Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2022-11-30)  

Wspomnienie pracowników o Leszku Leniarskim

Niedawno, 30 sierpnia 2022 roku, zmarł Pan Leszek Leniarski, założyciel, właściciel i Prezes firmy KRULEN Technika Świetlna Sp. z o.o. Na wyraźną prośbę byłych pracowników firmy publikujemy ich wspomnienie o Leszku Leniarskim.
 
 
Z ogromnym smutkiem informujemy o śmierci Pana Leszka Leniarskiego, naszego Prezesa i właściciela Spółki KRULEN Technika Świetlna. Pan Leszek Leniarski był niezwykle dobrym, życzliwym i uczciwym człowiekiem. Przez ponad 32 lata, z sukcesem prowadził firmę KRULEN, realizując wiele wspaniałych projektów oświetleniowych i ucząc kolejne pokolenia czym jest dobre oświetlenie. Od początku działalności najważniejsza dla Niego była wysoka jakość sprzętu oświetleniowego oraz wysoka jakość obsługi klienta. Każdego klienta traktował z szacunkiem i był dumny z każdego zrealizowanego projektu, nawet tego najmniejszego. W biznesie zawsze stosował najwyższe standardy etyczne.
 

Już na początku lat 90-tych rozpoczął współpracę z najlepszymi producentami sprzętu oświetleniowego w Europie, wprowadzając do Polski innowacyjne, wysokiej jakości oprawy oświetleniowe, doskonałe zarówno pod względem wzornictwa jak i efektów oświetleniowych.

Mottem firmy KRULEN, stworzonym przez Pana Leszka Leniarskiego w 1992 roku było: Sprzedajemy rozwiązania oświetleniowe, a nie sprzęt oświetleniowy. I ta idea przyświeca nam niezmiennie do dziś.
 
Pan Leszek Leniarski był bardzo zaangażowany w tworzenie wysokich standardów oświetleniowych dla obiektów kolejowych i transportu publicznego. Od 30 lat współpracował ze służbami technicznymi PKP PLK S.A. dzieląc się swoją wiedzą z zakresu techniki świetlnej oraz specjalnymi wymaganiami dla kolejowych opraw oświetleniowych, a także wymogami efektywności energetycznej dla obiektów kolejowych. Jest także autorem wielu publikacji w wydawnictwach naukowo-technicznych oraz publikacji w branżowych czasopismach. Był uczestnikiem wielu konferencji naukowo-technicznych, przekazując swoją wiedzę i wytyczając nowe trendy w nowoczesnym i energooszczędnym oświetleniu; współpracował z Polskim Komitetem Oświetleniowym oraz Wydziałem Elektrycznym Politechniki Warszawskiej, oferując inspirujące miejsce praktyk studenckich dla kilku pokoleń projektantów oświetlenia.
 
Dla nas, pracowników firmy KRULEN, Pan Leszek, bo właśnie tak chciał aby się do niego zwracać, był nie tylko Szefem ale przede wszystkim prawdziwym Liderem i Przyjacielem. Stworzył dla nas bezpieczne i przyjazne miejsce pracy, nauczył nas czym jest dobre oświetlenie, że zawsze należy uważnie wysłuchać potrzeb klienta, a każdy projekt oświetlenia oraz oferta muszą być wykonane perfekcyjnie.
 
Będzie nam bardzo brakować Jego wsparcia w codziennej pracy i wspaniałych pomysłów. Jesteśmy dumni, że mogliśmy pracować z Panem Leszkiem i tak wiele się od Niego nauczyć. Pan Leszek zawsze powtarzał, że firma to ludzie i traktował nas jak rodzinę, dlatego na zawsze pozostanie w naszych wspomnieniach i sercach.
 
Dziękujemy naszym partnerom, klientom i współpracownikom za okazane wsparcie w tym niezmiernie trudnym dla nas czasie.
 
Renata, Rafał, Kasia i Tomek

 

Komentarze: