Oświetlenie profesjonalne | iluminacja architektury  (2017-09-27)   PHILIPS LIGHTING

Legendarne centrum handlowe LuckyOne w Karachi zyskało nową oprawę świetlną LED

Dynamiczne oświetlenie LED, które tworzy wspaniałe efekty świetlne uczyniło z centrum handlowego LuckyOne w Karachi (Pakistan) jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w mieście. Nowe centrum zaprojektowano przez uznaną w Pakistanie pracownię architektoniczną Arcop Associates Private Limited.

 


Instalacją, zamówieniem i programowaniem konceptu oświetlenia fasady, który pozostawia na odwiedzających trwałe wrażenie, zarządzał Philips Lighting.
 
- Naszym celem było stworzenie centrum handlowego, którego nie można porównać do niczego w Pakistanie – powiedział Sohail Tabba, CEO w grupie LuckyOne. – Oświetlenie fasady to niesamowite możliwości komercyjne oraz rozrywka dla odwiedzających. Budynek sprawia wrażenie żywego zarówno z daleka jak i z bliska oraz wewnątrz. Żywo oświetlona jest też rodzinna strefa rozrywki Onederland – dodał.
 
Fasadę oświetla system Philips Color Kinetics składający się z lamp Vaya Linear MP, sterowanych przez Philips iPlayer3, zapewniający elastyczność i możliwość stworzenia milionów kolorów i dynamicznych efektów świetlnych. Fasada może przybierać konkretne kolory w specjalne wydarzenia czy też święta państwowe i staje się areną spektakularnych pokazów świetlnych. W wewnętrznych przejściach oraz w powierzchniach atrium zastosowano wydajne energetycznie oświetlenie LED. W porównaniu z konwencjonalnym oświetleniem, nowy i długotrwały system Philips Lighting LED umożliwia oszczędność energii na poziomie nawet 60%, zmniejszając też wydatki operacyjne i koszty utrzymania.

 

- Instalacja w LuckyOne to najbardziej zaawansowany projekt fasadowy tego rodzaju w całym Pakistanie. Użyliśmy najnowszej generacji opraw Philips Color Kinetics Vaya w celu stworzenia oszałamiającego efektu nie do zapomnienia. Oświetlenie LED od firmy Philips to nie tylko atrakcyjna fasada i dobrze oświetlone strefy publiczne przyciągające gości. To też oszczędność energii, która jest pozytywnym sygnałem dla gości i najemców – powiedział Asad Jafar, Chairman & CEO w Philips Lighting Pakistan.
 
Źródło: Philips Lighting

Treści powiązane:Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW