowej LUG S.A.

 


W spotkaniu na miejscu budowy fabryki udział wzięli m. in. Gubernator Prowincji Misiones, Hugo Passalacqua i Minister Przemysłu Prowincji, Luis Lichowski. Grupę Kapitałową LUG S. A. reprezentowali Prezes Zarządu, Ryszard Wtorkowski i V-ce Prezes Zarządu, Mariusz Ejsmont oraz z ramienia spółki LUG Argentina, jej Prezes Rogelio Bertone i Dyrektor Generalny Jorge Chamorro Escalona.
 
- Inwestycja w Argentynie jest kolejnym etapem naszej ekspansji w Ameryce Łacińskiej. Na początku września, na potrzeby projektów realizowanych na terenie argentyńskiej Prowincji Misiones dostarczyliśmy dwa tysiące sztuk opraw oświetleniowych wyprodukowanych w naszych zielonogórskich zakładach. Kolejne dostawy w regionie będą już realizowane przez fabrykę w Argentynie, która pełną zdolność produkcyjną osiągnie w pierwszym kwartale przyszłego roku. Obecność LUG w Argentynie i na innych rynkach regionu będzie stale rosnąć – powiedział Prezes Zarządu LUG S.A., Ryszard Wtorkowski.

 


W nowym zakładzie produkcyjnym o powierzchni blisko 1600 m², zatrudnienie znajdzie kilkadziesiąt osób. Fabryka będzie produkować nowoczesne oprawy oświetleniowe LED, szczególnie rozwiązania przeznaczone do oświetlenia powierzchni miejskich takich jak ulice, parki, parkingi lub budynki użyteczności publicznej.
 
- Spółka LUG Argentina, która wchodzi w skład Grupy Kapitałowej LUG S.A. będzie zajmować się nie tylko produkcją i montażem opraw oświetleniowych. W ramach naszej działalności w Argentynie będziemy również prowadzić działalność doradczą w zakresie nowoczesnych rozwiązań oświetleniowych oraz angażować się w projekty związane z efektywnością energetyczną na terenie całej Republiki Argentyny – dodaje Ryszard Wtorkowski.
 
Źródło: LUG

Treści powiązane:Komentarze: