Artykuły

Oświetlenie domu Oświetlenie biura Oświetlenie przemysłowe Efektywność energetyczna

Oświetlenie domowe | oprawy zewnętrzne  (2014-06-03)  

Oprawy halogenowe OSRAM Noxlite


Firma OSRAM wprowadza na rynek oprawy halogenowe Noxlite. Rodzina produktów wykonanych ze stali i matowego szkła obejmuje oprawy do oświetlenia zewnętrznego domów i alejek. Uzupełnią one wcześniej wprowadzone do sprzedaży oprawy LED Noxlite.


Dzięki zastosowaniu stali nierdzewnej halogenowe lampy Noxlite wyglądają estetycznie i są bardzo trwałe. Mają regularny rozsył światła, a ich stopień ochrony to IP44. Charakteryzują się ciepłobiałą barwą światła (2700 K) i mocą – zależnie od modelu – 20 lub 28 W.

 


Oprawy naścienne…
W skład nowej gamy wchodzi oprawa Noxlite Halogen Slim Wall i jej odmiana z dwoma punktami świetlnymi – Duo Slim Wall. Dzięki niewielkim wymiarom możne je montować przy wejściach i na balkonach, świetnie nadają się do oświetlenia ogrodu. Serię uzupełnia oprawa Noxlite Halogen Cylinder Wall, z okrągłym kloszem, dostępna także w wersji z czujnikiem ruchu – Cylinder Sensor Wall.

 
 


…lub do oświetlenia ścieżek
Druga grupa produktów to oprawy do oświetlenia alejek. Lampa Noxlite Halogen Cylinder Ground Short (o wysokości 323 mm) świetnie sprawdzi się np. na ścieżkach i trawnikach, z kolei odmiana Ground Long o wysokości 647 mm będzie lepsza w miejscach, gdzie wymagane są wyższe oprawy.

 
 


W lampach Noxlite znajdują się żarówki halogenowe OSRAM Eco, na trzonku G9 i GU10, w zależności od modelu. We wszystkich oprawach Noxlite Halogen (z wyjątkiem sterowanej czujnikiem ruchu) jest możliwość regulacji strumienia świetlnego źródeł.

Również w technologii LED
Oprawy z rodziny Noxlite dostępne są także w technologii LED. Cała oferta uwzględnia kilkanaście modeli o różnych mocach, temperaturach barwowych, wykorzystujących pożyteczne funkcje sprawdzające się w codziennym zastosowaniu.


Źródło: Osram

 

Komentarze: