Oświetlenie profesjonalne | wnętrza handlowe  (2021-03-31)   SIGNIFY

Sklepy „Społem” podnoszą bezpieczeństwo zakupów dzięki dezynfekcji UV-C

Do dezynfekcji powietrza w sklepach spożywczych sieci Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Społem” zastosowane zostały oprawy Philips UV-C. Dzięki temu pracownicy sklepów w Ozorkowie (woj. łódzkie) mogą czuć się bezpieczniej podczas wykonywania swoich codziennych obowiązków, a klienci mają lepszy komfort podczas robienia zakupów.

 


Dezynfekcja UV-C to jedna z najskuteczniejszych metod dezaktywowania wirusów i drobnoustrojów, co w czasie panującej pandemii jest niezwykle ważne, w szczególności w miejscach, gdzie występuje duża rotacja ludzi. Dlatego też, aby zapewnić bezpieczeństwo pracownikom i klientom, Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem” w Ozorkowie postawiła na dezynfekcję powietrza oraz powierzchni za pomocą urządzeń UV-C.

 
Zastosowanie urządzeń do dezynfekcji ogranicza ryzyko zakażenia klientów i pracowników sklepów „Społem”, oraz podnosi bezpieczeństwo i komfort robienia zakupów. Wierzymy, że inwestycja w urządzenia do dezynfekcji Philips UV-C to potwierdzenie jakości i wiarogodności naszej marki – zwłaszcza w tak trudnej sytuacji, jaką jest trwająca pandemia koronawirusa – mówi Agnieszka Derlecka, Prezes sieci sklepów „Społem” w Ozorkowie.
 
Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń do dezynfekcji powietrza i powierzchni, ryzyko rozprzestrzeniania się wirusów jest zredukowane, a sklepy spożywcze „Społem” w Ozorkowie stały się bez wątpienia najbezpieczniejszymi przestrzeniami handlowymi w Polsce. Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem” to sieć handlowa z wieloletnią tradycją, która idzie z duchem czasu i sięga również po innowacyjne systemy. Obecnie „Społem” należy do jednej z największych sieci handlowych w Polsce i liczy ponad 3 000 sklepów. Misją firmy jest dostarczanie produktów w najszerszym asortymencie oraz kreowanie najlepszych rozwiązań rynkowych, a teraz także tworzenie bezpiecznego środowiska pracy oraz miejsca zakupów.

 

 
Dezynfekcja dla wymagających
 
W sklepach „Społem” w Ozorkowie zastosowano dwa rodzaje urządzeń Philips UV-C, które dezaktywują wirusy zarówno z powietrza oraz powierzchni. W głównej części sklepu znajdują się oprawy tzw. „upper air” do montażu sufitowego zapewniające dezynfekcję powietrza, które emitują promieniowanie UV-C w górnej części pomieszczenia umożliwiając przebywanie osób w sklepie, podczas ich funkcjonowania. Nieprzerwana dezynfekcja powietrza chroni zarówno klientów sklepu, jak i stale przebywających w nich pracowników. Z kolei do odkażania powierzchni, w mniejszych placówkach „Społem” pojawiły się belki Philips UV-C, które uruchamiają się automatycznie w porze nocnej. Dodatkowo, każdy sklep został wyposażony w system sterowania urządzeniami.
 
Dostawcą oraz wykonawcą instalacji od projektu, poprzez jego realizacje do serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego w sklepach „Społem” była firma AMS Group – partner Signify, która oferuje kompleksowe usługi instalacyjne.

 
Instalacja rozwiązań UV-C w sieci sklepów „Społem” w Ozorkowie odbyła się przy zachowaniu najwyższych norm jakości oraz zabezpieczeń, takich jak czujniki ruchu czy zegary sterujące. Skuteczność i bezpieczeństwo rozwiązania potwierdziliśmy wykonując pomiary radiometryczne. Jesteśmy dumni, że mogliśmy pomóc „Społem” zostać pierwszą siecią handlową w Polsce dezynfekowaną przez Philips UV-C – mówi Stanisław Kwaśny, Właściciel AMS Group.
 
 

 
Skuteczność działania urządzeń UV-C w dezynfekcji powietrza została potwierdzona
 
Warto wiedzieć, że Signify wraz z Innovative Bioanalysis, certyfikowanym przez CAP, CLIA, AABB Laboratorium Referencyjnym w Costa Mesa (Kalifornia) przeprowadzili badania, które potwierdzają skuteczność urządzeń UV-C do dezynfekcji górnych partii powietrza w zakresie dezaktywacji wirusa SARS-CoV-2, powodującego chorobę COVID-19.
 
Urządzenia UV-C do odkażania górnych partii powietrza (tzw. Upper Air) dezaktywowały 99,99% wirusa SARS-CoV-2 w powietrzu w pomieszczeniu [1] w ciągu 10 minut, a po 20 minutach poziom wirusa był poniżej poziomu wykrywalnego [2].
 
 
[1] Badania przeprowadzono w pomieszczeniu o wymiarach 8’x8’x10’, spełniającym normy Biosafety Level 3.
[2] Zgodnie z wynikami uzyskanymi z testu laboratoryjnego przeprowadzonego przez Innovative Bioanalysis, laboratorium referencyjne CAP, CLIA, AABB z certyfikatem bezpieczeństwa, w pomieszczeniu o odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Więcej informacji można znaleźć w raporcie z badań dostępnym tutaj.

 
 
Źródło: Signify
 
 

Treści powiązane:



Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW