Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2024-04-09)   LENA LIGHTING

Lena Lighting była partnerem IX Europejskiego Kongresu Samorządów

Program „Rozświetlamy Polskę” to obiecująca zapowiedź skokowego rozwoju infrastruktury drogowej i ulicznej w kraju. Dostawcami nowoczesnych opraw są wiodące firmy oświetleniowe. Przedstawiciele marki Lena Lighting podzielili się swoją ekspercką wiedzą o maksymalizacji potencjału programu podczas IX Europejskiego Kongresu Samorządów.

 


Oszczędzanie energii elektrycznej, które przekłada się na zmniejszenie kwot na rachunkach, to trend, który umocnił się w ostatnich latach. Teraz jednak ma on okazję rozwinąć się w sposób skokowy, dzięki krajowemu programowi „Rozświetlamy Polskę”. Założeniem tej inicjatywy jest wymiana starego typu oświetlenia drogowego i ulicznego na wysoce energooszczędne, zapewniające gminom długoterminowe korzyści. Jednym z producentów opraw drogowych spełniających wymogi programu jest Lena Lighting, partner IX Europejskiego Kongresu Samorządów, poświęconemu miedzy innymi szeroko pojętym działaniom na rzecz zrównoważonego rozwoju.
 
Podczas IX Europejskiego Kongresu Samorządów, który odbył się w dniach 4-5 marca 2024, uczestnicy mieli okazję wysłuchać wystąpienia przedstawicieli Lena Lighting „Skuteczna modernizacja infrastruktury oświetleniowej. Dobre praktyki w kontekście programu "Rozświetlamy Polskę"”. Eksperci Lena Lighting precyzyjnie wyjaśniali, jak maksymalnie wykorzystać potencjał programu, dzieląc się z uczestnikami ogromną wiedzą. Panel ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a także dużą aktywnością uczestników poszukujących profesjonalnego doradztwa w zakresie wdrażania programu w swoich gminach.
 

- Naszym celem jest informowanie o wartości, jaką niesie ze sobą program „Rozświetlamy Polskę”. Jednak podczas IX Europejskiego Kongresu Samorządów przedstawiliśmy wszystkim zainteresowanym nie tylko podstawowe informacje na temat inicjatywy, ale także podpowiedzieliśmy co zrobić, by w pełni wykorzystać jej możliwości. A sposobów na maksymalizację korzyści jest całkiem sporo. Dla wszystkich uczestników wydarzenia przygotowaliśmy więc przystępną prezentację, która krok po kroku przeprowadziła nas przez cały proces wdrażania programu, odpowiedzieliśmy też na najbardziej nurtujące pytania. – mówi Michał Macewicz, Dyrektor Sprzedaży ds. opraw ulicznych i drogowych w Lena Lighting.

 
IX Europejski Kongres Samorządów koncentrował się wokół szeroko pojętego tematu zrównoważonego rozwoju. Obok kwestii związanych z modernizacją oświetlenia, pojawiły się kwestie związane z recyklingiem, edukacją, transportem publicznym czy bezpieczeństwem.

Źródło: Lena Lighting

Komentarze: