Artykuły

Oświetlenie domu Oświetlenie biura Oświetlenie przemysłowe Efektywność energetyczna

Oświetlenie domowe | oprawy meblowe  (2013-09-19)  

Oprawy meblowe GTV - jasna strona mebla


Nowoczesna, trwała i energooszczędna technologia LED jest coraz częściej wybierana przez konsumentów. Jest stosowana w postaci źródeł światła wkręcanych do istniejących opraw oświetleniowych, w miejsce tradycyjnych żarówek i świetlówek kompaktowych, a także w formie opraw z diodami LED wbudowanymi na stałe.

W szerokiej gamie źródeł światła i opraw oświetleniowych marki GTV, wykorzystujących nowoczesną technologię LED, znalazły się dwie nowe oprawy meblowe: kwadratowa oprawa LED ESTELLA oraz oprawa z czujnikiem zbliżeniowym LED SORIA.

Stosowanie źródeł światła opartych o technologię LED powoli staje się standardem w każdym gospodarstwie domowym. Z wykonanych przez nas badań wynika, że wymiana tradycyjnych żarówek żarnikowych na źródła LED w małym domu, daje średnio oszczędność 180 zł w ciągu roku. Ale nie tylko oszczędność, również walory estetyczne i możliwości aranżacyjne powodują, że tego typu oświetlenie staje się coraz bardziej popularne i chętnie wybierane” - mówi Michał Kołodziński – Technolog oświetlenia GTV.

LED Soria – wygoda użytkowania
Oprawa LED Soria wyróżnia się smukłą i elegancką obudową, która idealnie komponuje się z wnętrzem każdego mebla.
Dzięki zastosowaniu czujnika ruchu, oprawa LED Soria idealnie sprawdza się przy oświetlaniu wnętrza mebli – szafy lub garderoby. Włączanie i wyłączanie oprawy dokonuje się automatyczny podczas otwierania/zamykania drzwi szafy lub frontu szafki. Tak nowoczesne rozwiązania z pewnością usatysfakcjonują nawet najbardziej wymagających użytkowników mebli.

 

Wysokie parametry świetlne oprawy LED Soria – strumień świetlny 110 lm oraz kąt rozsyłu światła – 120 stopni – gwarantują przyjemne i jasne światło, które idealnie rozświetli pożądaną powierzchnię.
Łatwość montażu daje nieograniczone możliwości zastosowania, również w meblach o nietypowych wymiarach.

 


LED Estella – minimalizm i oszczędność energii
Nowoczesny design oprawy LED Estella w połączeniu z innowacyjną technologią LED tworzy estetyczne i wydajne oświetlenie przestrzeni meblowych.
Oprawy LED Estella dobrze sprawdzają się w oświetleniu miejscowym i pomocniczym. Ich typowym zastosowaniem może być oświetlenie kuchennych blatów roboczych oraz barków, półek i innych przestrzeni w meblach. Oprawy LED Estella łączą w sobie ponadczasową stylistykę z maksymalną funkcjonalnością i wysoka wydajnością. Matowana powierzchnia oraz łagodna forma umożliwiają harmonijną integrację z dowolną architekturą mebla.
 

Diody świecące w oprawie LED Estella osłonięte są kloszem rozpraszającym, a ich kąt rozsyłu wiązki światła jest szeroki i wynosi 120 stopni. Zastosowane diody emitują przyjemne, jasne światło o temperaturze barwowej, dogodnej do prac domowych oraz komfortowego wypoczynku.

 


W celu efektywnego diałania, oprawy LED potrzebują podłączenia do odpowiednich zasilaczy. Firma GTV dysponuje szeroką gamą zasilaczy LED. Obecnie na rynek wprowadzono najnowszy model super cienkiego zasilacz LD-SZA LED. Zasilacz jest w pakiecie z dystrybutorem na 6 gniazd i pozwala na podłączenie kilku punktów świetlnych. Zasilacz LED firmy GTV posiada międzynarodowy certyfikat jakości TUV Rheinland
Wszystkie oprawy oraz akcesoria LED Firmy GTV spełniają rygorystyczne kryteria bezpieczeństwa i niezawodności. Są przyjazne dla środowisk naturalnego i wykonane z wyselekcjonowanych komponentów. Posiadają wymagane certyfikaty: ROhs, CE.


Źródło: GTV

 

Komentarze: