Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2018-08-02)   LUG

LUG Turkey – nowa spółka zagraniczna w Grupie Kapitałowej LUG S.A.

W dniu 1 sierpnia 2018 roku, Zarząd LUG S.A. zawarł umowę, na podstawie której powstanie spółka LUG Turkey (pełna nazwa: LUG AYDINLATMA SISTEMLERI ANONİM ŞİRKETİ), koncentrująca się̨ na działalności handlowej w obszarze profesjonalnego oświetlenia LED na rynku tureckim.


Utworzenie następnej spółki zagranicznej wchodzącej w skład Grupy Kapitałowej LUG S.A. jest kolejnym krokiem ku realizacji strategicznych kierunków rozwoju LUG na lata 2017-2021, które zakładają m.in. dalszą internacjonalizację oraz wzrost udziału eksportu w obrocie firmy.
 
Internacjonalizacja jest jednym z kluczowych elementów strategii rozwoju naszej firmy. Decyzja o wyborze tej lokalizacji dla kolejnej spółki zagranicznej wynika głównie z faktu, że Turcja jest dla nas bardzo atrakcyjnym kierunkiem rozwoju m.in. z uwagi na ilość realizowanych tu projektów infrastrukturalnych. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w tym obszarze, dysponujemy zarówno odpowiednim portfolio produktowym jak i ofertą systemów zarządzania oświetleniem i narzędzi wsparcia projektowego. Nasze rozwiązania nie tylko poprawią bezpieczeństwo i wizerunek tureckich przestrzeni publicznych, ale również podniosą komfort życia osób z nich korzystających – komentuje Prezes Zarządu LUG, Ryszard Wtorkowski.
 
LUG Turkey to już szósta spółka zagraniczna w Grupie Kapitałowej LUG S.A. Połączenie zaplecza produkcyjno-badawczego, doświadczenia i eksperckiej wiedzy w zakresie oświetlenia, którymi dysponuje LUG ze znajomością potrzeb i realiów rynkowych lokalnego partnera firmy w Turcji, umożliwi uzyskanie efektu synergii oraz efektywne funkcjonowanie nowego podmiotu.
 
Źródło: LUG
 

Treści powiązane:Komentarze: