Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2019-03-20)   LUXON LED

Fabryka Marzeń Luxon LED

11 marca 2019 zespół Luxon LED rozpoczął pierwszy dzień pracy w Fabryce Marzeń, bo tak został nazwany projekt budowy nowej fabryki, produkującej oświetlenie LED. Firma Luxon LED od 11 lat dynamicznie rozwija się w segmencie oświetlenia przemysłowego, czego dowodem jest sukcesywne zwiększanie powierzchni biurowej i magazynowo-produkcyjnej w tempie co 9 miesięcy przez ostatnie 10 lat.

 


Firma Luxon LED zaczęła prowadzić swoją działalność w piwnicy jednego z właścicieli spółki. – To były czasy pre-Luxon, nie było nas stać na ogrzewanie i na pensje dla siebie, a nasza wiedza dorównywała wynagrodzeniom – jak wspomina Krzysztof Ostrowski, prezes zarządu. Obecnie Luxon LED jest najszybciej rozwijającym się producentem oświetlenia LED w Europie według rankingu Deloitte Fast 50 CE 2018 jak i rankingu Financial Times 1000 z 2019 roku. – W celu utrzymania dynamiki wzrostów i dalszego rozwoju potrzebowaliśmy miejsca, które w końcu dorówna naszym ambicjom – mówi Marek Ostrowski, wiceprezes zarządu odpowiedzialny za strategię i rozwój.

Za realizację projektu Fabryki Marzeń odpowiedzialny był Maciej Szott, wiceprezes zarządu ds. sprzedaży i marketingu. Obiekt powstał w równo 10 miesięcy od wbicia pierwszej łopaty. Obecnie obiekt ma 2100 m² powierzchni użytkowej, kolejne 1400 m² powierzchni magazynowo-produkcyjnej będzie zaś dobudowane w przeciągu roku. – Zależało mi na przestrzeni, w której nasi pracownicy będą dobrze się czuli, będzie funkcjonalna i jednocześnie miła dla oka – komentuje Maciej Szott. Inwestycja kosztowała blisko 11 mln złotych i odbyła się w modelu zaprojektuj-zbuduj-sfinansuj z lokalnym deweloperem. Niebagatelne znaczenie miało także wsparcie nowego inwestora, funduszu współzarządzanego przez Noble Funds TFI oraz CVI Dom Maklerski (CVI), który dołączył do spółki we wrześniu 2018 roku.

 

 
Źródło: Luxon LED

Treści powiązane:Komentarze: