Wydarzenia branżowe | Nagrody i wyróżnienia  (2019-10-29)   LUG

Deszcz nagród obsypał LUG S.A. w październiku

Październik był miesiącem wyjątkowo szczodrym dla LUG S.A. pod względem otrzymanych nagród i wyróżnień. Firma zdobyła kolejno nominację do Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, nagrodę „The Best Annual Report” w kategorii spółek z rynku NewConnect oraz tytuł Lubuski Lider Innowacji w kategorii „Firmy Duże”.
 
7 października 2019 roku firma otrzymała nominację do Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, XVII edycji konkursu, w kategorii Firmy rodzinne. Drugi rok z rzędu firma LUG znalazła się w zaszczytnym gronie wyróżnionych przedsiębiorców. Obecność wśród 21. nominowanych spółek jest zaszczytnym wyróżnieniem, również mając na uwadze tegoroczne obchody 30-lecia działalności LUG. Uroczyste wręczenie dyplomów oraz stuatuetek odbyło się podczas Kongresu 590 w Rzeszowie. Wyróżnienie w imieniu LUG odbierał Mariusz Ejsmont, V-ce Prezes LUG.
Kilka dni później, 18 października, Spółka LUG S.A. po raz piąty otrzymała nagrodę „The Best Annual Report” w kategorii spółek z rynku NewConnect. Nagrodę odebrał prezes Ryszar Wtorkowski. To już siódma edycja konkursu dla spółek z NewConnect i piąte w nim zwycięstwo LUG S.A. Celem konkursu jest promowanie raportów rocznych, które są dla akcjonariuszy i inwestorów rzetelnym źródłem informacji o spółce, a także narzędziem wspierającym podejmowanie decyzji inwestycyjnych. W kapitule konkursu zasiadają przedstawiciele firm audytorskich, podmiotów rynku kapitałowego, reprezentanci inwestorów giełdowych oraz dziennikarze ekonomiczni.
Z kolei 28 października br. odbyła się ceremonia wręczenia statuetek laureatom jedenastej edycji konkursu Lider Lubuskiego Biznesu. Kapituła nagrodziła najlepsze firmy z województwa lubuskiego. Tytuł Lubuski Lider Innowacji w kategorii „Firmy Duże” powędrował do LUG Light Factory z Zielonej Góry. To już drugie zwycięstwo spółki w plebiscycie w tej kategorii. Kapituła ocenia kondycję finansową firmy, warunki pracy oraz poziom wynagrodzeń i terminowość regulowania zobowiązań. Znaczącym elementem oceny jest też innowacyjność i szeroko rozumiana dbałość o środowisko. Jury konkursu zwraca także uwagę na działalność charytatywną ocenianego podmiotu i społeczną odpowiedzialność biznesu.

Źródło: LUG
 

Komentarze: