Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2018-02-15)   LEDVANCE

Z Samsunga do Ledvance – Jacob Tarn mianowany na stanowisko prezesa Ledvance

Rada Nadzorcza firmy Ledvance mianowała Jacoba C. Tarna, dobrze znanego w branży eksperta od oświetlenia LED, na stanowisko prezesa zarządu i dyrektora generalnego spółki.

 
    
Jacob C. Tarna, Prezes Zarządu Ledvance
 
Ostatnio, jako wiceprezes i dyrektor operacyjny działu LED w firmie Samsung Electronics w Korei Południowej, dr Tarn odegrał kluczową rolę w zmianie modelu biznesu LED firmy Samsung. W Ledvance skoncentruje się na przyspieszeniu transformacji firmy z producenta tradycyjnych źródeł światła w czołowy podmiot, napędzany innowacjami wykorzystywanymi do produkcji oświetlenia opartego w pełni na technologii LED.

– Jacob Tarn jest znanym na świecie ekspertem w branży oświetlenia LED, który pokazał, jak skierować firmę na właściwe tory. Zarówno Rada Nadzorcza, jak i właściciele firmy są przekonani, że jest to idealny kandydat, który wprowadzi Ledvance w nową, pomyślną erę. Ze swojej strony udzielimy nowemu prezesowi i jego zespołowi pełnego wsparcia – powiedział Tim Yun Chen, przewodniczący Rady Nadzorczej firmy Ledvance.
 
– Ledvance ma wszystko czego potrzeba, aby stać się kluczowym graczem na globalnym rynku oświetlenia LED. Firma z powodzeniem weszła w obszary, które błyskawicznie się rozwijają – oprawy oświetleniowe i lampy LED czy rozwiązania typu Smart Home. Niezmiernie cieszę się, że będę współpracować z zespołem Ledvance, wspólnie postaramy się, aby firma błyskawicznie się rozwijała. Chcemy wykorzystać możliwości, jakie otwierają się przed nami i przekształcić spółkę w innowacyjnego producenta oświetlenia całkowicie opartego na LED – mówi Jacob Tarn.

Rüdiger Tibbe, który dotychczas pełnił obowiązki prezesa, będzie nadal odpowiedzialny za operacyjne wdrożenie transformacji firmy Ledvance.
 
Prezes Tarn objął nowe stanowisko 1 lutego i będzie zarządzał firmą z jej globalnej siedziby w niemieckim mieście Garching.
 
Źródło: Ledvance
 

Treści powiązane:Komentarze: