Forum LIGHTING.PL Strona Główna Forum LIGHTING.PL
Forum dyskusyjne wortalu oświetleniowego LIGHTING.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Koniec żarówek

Czy zwykłe żarówki powinny być wycofane z handlu?
TAK
48%
 48%  [ 17 ]
NIE
51%
 51%  [ 18 ]
Głosowań: 35
Wszystkich Głosów: 35

Autor Wiadomość
pawel033
[Usunięty]

Wysłany: 22-06-2009, 18:47   

Chodzi co o to że żarówka o skuteczności 15 lm/w w czerwieni emituje tyle samo lm.

a świetlówka ma skutecznośc 60 lm/w z czego np tylko 30 lm to czerwień.

więc i tak więcej niż w żarówce. nie daje łba ale ale raczej tak jest

miałem okazje porównać czerwoną świetlówke do żarówki o tej samej mocy.
 
 
brujah
[Usunięty]

Wysłany: 23-06-2009, 08:52   

a co to ma do rzeczy? kontrastowo jest dołek. nie ważne ile lumenów...
 
 
o`rly?
[Usunięty]

Wysłany: 31-08-2009, 11:34   

http://www.tvn24.pl/-2,16...,wiadomosc.html
a w szczególności nareście ktoś głośno powiedział o promieniowaniu, nie mówiąc o rtęci .... samobója unijna ?
 
 
brujah
[Usunięty]

Wysłany: 31-08-2009, 12:34   

to chyba bzdura lekka... świetlówka zintegrowana pobiera tyle samo energii co żarówka? chyba w pierwszych milisekundach... nie prawdą jest że tam gdzie krótko pali się światło żarówka pobiera mniej prądu. Pobiera go więcej, ale tam stosowanie droższej świetlówki nie zwróci się nigdy. Poza tym nie wiem co można robić kilkanaście sekund w łazience :)
Jeszcze jedno: Gość pisze że żarówka jest dobra bo grzeje i w prostej linii wyewoluowała za paleniska oświetlającego nasze jaskinie :) Lekko jest niepoważny.
Natomiast co do rtęci się oczywiście zgadzam.
 
 
gory
[Usunięty]

Wysłany: 31-08-2009, 17:28   

do grzania to ja mam C.O a nie żarówki... od źródeł światła wymagam... no własnie - światła a nie ciepła 8)
 
 
Whites86
[Usunięty]

Wysłany: 31-08-2009, 19:24   

brujah napisał/a:
to chyba bzdura lekka... świetlówka zintegrowana pobiera tyle samo energii co żarówka? chyba w pierwszych milisekundach... nie prawdą jest że tam gdzie krótko pali się światło żarówka pobiera mniej prądu. Pobiera go więcej, ale tam stosowanie droższej świetlówki nie zwróci się nigdy. Poza tym nie wiem co można robić kilkanaście sekund w łazience :)
Jeszcze jedno: Gość pisze że żarówka jest dobra bo grzeje i w prostej linii wyewoluowała za paleniska oświetlającego nasze jaskinie :) Lekko jest niepoważny.
Natomiast co do rtęci się oczywiście zgadzam.

tymbardziej gosc jest niepowazny ze wypowiada sie na temat czegos na czym kompletnie się nie zna.. niedosc ze nazywa świetlowke kompaktową żarówką rtęciową to jeszcze mowi ze maja w sobie starter elektroniczny lub magnetyczny (to chyba jakas nowosc) bo z tego co wszyscy wiemy to są stateczniki elektroniczne/magnetyczne... a nie startery pelen profesionalizm...
 
 
pawel033
[Usunięty]

Wysłany: 31-08-2009, 19:56   

musiałbym dać sobie żarówek z 2KW żeby zagrzać np. salon. troszku by tam za jasno było. zwłaszcza przy oglądaniu filmów.

A tak swoją drogą to ogrzewanie węglem/gazem jest dużo tańsze niż prądem.

[ Dodano: 31-08-2009, 21:10 ]
brujah napisał/a:
to chyba bzdura lekka... świetlówka zintegrowana pobiera tyle samo energii co żarówka? chyba w pierwszych milisekundach.


niepowiedziałbym, żarówka (lampa żarowa) w pierwszych milisekundach też bieże więcej prądu. żarnik zanim się rozgrzeje ma małą impedancje. a co za tym idzie?? kilka krotnie większy pobór mocy. choć wydaje mi się że nie ma sensu się aż tak głęboko nad tym rozczulać.

Po prostu świetlówki kompaktowe żużywają 4-5 razy mniej energi od żarówek.

[ Dodano: 31-08-2009, 21:14 ]
Jeszcze jedno:

Pisał że światła żarowe są lepsze od wyłądowczych ponieważ w naturze występuje tylko żarowe.

również pisał że świetlówki emitują promieniowanie UV. a słonko czyli naturalne źródło światła nie emituje ??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group