Wydarzenia branżowe | Nagrody i wyróżnienia  (2017-04-04)  

Stanisław Rosa i Jacek Różański wśród „Osobowości roku 2016”

Na posiedzeniu w dniu 23 lutego 2017 r. kapituła Konkursu Osobowość Roku 2016 rozstrzygnęła jego wyniki. To pierwsza edycja tego konkursu, a tytuły przyznane zostały w trzech kategoriach – nauka, gospodarka i otoczenie biznesu.  Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce w dniu 22 marca 2017 r. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się podczas gali otwarcia XXV Międzynarodowych Targów ŚWIATŁO 2017 i XV Międzynarodowych Targów ELEKTROTECHNIKA 2017.

Konkurs „Osobowość roku” ma na celu wyróżnienie i promowanie twórców wdrożonych, innowacyjnych rozwiązań i przedsięwzięć techniczo-gospodarczych oraz promocję i popularyzowanie dorobku twórców techniki, nauki i nowoczesnej gospodarki. Nagroda ma uhonorować działalność i aktywność osób fizycznych, które przyczyniły się do rozwoju branży elektrotechnicznej, elektroenergetycznej, teletechnicznej i oświetleniowej poprzez swoją działalność w obszarze nauki, przemysłu, usług, popularyzacji wiedzy a także prawa, normalizacji i kształtowania przedsiębiorczości w Polsce, w roku zgłoszenia i w dwóch latach poprzednich.
 
W kategorii „Gospodarka” nagrodę otrzymał Stanisław Rosa –menadżer, organizator i twórca Zakładu Produkcyjnego ZPSO „ROSA” specjalizującego się głównie w produkcji aluminiowych słupów oświetleniowych wg własnego, opatentowanego sposobu produkcji, oferującego także oprawy do oświetlania ulic i terenów miejskich wykorzystujące technologię LED. Pan Stanisław Rosa jest jednym z liderów polskiej przedsiębiorczości i stanowi wzór jak, bez wsparcia wielkiego kapitału międzynarodowego, dzięki uporowi, zaangażowaniu i determinacji stworzyć w Polsce światowej klasy firmę produkcyjną.Produkty firmy „Rosa” można spotkać na ulicach w prawie 60 krajach na całym świecie. Wielokrotny „Lider Przedsiębiorczości”, laureat rozlicznych nagród, tytułów i dowodów uznania, także na świecie, w tym „Polski Sukces 2000”.  
 
W kategorii „Otoczenie biznesu” nagrodę przyznano Jackowi Różańskiemu – wydawcy i redaktorowi naczelnemu miesięczników Elektrosystemy, Systamy Instalacyjne i Motovoyager. Organizator konkursów „Elektroprodukt roku” i „System instalacyjny roku”.
Elektrosystemy to największy magazyn branży, stanowiący nie tylko źródło informacji o najnowszych rozwiązaniach technicznych, ale analizujący również zagadnienia ekonomiczne w branży elektrotechnicznej.


Źródło: osobowoscroku.pl
  

 
 

 

Komentarze: