Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2021-01-05)  

Z głębokim smutkiem żegnamy Śp. mgr inż. Alicję Peczyńską

18 grudnia 2020 roku odeszła od nas w wieku 85 lat Śp. mgr inż. Alicja Peczyńska, niekwestionowany znawca i autorytet w dziedzinie oświetlenia drogowego. Wszyscy znaliśmy ją jako osobę bardzo pogodną, o niespożytej energii.
 
Absolwentka Politechniki Warszawskiej, przez ponad 30 lat pracowała w Biurze Planowania Warszawy zajmując się oświetleniem zewnętrznym. Przez wiele lat była członkiem Prezydium Polskiego Komitetu Oświetleniowego, Przewodniczącą Komisji Oświetlenia Drogowego, a w latach 1987-90, Przewodniczącą PKOśw. To dzięki inicjatywie i wsparciu Pani Lusi opracowano regulamin konkursów Na Najlepiej Oświetloną Gminę i Miasto Roku i Najlepszą Inwestycję Oświetleniową Roku. Od samego początku brała udział w pracach kapituły odwiedzając miasta i miasteczka w całej Polsce nie tylko oceniając zgłoszone inwestycje ale zarazem udzielając fachowych rad i wskazówek. Zawsze wzbudzała podziw i szacunek, wspominana była, z sympatią i uznaniem, potem nawet przez kilkanaście lat.
 
Dzięki drodze zawodowej, którą przeszła, w zakresie problemów związanych z oświetleniem zewnętrznym zwracali się do niej o pomoc pracownicy różnych instytucji, pracownicy naukowi od doktora do profesora, nie mówiąc o studentach. Nigdy nie odmawiała pomocy, zawsze służyła radą, udostępniała materiały, dzieliła się swoimi uwagami i spostrzeżeniami. Nazywana była Panią Lusią lub tylko Lusią i... bardzo to lubiła – wspomina Marek Orłowski, Prezes Polskiego Związku Przemysłu Oświetleniowego, organizator Targów Światło.
 
Odszedł od nas niezwykły człowiek, którego będziemy pamiętać i którego będzie nam brakowało.
 

Komentarze: