Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2017-06-23)   ROSA

Rosa ma już 25 lat

Dwadzieścia pięć lat temu, dokładnie 1 marca 1992 r. w Lędzinach, rozpoczęła działalność firma Rosa załażona przez Stanisława Rosa. 5 marca 2017 r. w jednym z firmowych zakładów –  Anodowni, odbyła się uroczysta gala jubileuszowa, w której udział wzięło aż 600 gości.

 


Początkowo firma Rosa oferowała wyroby elektryczne oraz usługi, głównie na rzecz branży oświetlenia zewnętrznego. Pięć lat później zakład został przeniesiony na teren Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Podstrefie Tyskiej. Dalsze lata przyniosły szybki i dynamiczny rozwój. Obecnie firma Rosa posiada swoje zakłady w Rosji i na Słowacji, zatrudnia ponad 300 pracowników, a produkty Rosa są obecne w pięćdziesięciu krajach na całym świecie. Już od 25 lat Rosa jest rozpoznawalna jako marka produktów oświetleniowych na najwyższym poziomie technologicznym, o wysokich walorach jakościowych i estetycznych.
 
Gala była doskonałą okazją do podsumowania ostatnich 25 lat funkcjonowania Rosy na rynku.

- Zaczynaliśmy praktycznie od niczego – wspominał we wzruszającym i osobistym przemówieniu Stanisław Rosa. – Porywałem się na duże ryzyko. Uczyliśmy się tego rynku od postaw. Wtedy zatrudniłem siebie i jedną osobę, która uczyła się pracy na komputerze. Zaczynaliśmy od handlu. Kiedy już było nas dziesięciu, to znaczyło, że się rozwijamy. Mieliśmy "malucha", który służył do przewozu pracowników, ale też łopat, kilofów potrzebnych do kopania rowów pod kable oświetleniowe. No i mieliśmy siedzibę – niewielkie wynajęte pomieszczenia w Lędzinach, nie bardzo reprezentacyjne. A dzisiaj świętujemy 25 lecie istnienia. Jestem wzruszony i wszystkim, którzy tę firmę budowali – zwłaszcza moim pracownikom – bardzo dziękuję – mówił Stanisław Rosa. – Wielokrotnie powtarzałem, że zasada naszego działania jest prosta – nie ma rzeczy  niemożliwych. Wszystko da się zrobić, trzeba tylko chcieć.
 
Źródło: Rosa
 

Treści powiązane:Komentarze: