Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2017-09-08)   LUG

LUG dostarczył pierwszą partię opraw LED do Argentyny

LUG zrealizował pierwszą dostawę dwóch tysięcy sztuk opraw LED w ramach umowy z Rządem Prowincji Misiones w Republice Argentyny. To pierwsza część kontraktu o rekordowej wartości blisko 21 mln euro. Debiutancka partia opraw powstała w zielonogórskich zakładach produkcyjnych LUG SA, kolejne dostawy będą już montowane w nowej fabryce w Argentynie, której otwarcie planowane jest na początek października 2017 r.

 


LUG Argentina S.A. oficjalnie rozpoczął swoją działalność w dniu wpisania do argentyńskiego rejestru przedsiębiorców, tj. 30 sierpnia 2017 r. Trwają jeszcze prace związane z budową zakładu produkcyjnego. Ich zakończenie planowane jest na początek października. To nie przeszkodziło firmie w zrealizowaniu pierwszego zamówienia i przygotowaniu dostawy dwóch tysięcy sztuk nowoczesnych opraw ledowych. Pierwsza partia została wyprodukowana w zielonogórskich zakładach Grupy LUG.

 
  
Ryszard Wtorkowski, Prezes Zarządu LUG S.A.
- Prace inwestycyjne związane z oddaniem do użytku fabryki trwają, nie przeszkodziło nam to jednak w przygotowaniu pierwszego zamówienia i dostarczeniu dwóch tysięcy sztuk opraw oświetleniowych Prowincji Misiones. –  komentuje Ryszard Wtorkowski, Prezes Zarządu LUG S.A.
 
Nowy podmiot w Grupie Kapitałowej LUG S.A. skoncentruje się na rozwoju energooszczędnych rozwiązań ledowych. Rolą argentyńskiej spółki jest prowadzenie działalności przemysłowej obejmującej m.in. produkcję i montaż opraw oświetleniowych oraz sprzedaż opraw oświetleniowych. LUG Argentina S.A. będzie prowadzić także działalność doradczą w zakresie technologii oświetleniowej, w tym na rzecz projektów związanych z oszczędzaniem energii.
 
- Budowa fabryki na terenie parku technologicznego Parque Industrial S.A.P.E.M.  jest już na ukończeniu. Przewidywany termin zakończenia budowy to przełom września i października. W październiku rozpoczniemy prace związane z instalacją linii produkcyjnej. Szacujemy, że zgodnie z harmonogramem inwestycji, fabryka pełną zdolność produkcyjną osiągnie w pierwszym kwartale przyszłego roku. – dodaje Ryszard Wtorkowski, Prezes Zarządu LUG S.A.
 
Nowy zakład produkcyjny będzie miał powierzchnię około 1600 m kw. Zatrudnienie znajdzie w nim kilkadziesiąt osób. Linia produkcyjna będzie produkować nowoczesne oprawy przeznaczone do oświetlenia przestrzeni miejskich takich jak ulice, parki, parkingi czy budynki użyteczności publicznej. Inwestycja w Argentynie pozwoli zwiększyć moce produkcyjne i osiągnąć pełną wydajność. Cały projekt będzie realizowany etapowo, przy jednoczesnym zwiększaniu obecności LUG na argentyńskim rynku.
 
Źródło: LUG

Treści powiązane:Komentarze: