Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2022-05-25)   SIGNIFY

Signify partnerem 3.edycji programu Climate Leadership

Firma Signify dołącza do trzeciej edycji programu Climate Leadership. Partnerstwo z Centrum UNEP/GRID-Warszawa to kolejny, naturalny krok na drodze firmy. Dawniej Philips Lighting, obecnie od czterech już lat Signify, nieustannie kontynuuje misję zrównoważonego rozwoju i uwalnia niezwykły potencjał światła dla jaśniejszego życia i lepszego świata.
 

Partnerstwo z UNEP-GRID-Warszawa pozwoli nam jeszcze lepiej zaadresować wyzwania, z którymi wszyscy mierzymy się w obliczu zmian klimatu. Cieszy nas myśl o współpracy, wierzymy bowiem, że umożliwi nam ona dalszy rozwój obecnych, a także wprowadzenie w życie nowych, działań z zakresu zrównoważonego rozwoju, tak bliskich naszej misji.–– podkreśla Bogdan Ślęk, Public & Government Affairs Director w Signify Polska.


Climate Leadership to program organizowany przez UNEP/GRID-Warszawa, organizację, która zajmuje się propagowaniem postaw odpowiedzialności za środowisko w społeczeństwie i w biznesie. Zarówno ta jak i wcześniejsze edycje mają na celu m. in. wspieranie działań, które przybliżają firmy do osiągnięcia neutralności. I choć samą neutralność węglową Signify osiągnęła już w 2020 roku, idea zrównoważonego rozwoju przyświeca wszystkim celom firmy. Oprócz takich działań jak inicjatywa „Race to Zero” nawołującej do przejścia na wydajnie energetycznie, zintegrowane oświetlenie LED, programu „Green Switch”, który dotyczy ograniczania emisji gazów cieplarnianych w ramach Europejskiego Zielonego Ładu, Signify od wielu lat realizuje też m.in. autorski program zrównoważonego rozwoju „Jaśniejsze życie, lepszy świat” stawiając sobie co raz ambitniejsze cele.
 
Zrównoważony rozwój to misja Signify, którą kieruje się wyznaczając nie tylko kierunek dalszego działania, lecz także dobór Partnerów, których wartości są spójne z tymi wyznawanymi przez firmę. Dołączając do programu Climate Leadership, Signify w znacznej mierze planuje skupić się na propagowaniu wiedzy m.in. na temat efektywności energetycznej i korzyści jakie może przynieść wymiana oświetlenia na nowoczesne energooszczędne systemy, a także rozwiązań oświetleniowych wpisujących się w gospodarkę o obiegu zamkniętym oraz istotności deklaracji środowiskowych. Tematy te zostaną poruszone podczas trwania 3 edycji programu Climate Leadership w ramach paneli eksperckich oraz debat. W końcu dobre praktyki ESG to podstawa wartościowego biznesu, a inteligentne oświetlenie może realnie pomóc.

Źródło: Signify
 

Treści powiązane:Komentarze: