Artykuły

Oświetlenie domu Oświetlenie biura Oświetlenie przemysłowe Efektywność energetyczna

Oświetlenie domowe | oprawy zewnętrzne  (2015-05-04)  

Zewnętrzne naświetlacze LED w ofercie ART

Marka ART zaprezentowała trzy naświetlacze LED o przeznaczeniu zewnętrznym. Wszystkie korzystają z diod COB (Chip On Board), które charakteryzują się znikomą awaryjnością, a generowane przez nie światło nie ma efektu pulsacji. Ponadto, pobierają bardzo mało mocy, są odporne na wahania napięcia, nie generują promieniowania UV ani IR oraz nie posiadają efektu wielopunktowej emisji światła.

 
Oprawa 4102355 jest modelem stacjonarnym, który dzięki czujnikowi ruchu sprawdzi się w oświetlaniu ścieżki prowadzącej do domu albo wjazdu do garażu. Lampa charakteryzuje się stopniem ochrony IP66. Moc diod wynosi 20 W. Zapewniają one białe światło o temperaturze barwowej 4000 K.
 
Oprawa 4111020 to przenośne źródło światła o mocy 20 W, wyposażone we własny akumulator o pojemności 8,8 Ah, który pozwala na ciągłe działanie diod przez 3 h. W zestawie znajduje się ładowarka sieciowa 230 V oraz samochodowa 12 V, co znacząco zwiększa przydatność urządzenia w terenie. Obudowa charakteryzuje się szczelnością IP65 i została wyposażona w rączkę do transportu. Przenośne źródło światła może przydać się działkowcom i innym osobom, które lubią spędzać czas na łonie natury.
 
Oprawa 4102110 HQ to model stacjonarny, oferujący moc 50 W. Temperatura barwowa jej światła to 4000 K, przy wartości strumienia świetlnego na poziomie 4500 lm. Obudowa spełnia wymogi IP65. Dzięki niskiemu zapotrzebowaniu na energię oprawa ta może oświetlać np. teren posesji przez całą noc, nie generując dużych kosztów.


Źródło: Multioffice

Komentarze: