To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum LIGHTING.PL
Forum dyskusyjne wortalu oświetleniowego LIGHTING.PL

Oprawy oświetleniowe - domowe - Chińskie oprawy oświetleniowe

Anonymous - 28-09-2014, 17:41

Obecnie produkują już tylko niektóre typy żarówek w Pile, z pewnością nie oprawy konsumenckie. Które swoją drogą (szczególnie Massive i to co z niego przenoszone jest do katalogów Philipsa) należą do najtańszych na rynku.
Anonymous - 30-09-2014, 00:24

a wofi, honsel, globo, paul neuhause? są jeszcze tańsze. O oprawach obi nie wspomnę. Ciekawym tworem jest podium (od Philipsa) jakość gorsza niż philips/massive i bez żarówek.

Co do produkcji w Polsce to z tego co wiem to są jeszcze produkowane living colors'y.

Teraz wszystko w chinach robią. Co nie oznacza że jakość wszystkiego jest dramatyczna. Według mnie to ceny massive są odpowiednie do jakości, a nawet ciut lepiej to wypada :)

Anonymous - 30-09-2014, 12:07

No dobra, jasne że zawsze można znaleźć coś tańszego. Od siebie dodam jeszcze Prezent, Neave, Trio czy Nieszczęsnego Nowodvorskiego. Tyle że IMO nie ma sensu poruszać się w tym rynku. To jest przedział cenowy Castorama czy Leroy Merlin, z nimi i tak nie wygrasz w tym segmencie, nie ma sensu próbować. Po co robić aranżację całego mieszkania za 1500, zarobisz na tym 300zł, szkoda czasu. Lepiej poświęcić go na sprzedanie 2-3 opraw Prandiny czy Metalarte po 5-6 tysięcy. Ściganie się z marketami na coraz niższe ceny to jest tylko zabijanie tego rynku. Finalnie i tak wygra http://www.ikea.com/pl/pl...ing_room/18751/
Anonymous - 01-10-2014, 07:35

Prezent, Technolux aka Novodvorski i Ikea produkuję część lamp w Polsce, na wysokiej jakości komponentach.
Nie szufladkuj, nie pomiataj jak nie znasz w 100% prawdy, nie traktuj nawet supermarketowych marek jako zło - cześć jest także wykonana w UE i markowana.
I jest sens robić aranżację za 1500zł i tutaj zarobek 300zł netto .... to jest 20% za samo doradzanie, bez montażu

Anonymous - 01-10-2014, 11:54

Nie wiem czy miałeś te produkty w rękach, ja wielokrotnie. Nie pogardzam nimi bo są tanie, tylko dlatego że są złe i brzydkie. A te 20% za doradztwo...no sorry, im tańsze produkty tym więcej czasu musisz poświęcić na ich dobranie tak żeby dopiąć budżet. Czas to pieniądz, ja w tym czasie naprawdę wolę zająć się czymś ciekawym.

[ Dodano: 01-10-2014, 13:07 ]
Oraz: skąd u Ciebie ta ciągła maniera ataków personalnych? "Nie szufladkuj, nie pomiataj jak nie znasz w 100% prawdy". Nie masz z tego co widzę pojęcia co ja wiem, ale sobie przyznajesz znajomość "100% prawdy". Bardzo to butne.

Anonymous - 01-10-2014, 13:50

ja przyznaje sobie 100% prawdy, ale radzę czasem wyjść z katalogów słynnych firm, które BTW same produkują w Chinach lub Rumunii :
Linea Light część produkcji w Polsce (np seria Metal i Wood na R7s lub Girevole na G9), produkcja kompletnie Chińska (Gluèd było w Polsce, ale wynieśli do żółtych)
Artemide praktycznie tylko składa z gotowych części. Na znalowych elementach nawet jest powłoka galwaniczna i tak przychodzi w kontenerze.
itd itd ... i tu się płaci Majątek za takie oszustwo. A weź np Polską firmę Lira, Aquaform lub Chors : wszystko wykonane i zaprojektowane w Polsce i cena dużo niższa niż za MADE IN ITALY dla słoików.
Ja nie wiem co ty wiesz ale wiem że np Novodvorskiego eye http://www.nowodvorski.co...id=9115#pid9115 jest produkowany w PL, także Classic http://www.nowodvorski.co...id=7309#pid7309

Anonymous - 01-10-2014, 15:07

Słuchaj, ja pracuję na około 300-350 katalogach. I nie tylko znanych firm. Naprawdę znam swoją pracę, znam te produkty, miałem je w ręku i wielu przypadkach montowałem. I samego Aquaformu sprzedaję z paletę tygodniowo. Doceniam polskie firmy które produkują w Polsce i do Aquaformu czy Labry, czy nawet nowych rzeczy Cleoni nie musisz mnie przekonywać. Ale sorry, Prezent czy Nowodvorski to nie ta liga.
Anonymous - 03-10-2014, 10:44

nie rozumiemy się, nie chodzi o ligę bo mamy tutaj porównanie jak ekstraklasa i trampkarze ... no może juniorzy...nieważne, zakończmy już ten spór : po prostu czasem warto poznać pełną albo większą część prawdy zanim się zacznie dyskutować.
Przy okazji - jakim cudem pracujesz na tylu producentach skoro jesteś w Spot Line z tego co pamiętam?

Anonymous - 05-10-2014, 15:03

To było 5 lat temu :) . Od tego czasu sprzedawałem oświetlenie w paru firmach, elektrotechnikę, robiłem przetargi ma elektrykę/elektrotechnikę, teraz od ponad dwóch lat znowu oświetlenie, ale w bardzo szerokim zakresie. W zasadzie w pełnym, czyli od mieszkań/apartamentów, po biura, sklepy, galeria handlowe etc. Przerzuca się tego trochę...
Anonymous - 08-12-2014, 09:03

nic prostszego podnieść cenę bubla dwukrotnie... Za ceną nie idzie jakość.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group