Oświetlenie profesjonalne | wnętrza handlowe  (2018-01-23)   KRULEN

Ledowe oświetlenie gablot z biżuterią w butiku marki La Marqueuse

Do oświetlenia gablot z biżuterią w nowym butiku marki La Marqueuse w Domu Mody Klif w Warszawie użyte zostały oprawy oświetleniowe niemieckiej firmy HERA GmbH.
 
  W wysokich gablotach zastosowano oprawy SR 45-LED 4,8 W z rozsyłem światła 40°, wyposażone w aluminiowy odbłyśnik fasetkowy, miękko rozpraszający światło. Oprawy SR 45-LED są regulowane w zakresie ±20°, co umożliwia ukierunkowanie światła na biżuterię prezentowaną w gablocie. Wysoki strumień świetlny oprawy (485 lm) zapewnia średni poziom natężenia oświetlenia powyżej 1700 lx. Jako dodatkowe oświetlenie akcentujące zastosowano miniaturowe oprawy LED Eye 25S 1 W. Możliwość obrotu o 360° i nachylenia do 25° ułatwia precyzyjne nakierowanie wiązki światła o rozsyle 25° na eksponowany produkt. Dla podkreślenia niezwykłego piękna biżuterii La Marqueuse, w każdej z gablot zastosowano oprawy ze źródłami LED w różnych temperaturach barwowych (3000 K, 4000 K i 5000 K), tym samym efektownie podkreślając blask i lśnienie kamieni szlachetnych.
 
Interesującym rozwiązaniem jest oświetlenie szklanych gablot jubilerskich usytuowanych na środku butiku. W czterech narożnikach każdej gabloty zamontowane zostały eleganckie słupki, wykonane z elementów systemu LED-2-Link w kolorze czarnym. W profilu aluminiowym, przyciętym do wysokości szklanej gabloty, wbudowano oprawę LED-2-Link Spot 1,5 W. Tulejka montażowa umieszczona w gablocie zapewnia stabilne i estetyczne mocowanie słupka. Oprawa z miniaturowym reflektorkiem LED-2-Link Spot 1,5 W ma rozsył 38° i wysoki strumień świetlny 80 lm. Możliwość obrotu o 300° i regulacji w zakresie do 300° umożliwia dostosowanie kierunku świecenia oprawy do ekspozycji w gablocie jubilerskiej. Dodatkową zaletą tej oprawy jest wysoki wskaźnik oddawania barw Ra > 90.
 
Oświetlenie gablot z biżuterią zostało zrealizowane przez firmę Krulen Technika Świetlna.
 
Źródło: Krulen Technika Świetlna

Treści powiązane:Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW