Wydarzenia branżowe | Nagrody i wyróżnienia  (2019-10-03)   SIGNIFY

Signify z tytułem branżowego lidera w raporcie 2019 Dow Jones Sustainability Index

Firma Signify uzyskała status branżowego lidera w kategorii „Sprzęt i komponenty elektryczne” raportu 2019 Dow Jones Sustainability Index (DJSI). Ogólny wynik, 88 na 100 punktów, pokazuje ciągłe postępy we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju we wszystkich aspektach działalności firmy.
 
To trzeci rok z rzędu, w którym Signify otrzymuje tytuł branżowego lidera i trzeci rok, w którym jest uwzględniana w raporcie od czasu jej przekształcenia w niezależną spółkę.

 
Jesteśmy niezwykle dumni, że trzeci rok z rzędu wyróżniono postępy naszych zespołów na drodze do zrównoważonego rozwoju, który zajmuje kluczowe miejsce wśród celów naszej firmy. To dla nas bardzo ważne, że doceniono nasz wkład w rozwiązywanie problemów, przed którym stoi świat. Jesteśmy jednak przekonani, że trzeba zrobić więcej, dlatego zachęcam liderów firm i szefów rządów, żeby wzmogli wysiłki i przyspieszyli działania na rzecz zrównoważonego rozwoju  – powiedział Eric Rondolat, dyrektor generalny Signify.


W dorocznej ocenie DJSI dostrzeżono wyraźne postępy firmy Signify w drodze do wypełnienia zobowiązań na 2020 rok określonych w programie „Jaśniejsze życie, lepszy świat”, który skupia się na zrównoważonej działalności i zrównoważonych przychodach. W ramach tego programu firma znacznie zbliżyła się do celu, jakim jest osiągnięcie neutralności węglowej w 2020 r. W 2018 r. firma ograniczyła swój ślad węglowy o 49 proc., zaspokajała 89 proc. swojego zapotrzebowania na elektryczność
z odnawialnych źródeł oraz wygenerowała 79 proc. przychodów z efektywnych energetycznie produktów, systemów i usług. Najwyższe oceny (100/100) przyznano Signify w kategoriach: zarządzania innowacjami, raportowania środowiskowego, ekologicznej efektywności operacyjnej oraz praktyk pracy.
 
Możemy pochwalić się również sukcesami na lokalnym rynku. W czerwcu na uroczystej gali ogłoszono wyniki XIII Rankingu Odpowiedzialnych Firm (ROF). Signify Poland uzyskała 1. lokatę w kategorii „Produkcja przemysłowa” oraz znalazła się na 5. pozycji w klasyfikacji ogólnej.

 
Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i jesteśmy dumni, że zostaliśmy docenieni jako firma odpowiedzialna społecznie, szczególnie przy tak dużej konkurencji. Dziękujemy i obiecujemy dalej realizować naszą misję, , aby stworzyć „Jaśniejsze życie i lepszy świat” dla wszystkich – powiedział Bogdan Ślęk, Dyrektor ds. Public & Government Affairs /CSR & Sustainability, Signify w Polsce.

 
Źródło: Signify
 

Komentarze: