Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2021-04-27)   Artykuł sponsorowany Fonroche Lighting

Francuski producent oświetlenia solarnego Fonroche Lighting wchodzi na polski rynek

Francuski producent lamp solarnych, firma Fonroche Lighting, jako kolejny etap globalnego rozwoju, rozpoczyna współpracę z dystrybutorami w Polsce.
 
Grupa Fonroche, założona w 2008 roku na południu Francji przez Yanna Mausa, specjalizuje się w trzech głównych obszarach energii odnawialnej: biogazie, głębokiej energii geotermalnej i off-gridowym oświetleniu słonecznym.

Fonroche Lighting, spółka specjalizująca się w oświetleniu jest pionierem rozwiązań w zakresie energii słonecznej od ponad dziesięciu lat, będąc przy tym wiodącym na świecie dostawcą zewnętrznych rozwiązań w zakresie oświetlenia słonecznego.
 
Lampy solarne to nie tylko oszczędność prądu i brak emisji CO2, to również zdecydowanie łatwiejszy proces przygotowania inwestycji nie tylko od strony technicznej, poprzez np. brak wykopów, ale również od strony administracyjnej.
 
 
Mimo że w naszym kraju technologia oświetlenia solarnego dopiero zdobywa zaufanie, jesteśmy pewni, że dzięki oferowanej przez Fonroche Lighting technolgii, gwarancji 365 oświetlonych nocy w roku i wydajności dorównującej lampom zasilanym z sieci energetycznej, nasze rozwiązania będą sukcesywnie stanowić coraz większy udział w rynku oświetlenia zewnętrznego – mówi Łukasz Rzemieniecki, Country Manager CEE.
 

Do dnia dzisiejszego na świecie zostało zainstalowanych ponad 100.000 lamp Fonroche, które znalazły zastosowanie w projektach od autostrad, przez drogi lokalne, ścieżki rowerowe i chodniki, po parkingi czy place zabaw.
 
Firma Fonroche Lighting pracuje wyłącznie na bateriach niklowych, które umożliwiają stabilne funkcjonowanie w temperaturach od -40°C do +70°C przez około 4.000 cykli, czyli 10-12 lat, a przy tym, po wyeksploatowaniu są w ponad 95% powtórnie przetwarzane w procesie recyclingu. Ponadto, dzięki zaawansowanemu systemowi zarządzania energią, zestawy solarne uzyskują nie tylko nieosiągalny dotąd czas autonomicznej pracy, ale także są w stanie pracować bez ryzyka zaników energii.
 
Lampy Fonroche Lighting znajdują doskonałe zastosowanie w infrastrukturze smart city, gdzie dzięki łączności LoRa obecnej w każdej lampie, mogą być integrowane jako część inteligentnych ecosystemów.
 
Są również w stanie funkcjonować w trybie smart niezależnie, podłączone do gatewaya, którym komunikują się z aplikacją webową Fonroche Connect.
 
 
 
 

Fonroche Lighting dostarcza uliczne rozwiązania w zakresie oświetlenia słonecznego, aby sprostać dzisiejszym wyzwaniom związanym ze zrównoważonym rozwojem. Dzięki temu, zewnętrzne lampy uliczne są realną, pozytywną alternatywą dla oświetlenia związanego z siecią. Od parkingów, dróg, przystanków autobusowych, parków handlowych i biznesowych po najbardziej odizolowane obszary, rozwiązania Fonroche są właściwym wyborem dla wszystkich projektów miejskich i pozamiejskich.

 
   OFF-GRID
Zasilane w 100% energią słoneczną. Niepodłączone do sieci energetycznej. Brak zaników napięcia.
 
   MOCNE
Na równi z systemami podłączonymi do sieci. Spełniające wymagania, nawet w przypadku najbardziej wymagających projektów!
 
   OPŁACALNE
Brak konserwacji przez pierwsze 10 lat. Szybka i łatwa instalacja. Brak kosztów operacyjnych.
 
   NIEZAWODNE
Zaprojektowany by wytrzymać najbardziej ekstremalne warunki klimatyczne i temperatury (w tym obciążenie wiatrem zgodnie z EN40).
 
   PRZYJAZNE DLA ŚRODOWISKA
Spełniają najbardziej surowe wymagania w zakresie ochrony środowiska.
 
   WYSOKOWYDAJNE
Wydajność i równomierność oświetlenia równa systemom podłączonym do sieci. Spełniając wszystkie wymagania projektowe, nawet te najbardziej wymagające.
Pierwsza na świecie bateria słoneczna zapewniająca oświetlenie przez 365 nocy w roku.
 
   SMART
Inteligentny system zarządzania energią słoneczną. Dostosowuje oświetlenie do poziomu naładowania baterii.
System zdalnego sterowania i monitoringu.
 
   SERWIS
Pierwszy serwis po 10 latach. Pięcioletnia gwarancja.
 
   BEZPIECZNE I PEWNE
Zaprojektowany, aby wytrzymać najbardziej ekstremalne warunki klimatyczne (od –40 ° C do + 70 ° C) i duże obciążenie wiatrem (zgodnie z normą EN40).
System wandaloodporny.
 
   WYJĄTKOWY DESIGN
Elegancko wtapia się w krajobraz. Idealny do wszelkiego rodzaju projektów.
 
 
Zasada działania oświetlenia solarnego FONROCHE lighting

 


W ciągu dnia: moduł fotowoltaiczny wychwytuje promieniowanie słoneczne i przekształca je w energię elektryczną. Ta energia jest magazynowana w baterii Power 365.
 
W nocy: bateria uwalnia swoją energię do zasilania oprawy LED zgodnie z wymaganym profilem świetlnym. Nasza technologia anti-blackout zapewnia stałe oświetlenie przez całą noc.


Komponenty zaawansowane technologicznie
 
Zespół badawczo-rozwojowy Fonroche Lighting opracował naszą najnowocześniejszą technologię słonecznego oświetlenia ulicznego, projektując od podstaw każdy komponent, którego używamy w naszych systemach. Moduł fotowoltaiczny i bateria ze stopu niklu zostały w całości zaprojektowane i wyprodukowane w naszej fabryce posiadającej certyfikat ISO w Roquefort w południowo-zachodniej Francji.

 
 
 
 


Szkło samoczyszczące.
Wysokowydajne ogniwa krystaliczne do optymalnego wychwytywania światła w każdych warunkach pogodowych.
« Wielkoformatowe moduły fotowoltaiczne Fonroche oferują obecnie najwyższy poziom wydajności na rynku. »


 

Wysokowydajne, energooszczędne oświetlenie LED: 20 do 120 watów nominalnych
Zintegrowane rozpraszanie ciepła.
« Wysoka wydajność diod LED najnowszej generacji zapewnia mocne oświetlenie. »


 

System specjalnie zaprojektowany przez Fonroche do naszych rozwiązań w zakresie oświetlenia słonecznego.

Akumulator NiMH:
- działa optymalnie we wszystkich temperaturach od –40 ° C do + 70 ° C
- żywotność: min. 4000 cykli ładowania i rozładowania

« Lekki, kompaktowy akumulator jest umieszczony pod panelem fotowoltaicznym na szczycie słupa, co zapewnia większe bezpieczeństwo. »
 
Inteligentny system:
- programowalne harmonogramy oświetlenia
- bezpieczeństwo i ochrona: system zapobiegający blackoutowi, brak możliwości wyłączenia.
 
« Gwarantowane oświetlenie 365 nocy w roku .»

 
 
 
Kontakt

Łukasz Rzemieniecki – Country Manager Central Eastern Europe
 
Tel.: +33 (0)5 53 77 97 41
Mob: +48 696 207 040
E-mail:  l.rzemieniecki@fonroche-lighting.com
FONROCHE LIGHTING ZAC des champs de Lescaze CS 90021 47310 Roquefort FRANCE
https://www.fonroche-lighting.com/
Adres: ul. Bóżnicza 15/6, 61-751 Poznań, POLAND
https://www.fonroche-lighting.com/l-fonroche-lighting-eastern-europe-310.html

 

Komentarze: