Oświetlenie profesjonalne | obiekty architektoniczne  (2018-06-15)   SIGNIFY

Signify oświetliło 10 z 12 stadionów na Mistrzostwa Świata piłki nożnej 2018 w Rosji

Firma Signify (dawniej Philips Lighting) dostarczyła oświetlenie dla 10 z 12 stadionów, na których rozgrywane będą mecze podczas letnich Mistrzostw Świata piłki nożnej w Rosji. Są wśród nich Łużniki (Moskwa), Stadion Kriestowskij (Petersburg), Stadion Olimpijski (Soczi), Stadion Centralny (Jekaterynburg) oraz stadiony w Kazaniu, Rostowie nad Donem, Kaliningradzie, Niżnym Nowogrodzie, Wołgogradzie i Samarze.

 
Stadion Łużniki, Moskwa


Na stadionie w Jekaterynburg Arena zainstalowano specjalne oświetlenie stadionowe LED firmy Signify. To nowoczesne oświetlenie zapewnia piłkarzom i kibicom najlepszą jakość światła i idealnie nadaje się do transmisji telewizyjnych 4K i powtórek w zwolnionym tempie w technologii UHDTV, co pozwoli miliardom telewidzów wychwycić cały dramatyzm z boiska – zobaczą każdą kroplę potu, napięcie mięśnia lub grymas na twarzy. Oświetleniem boiska można również sterować i synchronizować je z muzyką, dzięki czemu organizatorzy mogą stworzyć spektakularne widowiska przed meczem.
 
Signify dostarczyło także iluminację fasad stadionów, zapewniając w ten sposób niezwykłą atmosferę kibicom udającym się na mecze. Jedna z unikalnych instalacji znajduje się na moskiewskim stadionie Łużniki, gdzie zainstalowano multimedialny dach z diodami LED o łącznej powierzchni 39 tys. metrów kwadratowych, co czyni z niego jedną z największych i najbardziej innowacyjnych fasad multimedialnych w Rosji. Unikalne pokazy świetlne na tym dachu przed, w trakcie i po meczu będą  ekscytować kibiców w całym mieście.

 
Stadion Łużniki, Moskwa


Mamy ponad 80-letnie doświadczenie w oświetlaniu imprez sportowych i jesteśmy uznawani za światowego lidera w oświetleniu sportowym – powiedział Sergey Karpov, szef Działu Oświetlenia Sportowego Signify w Rosji. – Dzięki naszym instalacjom kibice i telewidzowie na całym świecie będą cieszyć się ulubionym sportem, a piłkarze na boisku uzyskają optymalną widoczność – dodaje.
 
Źródło: Signify

Treści powiązane:Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW