Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2016-08-16)   LUG

LUG wybrał LED – zaprzestanie produkcji tradycyjnych opraw oświetleniowych

Do końca 2016 r. firma LUG zamierza całkowicie zaprzestać produkcji i dostaw opraw oświetleniowych z tradycyjnymi źródłami światła. Jest to konsekwencja realizacji strategii rozwoju w kierunku nowoczesnych, przyjaznych środowisku technologii oświetleniowych LED. Sprzedaż opraw w technologii konwencjonalnej będzie prowadzona tylko do wyczerpania zapasów magazynowych.

 


LUG będzie w dalszym ciągu realizował zamówienia i projekty na oprawach konwencjonalnych, jednak tylko do momentu całkowitego wycofania tych produktów z oferty firmy. Zamówienia złożone po wycofaniu produktów konwencjonalnych z oferty będą mogły być realizowane po odpowiedniej analizie i potwierdzeniu dostępności komponentów u dostawców firmy. Przewidywany czas wycofania wszystkich produktów konwencjonalnych firma szacuje na koniec roku 2016.
 
Całkowite wycofywanie rodzin opraw w technologii konwencjonalnej z oferty będzie miało charakter indywidualny i będzie poprzedzone wydaniem odpowiednich komunikatów oraz usunięciem produktów ze strony internetowej, a do każdego produktu wycofywanego będzie przyporządkowany odpowiednik w technologii LED.
 
Po rozbudowie zielonogórskiej fabryki o część do produkcji komponentów i źródeł światła LED w 2013 r. i uruchomieniu nowoczesnego centrum badawczo-produkcyjnego w 2015 r., decyzja o stopniowym wycofywaniu z oferty firmy opraw w technologii konwencjonalnej to kolejny krok w realizacji strategii rozwoju w kierunku nowoczesnych technologii oświetleniowych.
 
Źródło: LUG
 

Treści powiązane:Komentarze: