Forum LIGHTING.PL Strona Główna Forum LIGHTING.PL
Forum dyskusyjne wortalu oświetleniowego LIGHTING.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
świetlówki energooszczędne

jaka firma najlepsza
Osram
54%
 54%  [ 18 ]
Radium
3%
 3%  [ 1 ]
Philips
42%
 42%  [ 14 ]
Głosowań: 27
Wszystkich Głosów: 33

Autor Wiadomość
qbott
[Usunięty]

Wysłany: 30-04-2010, 13:36   

artuled napisał/a:
Ja może trochę nie na temat:
Najlepiej przenieś się na żarówki ponieważ są leprze od psełdo świetlówek potocznie mówiąc pic na wodę a nie kiedy fotomontaż.
Koszt utrzymania żarówki może wynieść tyle co zakup nowej świetlówki.(zależy jakiej).
Więc warto stosować niekiedy starodawne zasady.
Ja u siebie w mieszkaniu mam zamiar wycofać świetlówki ponieważ się wolno zapalają
a dwa są szkodliwe w razie zbicia się szkła (mając na myśli rtęć i opary).
A trzy cena.
Takie jest moje zdanie od nośnie świetlówek,a zwłaszcza mikrokompakty :roll: .


Szczerze Ci współczuję totalnej niewiedzy. Owszem , produkcja świetlówek jest droga, ale to nie Ty ponosisz koszty, więc Tobie jak najbardziej opłaca się je kupować. Natomiast ze światłem świetlówek rzeczywiście już tak dobrze nie jest. Ale i tak za niedługo nie będziesz miał wyboru, chyba że kupisz sobie po sto żarówek każdej mocy, co prawdopodobnie wystarczy Ci na długo. Nikt Ci nie narzuca stosowania świetlówek, natomiast pisz na ich temat prawdę a nie bzdety.
Co do rtęci, w zwykłym termometrze masz jej 100 razy więcej niż przy przeciętnej świetlówce kompaktowej.
Cena? Tak jak na początku postu, policz sobie ile płacisz za prąd zasilający zwykłą żarówkę, a potem wejdź na forum.
Zdanie możesz mieć, możesz świetlówek nie lubić, ale nie kłam że są nieenergooszczędne bo to bujda na resorach. No chyba że kupujesz świetlówki po 4 zł w Realu czy Tesco :)

Pozdrawiam
 
 
artuled
[Usunięty]

Wysłany: 01-05-2010, 19:21   

Po pierwsze czytaj uwarznie posty.
Po drugie nie piszę kłamst tak jak ci się wydaje.
Po trzecie mam prawo się mylić tak jak każdy z nas.
Po czwarte mam dowody,np:
http://www.pressmedia.com...10239&Itemid=60 .
I piąte,mam prawo mieć swoje zdanie.
------------------------------------------------------------------
Ja tam wolę światło żarówek.
Nie jestem pewien czy tu na tym forum jest ktoś kto nie lubi świetlówek?. :D .
 
 
samtwo
[Usunięty]

Wysłany: 04-05-2010, 15:52   

artuled, ten artykuł to zbieranina dziennikarskich bzdetów i mitów, które nie mają nic wspólnego z prawdą. Dla przykładu:

W dodatku, w czasie rozjarzania, świetlówka zużywa znacznie więcej energii. Dopiero po 4 - 6 minutach koszt jej pracy jest porównywalny z kosztem żarówki świecącej tak samo długo. Włączanie świetlówki na 2 - 3 minuty powoduje więc wyższe zużycie energii niż przy zastosowaniu żarówki. Zamiast oszczędności pojawiają się straty

Totalna bzdura. Świetlówka wcale nie pobiera przy starcie aż tak dużo prądu. Tematem zajęli się dawno temu Pogromcy Mitów. Świetlówka kompaktowa podczas startu zużywa tyle energii co podczas 23sekund normalnej pracy tak więc jeśli wychodzisz z pomieszczenia "po herbatę" na dłużej niż na 23 sekundy to opłaca Ci się zgasić światło.
Oto filmik z Youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=qgM0N7GD5Ic
 
 
o`rly?
[Usunięty]

Wysłany: 06-05-2010, 09:57   

to jest jedna z tych bzdur typu rozgłaszanie jednego z użytkowników tego forum, że Ledy mają efekt stroboskopowy, że są szkodliwe dla oczu i w ogóle są BE
 
 
artuled
[Usunięty]

Wysłany: 06-05-2010, 21:27   

Tak to prawda, ale jeśli mając na myśli to co zacytował
"samtwo'. to się zgadzam.
Ale co do reszty to oni mają rację poza tym:
W dodatku, w czasie rozjarzania, świetlówka zużywa znacznie więcej energii. Dopiero po 4 - 6 minutach koszt jej pracy jest porównywalny z kosztem żarówki świecącej tak samo długo. Włączanie świetlówki na 2 - 3 minuty powoduje więc wyższe zużycie energii niż przy zastosowaniu żarówki.
:roll: .
Fajne filmiki a zwłaszcza ten:
http://www.youtube.com/wa...du4wYu48uw&NR=1
6:17 do 7:34.
  
 
 
Doc Brown
[Usunięty]

Wysłany: 06-05-2010, 21:44   

Panowie, nie bierzcie w ogóle na poważnie tego co pisze artuled :mrgreen:
Z konkurencyjnego forum wyjechał po tym jak napisał m.in, że w lampie rtęciowej jest wo gula, albo że kabel pod napięciem kilka kV może wybuchnąć i zabić w promieniu paru kilometrów :lol:
Tu widze że sie stara, ale i tak pisze totalne głupoty :-P
 
 
artuled
[Usunięty]

Wysłany: 06-05-2010, 21:47   

Doc Brown napisał/a:
Panowie, nie bierzcie w ogóle na poważnie tego co pisze artuled :mrgreen:
Z konkurencyjnego forum wyjechał po tym jak napisał m.in, że w lampie rtęciowej jest wo gula, albo że kabel pod napięciem kilka kV może wybuchnąć i zabić w promieniu paru kilometrów :lol:
Tu widze że sie stara, ale i tak pisze totalne głupoty :-P

Odnośnie wybuchu to ja tego nie pisałem :shock: .
A wogule skąt to tobie przyszło do głowy?
"Z konkurencyjnego forum wyjechał po tym jak napisał m.in, że w lampie rtęciowej jest wo gula, albo że kabel pod napięciem kilka kV może wybuchnąć i zabić w promieniu paru kilometrów :lol: ".
Co?.
 
 
Doc Brown
[Usunięty]

Wysłany: 06-05-2010, 21:51   

Mam Cie :mrgreen: :twisted:
I się wydało :mrgreen:
Ty nie jesteś tym samym artuledem, którego zbanowano na konkurencyjnym forum :mrgreen:
 
 
artuled
[Usunięty]

Wysłany: 06-05-2010, 21:56   

Doc Brown napisał/a:
Mam Cie :mrgreen: :twisted:
I się wydało :mrgreen:
Ty nie jesteś tym samym artuledem, którego zbanowano na konkurencyjnym forum :mrgreen:

Co się wydało, Doc znowu zaczynasz wojnę?
Bądź jak na swuj wiek poważny.
Dalej bym coś tobie napisał ale narazie się powszczymam i niebąć taki cwany i
powrućmy do tematu zanim będzie gożej. :) .
:arrow: : Ty nie jesteś tym samym artuledem, którego zbanowano na konkurencyjnym forum - co masz na myśli :?: .
 
 
Doc Brown
[Usunięty]

Wysłany: 06-05-2010, 22:09   

Artuled z forum lighting-gallery.pl pisał z jeszcze gorszymi błędami ortograficznymi niż Ty i wymyślał takie cuda, że można było paść ze śmiechu :lol: :mrgreen:
Ty piszesz również fatalnie, ale w miare da się odszyfrować co chciałeś przekazać :-P

P.S. Ja nie cwaniacze i jestem jaknajbardziej poważny, niepoważne jest natomiast to co Ty nieraz wypisujesz, naprawde zanim coś napiszesz przemyśl to kilkanaście razy by nie napisać jakichś głupot :twisted:
 
 
artuled
[Usunięty]

Wysłany: 08-05-2010, 10:04   

Doc Brown napisał/a:
Artuled z forum lighting-gallery.pl pisał z jeszcze gorszymi błędami ortograficznymi niż Ty i wymyślał takie cuda, że można było paść ze śmiechu :lol: :mrgreen:
Ty piszesz również fatalnie, ale w miare da się odszyfrować co chciałeś przekazać :-P

P.S. Ja nie cwaniacze i jestem jaknajbardziej poważny, niepoważne jest natomiast to co Ty nieraz wypisujesz, naprawde zanim coś napiszesz przemyśl to kilkanaście razy by nie napisać jakichś głupot :twisted:


Po pierwsze zanim coś wyślę to wielokrotnie sprawdzam czy to ma sens i czy treść jest
zrozumiała jak dlamnie czy dla innych,zwiedzających te forum.
Po drugie wrućmy do tematu przypomnę:
"świetlówki energooszczędne".
Aha jeszcze jedno:
Ja piszę prawdę a nie jakieś bzdury czy..... coś tam.
Bywa że się po mylę ale raz na jakiś czas i ty również się mylisz ale już skończmy tę rozmowę :) .
 
 
qbott
[Usunięty]

Wysłany: 09-05-2010, 09:51   

artuled napisał/a:
Doc Brown napisał/a:
Artuled z forum lighting-gallery.pl pisał z jeszcze gorszymi błędami ortograficznymi niż Ty i wymyślał takie cuda, że można było paść ze śmiechu :lol: :mrgreen:
Ty piszesz również fatalnie, ale w miare da się odszyfrować co chciałeś przekazać :-P

P.S. Ja nie cwaniacze i jestem jaknajbardziej poważny, niepoważne jest natomiast to co Ty nieraz wypisujesz, naprawde zanim coś napiszesz przemyśl to kilkanaście razy by nie napisać jakichś głupot :twisted:


Po pierwsze zanim coś wyślę to wielokrotnie sprawdzam czy to ma sens i czy treść jest
zrozumiała jak dlamnie czy dla innych,zwiedzających te forum.
Po drugie wrućmy do tematu przypomnę:
"świetlówki energooszczędne".
Aha jeszcze jedno:
Ja piszę prawdę a nie jakieś bzdury czy..... coś tam.
Bywa że się po mylę ale raz na jakiś czas i ty również się mylisz ale już skończmy tę rozmowę :) .


Kompletną bzdurą jest to że 3 zapłony dziennie zmniejszają trwałość świetlówki o połowę . To pisał jakiś kompletny idiota nie mający krzty wiedzy na w/w temat
 
 
artuled
[Usunięty]

Wysłany: 10-05-2010, 14:41   

:lol:
 
 
qbott
[Usunięty]

Wysłany: 11-05-2010, 11:31   

To nie jest wcale śmieszne. Ludzie nie znający się czytają takie bzdury a potem za nic w świecie nie chcą kupować świetlówek bo w to wierzą.
 
 
artuled
[Usunięty]

Wysłany: 11-05-2010, 18:59   

qbott napisał/a:
To nie jest wcale śmieszne. Ludzie nie znający się czytają takie bzdury a potem za nic w świecie nie chcą kupować świetlówek bo w to wierzą.

I mają rację,po niekąt. :D
A tak na marginesie:
Nie kturzy z was lubią kolor świetlówek biały,dobrze nic zbytnio do tego nie mam,
Ja tam siebie przy białym czy zimno-białym kolorze świetlówek przy lustrze nie widzę
ponieważ widzę siebie trupio lub blado :roll: .
A przy świetle żarówek,widzę siebie takiego jakim jestem i jaki jest wniosek?.
-Wniosek jest taki,"Każdy lubi to co lubi i jak to lubi"?.
Aha jeszcze jedno, ja jeszcze lubię świetlówki o barwie światła:
2700k- najlepiej pomarańczowa 40w lub 20w :lol: .
Dalej zależy już od otoczenia w którym się znajdujemy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group