Forum LIGHTING.PL Strona Główna Forum LIGHTING.PL
Forum dyskusyjne wortalu oświetleniowego LIGHTING.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
świetlówki energooszczędne

jaka firma najlepsza
Osram
54%
 54%  [ 18 ]
Radium
3%
 3%  [ 1 ]
Philips
42%
 42%  [ 14 ]
Głosowań: 27
Wszystkich Głosów: 33

Autor Wiadomość
mirek
[Usunięty]

Wysłany: 08-02-2007, 21:28   

Bartek napisał/a:
Świetlówki typu "3U" według mnie nadają najlepiej do niedużych "reflektorowych" kinkiecików, stosowanych czasem jako lampki nocne.

Nadają się ale tylko wtedy, gdy nie wystają z oprawy. Bo jak wystają to efekt jest tragiczny.

Jeśli chodzi o świetlówki kompaktowe zintegrowane, to moim zdaniem wszystkie są dobre, jeśli mają klasę energetyczną A. Philipsa miałem tylko jednego, było to dość dawno, kiedy świetlówki dopiero zaczynały być popularne. Lampa świeciła długo i dobrze. Teraz mam dużo Osramów z serii DULUX STAR. Lampy te mają ładną barwę ale potrzebują chwili aby się rozświecić. Poza tym zdarzyły mi się dwie wadliwe, które wysiadły po tygodniu. Poluxy też są dobre, szybko startują, jednakże niektóre skrętki mają nieco różowawy kolor. U mnie w Castoramie są jeszcze dostępne świetlówki Tesla, rozświecają się podobnie długo jak Osramy, barwę mają w miarę, ale są tanie. W porównaniu cena/jakość najlepiej moim zdaniem wypadają Piły, startują od razu, jak Philipsy, mają ładną barwę i niską cenę. Jedyną ich wadą są rozmiary.

Jedynymi świetlówkiami, które do niczego się nie nadają są POWER-LUX z klasą B po 3-5 zł świecące na biało-fioletowo (masakra).
 
 
lampa wls
[Usunięty]

Wysłany: 09-03-2007, 23:59   

najlepsze wg mnie to Philips i Osram :!:
 
 
Milan
[Usunięty]

Wysłany: 01-05-2007, 11:13   

Witam ,

Czy ktoś zna świetlówki marki Megaman ? Mało popularne ale klasa i super jakość .
www.megaman.de :D
 
 
Unknown user
[Usunięty]

Wysłany: 28-08-2008, 11:27   

[quote="mariano"]
żarówka rtęciowa napisał/a:
W Encyklopedii Wikipedi napisano, że firma Siemens jest częścią koncernu Osram w Monachium i to jest firma matka.


Może ja troszkę nie w temacie świetlówek kompaktowych, ale muszę sprostować bo w powyższym cytacie jest nieściśłość. To nie Siemens jest częścią Osrama, ale odwrotnie, Osram jest częścią koncernu Siemens.
Siemens, a dokładniej firma Siemens & Halske AG, była jednym z założycieli firmy OSRAM Werke GmbH w 1918 roku. Pozostali założyciele to firmy Auer-Gesellschaft oraz AEG. Od roku 1978 głównym udziałowcem w Osram GmbH jest koncern Siemens.
 
 
qbott
[Usunięty]

Wysłany: 25-12-2008, 13:32   

Bartek napisał/a:
Moim zdaniem - OSRAM i Philips to jedne z najlepszych energooszczędnych. Świetlówki typu "3U" według mnie nadają najlepiej do niedużych "reflektorowych" kinkiecików, stosowanych czasem jako lampki nocne.

Ostatnio "poleciałem" na NEOLUXY. Nawet niezłe(jak za taką kase)


Dodam do wątku, że od kiedy czołowi producenci masowo produkują kompakty w chinach i stosują zimny zapłon, odechciało mi się w ogóle je kupować. Najlepsze są świetlówki IKEA SPARSAM! Ciepły zapłon i barwa niemal identyczna jak w żarówce - na tyle na ile to oczywiście możliwe.
 
 
Bartek
[Usunięty]

Wysłany: 13-01-2009, 20:59   

Panie, Neoluxy nawet te "Mejd in czajna" mają ciepły zapłon. W październiku kupiłem w Kauflandzie neoluxa 21W i jest ciepły zapłon.
 
 
Doc Brown
[Usunięty]

Wysłany: 13-01-2009, 21:18   

A ja uważam, że nawet najgorsza świetlówka kompaktowa będzie lepsza od żarówki, trudno jest kupić porządnego kompakta o barwie dziennej, a co do neoluxa to mam bardzo złe zdanie na temat ich wyrobów, choć świetlówek jeszcze nie testowałem.
 
 
Bartek
[Usunięty]

Wysłany: 13-01-2009, 21:37   

To Panie zmieńcie swoje zdanie bo u mnie neoluxy już ze 3 lata świecą, świecą i świecą. Za niewielką sumę otrzymujemy całkiem niezłą świetlówkę. Przejechaliście się na żarówkach-jak kupiliście 6 sztuk naraz to możliwe że była wadliwa partia.
 
 
Doc Brown
[Usunięty]

Wysłany: 13-01-2009, 22:11   

No, jak mi trzy pod rząd szlag trafił i ta ostatnia padła z niezłym bum, no to trudno się dziwić, że mam uraz do tej firmy :evil:
 
 
szymasss
[Usunięty]

Wysłany: 22-01-2009, 11:08   

Polecam SAMSUNGI Pleomaxy http://lampyy.pl/kategoria/238-zarowki.html
 
 
qbott
[Usunięty]

Wysłany: 24-01-2009, 19:12   

szymasss napisał/a:
Polecam SAMSUNGI Pleomaxy http://lampyy.pl/kategoria/238-zarowki.html


Jaką mają barwę ? 827? Przekopałem stronę Samsunga ale o oświetleniu ani słowa
 
 
kacper69
[Usunięty]

Wysłany: 26-01-2009, 21:15   

a dla mnie najlepsze sa chyba filipsy , mam taki jeden okaz , kupiłem go zaraz po ślubie ( pamiętam to jak dziś, ślubu nie pamiętam) .
Swietlówka ma ponad 14 lat i do dzisiaj pacuje po 3 -4 godziny dziennie.
14 lat temu kosztowała 420.000 zł , czyli na dzisiejsze 42 zł.
Inne noname, z apollo na czele , były juz kilka razy wymieniane , a ten filips uparł sie i chodzi.
 
 
Doc Brown
[Usunięty]

Wysłany: 08-02-2009, 12:28   

Bo masz Philipsa z elektromagnetycznym dławikiem, faktycznie trwałe są, ale niestety nie występują w wersji zimnobiałej :evil:
Apollo to raczej badziew, ale zawsze lepszy pic niż żarówka (czyli nic).
Samsunga nie polecam, ogólnie ta firma produkuje kiepskie urządzenia.
 
 
qbott
[Usunięty]

Wysłany: 19-02-2009, 20:22   

Doc Brown napisał/a:
Bo masz Philipsa z elektromagnetycznym dławikiem, faktycznie trwałe są, ale niestety nie występują w wersji zimnobiałej :evil:
Apollo to raczej badziew, ale zawsze lepszy pic niż żarówka (czyli nic).
Samsunga nie polecam, ogólnie ta firma produkuje kiepskie urządzenia.


Bardzo podobne świetlówki z dławikiem o barwie dziennej 865 produkuje Narva
 
 
pawel033
[Usunięty]

Wysłany: 20-08-2009, 21:35   

dla mnie najlepsze są philipsy ze względu na to że się zaświecałą od razu, jak żarówka.
Ale ogólnie to za kompaktami nie przepadam. u siebie w pokoju mam dwie rury philips TL_D Graphica 90 o barwie 965 i wskaźniku Ra_98, strumień 2100lm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group