Forum LIGHTING.PL Strona Główna Forum LIGHTING.PL
Forum dyskusyjne wortalu oświetleniowego LIGHTING.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe oprawy drogowe

Która z nowych opraw ELGO się Wam najbardziej podoba?
CLIPO
7%
 7%  [ 1 ]
OWAL
50%
 50%  [ 7 ]
FUTURA
0%
 0%  [ 0 ]
NOVUM
42%
 42%  [ 6 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Autor Wiadomość
mirek
[Usunięty]

Wysłany: 10-12-2006, 21:48   Nowe oprawy drogowe

Witam :!:

Która z nowych opraw ELGO się Wam najbardziej podoba :?: Bo mnie ELGO NOVUM, ale wszystkie są z***biste bo nawiązują do ORZ 6. :mrgreen: Ciekawe, kiedy zaczną je wieszać. Oby prędko.

Pozdrawiam
 
 
OURW2250
[Usunięty]

Wysłany: 10-12-2006, 22:03   

fajne - szczególnie Oval i Novum :)

... a gdyby tak forumowicze się złożyli i odkupili od MESKO linię produkcyjną do opraw? :mrgreen:

pzdr
 
 
mirek
[Usunięty]

Wysłany: 10-12-2006, 22:07   

OURW2250 napisał/a:
fajne - szczególnie Oval i Novum

Novum ma wersje na rtęciówkę :mrgreen:
 
 
neon44
[Usunięty]

Wysłany: 11-12-2006, 00:46   

Niezłe są te nowe oprawy. Jestem ciekawy kiedy zaczną je zakładać. Widzę że następczynię kwadratówki nazwali STRADA :mrgreen: Oprawa przeszła w połowie lat 90-tych modyfikacje ale coś czuję że będą ją stopniowo wycofywali tak jak OUSc/e czyli LEDĘ. Ależ mają nazwy :wink:

[ Dodano: Pon Gru 11, 2006 12:50 am ]
OURW2250 napisał/a:
a gdyby tak forumowicze się złożyli i odkupili od MESKO linię produkcyjną do opraw?


Założymy firmę odnawiajacą stare oprawy i zrobimy akcję stare oprawy do zabytkowych części miast. W dzielnicach górniczych ORZ-3, ORZ-2 i ORZ-1 a także ORP i ORP 2-1, we Wrocławiu też jest sporo starych dzielnic gdzie mogą świecić stare oprawy. W dodatku proponowalibyśmy usługi do kręcenia starych filmów wypożyczanie starych opraw

złoty interes w tym widzę :) sorry za OT
 
 
mirek
[Usunięty]

Wysłany: 11-12-2006, 13:56   

neon44 napisał/a:
Widzę że następczynię kwadratówki nazwali STRADA Oprawa przeszła w połowie lat 90-tych modyfikacje ale coś czuję że będą ją stopniowo wycofywali tak jak OUSc/e czyli LEDĘ. Ależ mają nazwy

Ja jednak nie wróżę tym oprawą rychłego końca. Po co wycofywać coś, co się sprzedaje :?: Przecież w tym roku widziałem DUŻO nowych opraw LEDA i STRADA.

neon44 napisał/a:
Założymy firmę odnawiajacą stare oprawy i zrobimy akcję stare oprawy do zabytkowych części miast. W dzielnicach górniczych ORZ-3, ORZ-2 i ORZ-1 a także ORP i ORP 2-1, we Wrocławiu też jest sporo starych dzielnic gdzie mogą świecić stare oprawy. W dodatku proponowalibyśmy usługi do kręcenia starych filmów wypożyczanie starych opraw

złoty interes w tym widzę

A ja wręcz przeciwnie. Remont starych opraw i ponowny ich montaż nie ma sensu - nie spełniały by one dzisiejszych standarów (łatwość montarzu i obsługi, niezawodność, optyka, energooszczędność). Dlatego bardziej opłaca się zrobić nowe, ale stylizowane na stare oprawy (np. w Krakowie jest takich dużo, wszystkie z kloszem, na sodówkę lub metalohalogenka). Owszem, zgodzę się, że trzeba zachować stare oprawy, ale na przykład w muzeum.
 
 
-Wizard-
[Usunięty]

Wysłany: 11-12-2006, 15:21   

Mi najbardziej podobają się OWAL i NOVUM. Przypominają ORZ mi trochę 7/1. Mam nadzieję, że wejdą one już niedługo do użytku.
 
 
swietlik
[Usunięty]

Wysłany: 11-12-2006, 15:48   

Witam!!
Mi najbardziej z opraw elgo podoba się kultowa OUS :D czyli STRADA.
Na drugim miejscu NOVUM, OWAL. Nareszcie zrobili coś na wzór ORZ-7. Szczególnie ta NOVUM przypomina mi ORZ-7 (ten zawias na górze do mocowania pokrywy i na dole te zaciski)
A oprawy typu LUNA nigdy mi sie nie podobaly tak samo jak te MALAGI, które wszedzie wiszą :evil: .
 
 
neon44
[Usunięty]

Wysłany: 05-01-2007, 23:58   

Nigdy nie widziałem w ofercie Elgo Strady z płaskim kloszem a takową sfotografowałem :mrgreen:

 
 
mirek
[Usunięty]

Wysłany: 06-01-2007, 10:25   

neon44 napisał/a:
Nigdy nie widziałem w ofercie Elgo Strady z płaskim kloszem a takową sfotografowałem

Sfoć jeszcze raz bo na tym zdjęciu nic nie widać. :? A jeśli tam jest klosz to jest to pewnie samoróbka w stylu ORZ 6 z kloszem.
 
 
OURW2250
[Usunięty]

Wysłany: 06-01-2007, 10:32   

Ja też widziałem kiedyś na terenach PKP (na jednej albo dwóch stacjach) sporo opraw z płaskimi kloszami wyglądającymi jak OUS Elgo . Teraz nie mogę sobie przypomnieć, gdzie to było, ale trudno mi powiedzieć czy to były samoróbki. Gdyby to była jedna oprawa, to pewnie klosz-samoróbka, ale to był cały ciąg wzdłuż peronu.
 
 
swietlik
[Usunięty]

Wysłany: 06-01-2007, 14:08   

To nie jest samoróbka!!
W pewnej gazecie elektrycznej, w ofercie widzialem taką OUS z płaskim kloszem.
:arrow: neon44
Czy ta oprawa na zdjęciu ma przypieczony klosz?? Bo wydaje się lekko na środku brązowy.
 
 
neon44
[Usunięty]

Wysłany: 06-01-2007, 22:05   

mirek napisał/a:
Sfoć jeszcze raz bo na tym zdjęciu nic nie widać.


:mrgreen: :wink: Mirku bez przesady nie będę jeździł 100 km od Rudy . Ostrość mi na drzewo poszła :cry:


mirek napisał/a:
A jeśli tam jest klosz to jest to pewnie samoróbka w stylu ORZ 6 z kloszem.

Po pierwsze to nie jest samoróbka. Teraz Elgo produkuje tkzw Luny PKP. Może kiedyś była też wersja STRADA PKP
a po drugie ORZ-6 nigdy nie miały kloszy :!: :!: Klosze posiadały ORZ 7/1 :!:


swietlik napisał/a:
Czy ta oprawa na zdjęciu ma przypieczony klosz?? Bo wydaje się lekko na środku brązowy.

Zgadza się :)
 
 
Bartek
[Usunięty]

Wysłany: 25-01-2007, 19:29   

Z ELGO najbardziej podoba mi się strada. Świeci ona przed moim domem.
A kiedyś do mojego małego domku wpadało światło z OURW2250. Wspaniałe nastrojowe światło rtęciówki. Światło sodówek mi nie odpowiada. Mam to w genach. Już od kiedy miałem 6lat (wtedy modernizowano oświetlenie w mojej dzielnicy) sodówki mi przeszkadzały.
  
 
 
qba
[Usunięty]

Wysłany: 25-01-2007, 20:20   

Na głównej ulicy w moim mieście kiedyś świeciły ORZ 7/1, OURW2250 i kilka kwadratówek. W jednej z nich świeciła rtęciówka, i bardzo lubiłem na nią patrzeć, jak byłem mały. Podobnie jak na pozostałe ORZ. W 1987r powymieniano oprawy rtęciowe na Strady, a w mojej ulubionej kwadratówce wkręcono sodówkę. Było mi z tego powodu smutno.
 
 
O_s_k_a_r
[Usunięty]

Wysłany: 25-01-2007, 22:00   

qba napisał/a:
Na głównej ulicy w moim mieście kiedyś świeciły ORZ 7/1, OURW2250 i kilka kwadratówek. W jednej z nich świeciła rtęciówka, i bardzo lubiłem na nią patrzeć, jak byłem mały. Podobnie jak na pozostałe ORZ. W 1987r powymieniano oprawy rtęciowe na Strady, a w mojej ulubionej kwadratówce wkręcono sodówkę. Było mi z tego powodu smutno.


Zgadzam się fajniejsze światło mają rteciówki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group