To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum LIGHTING.PL
Forum dyskusyjne wortalu oświetleniowego LIGHTING.PL

Oprawy oświetleniowe - domowe - Chińskie oprawy oświetleniowe

Anonymous - 28-10-2009, 09:08

nic dziwnego skoro ikea po podpisaniu kontraktu zaczyna dyktować jakie komponenty ma producent używać i w jakiej cenie ikea może zapłacić - producent robi kosztorys na poszczególne komponenty a ikea potem robi "korektę" do kosztorysu, czyli mówią że ta rurka ma kosztować 2zł a nie 3zł, ta oprawka ma kosztować tyle i tyle itd. Dlatego nie dziwcie się że mają produkty marnej jakości, choć ślicznie wykonane.
Co do oprawek halogenowych - są używane Chińskie goowno z Kangrong lub brońcie Panie Boże z 3E .... marność nad marnościami.
Choć zdarzają się też o dziwo dobre lampy na dobrych komponentach - np kiedyś była w ofercie lampa na klipsie (trochę podobna do tej http://www.ikea.com/pl/pl...ducts/20130524) za śmieszne pieniądze, a była produkowana na Litwie na oprawce Vossloha ... ale oczywiście już jej nie ma w ofercie.

Anonymous - 29-10-2009, 08:52

Ja nie narzekam - mam conajmniej 6 lamp z Ikei i wszystkie mi dobrze sluza juz okolo 4 lat. Konstrukcje mega proste i tanie ale nic sie z nimi nie dzieje wiec dla mnie OK.
Anonymous - 03-11-2009, 12:27

samtwo napisał/a:
qbott, artuled - znowu uogolniacie. Nie zgodze sie, ze 90% sprzetu z chin to badziewie. Wiekszosc opraw w IKEI to made in china, a sa dobrej jakosci, estetycznie wykonane i od lat swieca u mnie w domu. W marketach takze jest duzo opraw z Chin i wiekszych zastrzerzen do wielu z nich nie mam (takze kilka mam w domu). Poza tym w UE wszystko musis posiadac normy, a sprobuj sprzedac cos Castoramie nie posiadajac na to odpowiedniego certyfikatu i bez przedstawienia wynikow badan.

Z drugiej strony Chiny to wielka montownia i wiekszosc opracowan technologicznych pochodzi z Europy czy USA, a oni to tylko do kupy montuja. A co do ELGO czy Philips to obu tym markom zdaza sie robic to i owo w Chinach...


Mówiąc o marketach akurat nie miałem na myśli Ikei, o której mam raczej dobre zdanie. Chodzi o to, że przecież produkcja opraw typowo domowych bez ciepłego zapłonu jest zabiegiem błędnym. Charakterystyczne dla użytku domowego jest bowiem częste załączanie źródeł światła. A ja jeszcze nie spotkałem w markecie budowlanym oprawy na świetlówkę miniaturową posiadającej podgrzewanie elektrod.
Natomiast masz rację, że nie ma sensu uogólniać. Zwłaszcza jeśli chodzi o świetlówki kompaktowe. Osramy, Philipsy czy Megamany też pochodzą z Chin i są bardzo dobre.

Anonymous - 18-01-2010, 18:15

Spalona obudowa chińskiej lampy świetlówkowej 8W.


Anonymous - 06-04-2011, 14:53

Spalona obudowa w większości przypadków wygląda inaczej,wiec podejrzewam że ta była po prostu słabej jakości.. Mówi się że jaki pieniądz,taka jakość. Nie wiem ile w tym prawdy,ale coraz bardziej zaczynam wierzyć w tą zasadę.
Anonymous - 23-04-2011, 00:32

Ja ostatnio koledze kupiłem mała belkę ze statecznikiem elektronicznym belka 21w aluminiowa , chodzi już 4 miesiące w warsztacie
Anonymous - 28-04-2011, 08:44

żarówka, a co tam się w tej obudowie spalilo? Aż sobie nie mogę wyobrazić co to mogło się spalić, żeby uzyskać tak duża powierzchnię zwęglonego plastiku. Zwykle jak sie pali jakaś elektronika to 1-2 elementy miejscowo, a to wygląda na mały pożar.
Anonymous - 13-06-2011, 08:02

To jest termiczna deformacja tworzywa sztucznego wywołana wysoką temperaturą i promieniowaniem UV wytwarzaną przez chińską świetlówkę.
Anonymous - 28-07-2012, 23:10

Chińskie, a nie chińskie. Gdyby nie Chiny to prawdopodobne do większości produktów, zwłaszcza elektronicznych i elektrycznych meli by dostęp wyłącznie najbogatsi. Uważa się przy kupnie GPS za 150 czy za 1500zł? A wszystkie w większości pochodzą właśnie z chin. Podobnie jest z oświetleniem i artykułami elektrycznymi. Polecam kupowanie produktów lepszych, nieco droższych z gwarancją.
Serdecznie zapraszam do zapoznania się z ofertą polskich producentów w naszej hurtowni.
Co miesiąc aktualizujemy o 200 nowych produktów. Zapraszam do współpracy

Anonymous - 01-03-2013, 13:43

Jednak mimo wszystko w dalszym ciągu utrwala się ten stereotyp chiński jako coś gorszej jakości,produkowanego masowo i słabego w codziennym użytkowaniu. Nie bez przyczyny temat jest o oprawach,miałem z nimi styczność i faktycznie jakość tutaj nie była przekonywująca.
Anonymous - 23-07-2013, 11:00

Musimy odróżnić- bo to co rodzimej chińskiej produkcji,faktycznie odbiega jakościowo,ale wiele koncernów ma swoje fabryki w Chinach i korzystamy z tych produktów,dotyczy to nie tylko oświetlenia,ale w sumie każdej dziedziny życia.
Anonymous - 16-07-2014, 15:25

Jeżeli już kupujemy- czy to żarówki czy oprawy,to lepiej dołożyć i postawić na jakość,solidność przez długi czas niż pozornie oszczędzić. Zresztą w sklepach internetowych i tak spotkamy teraz wiele ciekawych promocji.
Anonymous - 27-09-2014, 19:11

tylko po co kupować chińskie oprawy jak za nieduże pieniądze można kupić "normalne" oprawy
Anonymous - 27-09-2014, 23:05

"Normalne" czyli jakie? Bo widzę że reklamujesz się produkowanym w Chinach Massivem...
Anonymous - 28-09-2014, 18:05

to mógłbyś mi powiedzieć co philips produkuje w Polsce? Z moich informacji philips produkuje w Pabianicach czy Pile żarówki. Ale jeżeli mam złe informacje to bardzo proszę o ich skorygowanie.

Co do opraw to się zgadzam, ale już "reklamowany" aldex to polska firma.

Co do chińskich rzeczy to jest mała różnica między czymś za 5 zł a czymś za 500.
Ale to tylko moje zdanie



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group