Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2023-02-07)   KLUŚ

Firma KLUŚ jest z nami już 45 lat

W ubiegłym roku minęło 45 lat działalności firmy KLUŚ Sp z o.o., polskiego producenta oświetlenia w technologii LED, której podstawą działania zawsze był design postrzegany jako świadome projektowanie, w którym funkcja i jakość produktu tworzą harmonijną całość.

Historia przedsiębiorstwa sięga 1977 roku, kiedy to założyciel firmy Pan Sylwester Kluś aktywnie współuczestniczył w założeniu pracowni plastycznej o profilu projektowym i wytwórczym. Działalność rozpoczęła się od projektowania i produkcji drobnych form użytkowych – tak właśnie wyglądały początki marki KLUŚ.
 
W latach 80-tych firma stawiała pierwsze kroki w projektowaniu wyposażenia wnętrz oraz mebli. Od 1997 roku rozszerzyła swoją ofertę o produkcję drzwi wewnętrznych. Mając doświadczenie w branży meblarskiej firma szybko dostrzegła powiązanie designu, architektury i oświetlenia, co zapoczątkowało powstaniem nowego kierunku działalności. Od roku 2006 przedsiębiorstwo KLUŚ zajmuje się projektowaniem, wdrażaniem, produkcją i sprzedażą systemów oświetlenia LED.

 
Fot. KLUŚ. Modelarnia

 
W roku 2009 firma opracowała, sfinansowała i zbudowała pierwszy budynek w całości oświetlony w technologii LED, zwany „Domem bez żarówki”.

 
Fot. KLUŚ. „Dom bez żarówki”

 
Jego następcą jest „LED Inspiration House by KLUŚ”, w 100 procentach wyposażony w oświetlenie marki KLUŚ, który jest miejscem spotkań architektów i nową siedzibą firmy od 2021 roku.

 
Fot. KLUŚ. „LED Inspiration House by KLUŚ”

 
Profile KLUŚ w połączeniu z szeroką gamą akcesoriów oraz taśm LED, dają nieskończoną ilość rozwiązań oświetleniowych, które umożliwiają dopasowanie do indywidualnych potrzeb klienta, a ich ograniczeniem jest tylko wyobraźnia! W swojej ofercie firma posiada systemy do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych w przestrzeniach mieszkalnych, biurowych i publicznych. Markę wyróżnia elastyczność oferowanych form, modułowość i systemowość, co pozwala architektom, inwestorom i klientom indywidualnym projektować i dobierać rozwiązania oświetlenia LED dopasowane do ich potrzeb.

 
„Projektowanie było źródłem działania firmy. W wyniku tego nigdy z firmy nie wyszedł produkt, który
od podstaw nie powstał w jej łonie.” –
powiedział Pan Sylwester Kluś – założyciel.

 
KLUŚ rozpoczynało swoją działalność, jako małe przedsiębiorstwo rodzinne, a dziś zatrudnia ponad 120 pracowników. Główna siedziba znajduje się w Polsce, ale firma ma również drugą spółkę w USA - KLUS LLC. Marka jest obecna w ponad 70 krajach na całym świecie, ma ponad 100 dystrybutorów w Polsce i Europie, oraz ponad 50 przedstawicieli handlowych w USA.

Źródło: KLUŚ
 

Komentarze: