Forum LIGHTING.PL Strona Główna Forum LIGHTING.PL
Forum dyskusyjne wortalu oświetleniowego LIGHTING.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Koniec żarówek

Czy zwykłe żarówki powinny być wycofane z handlu?
TAK
48%
 48%  [ 17 ]
NIE
51%
 51%  [ 18 ]
Głosowań: 35
Wszystkich Głosów: 35

Autor Wiadomość
Krzysiek2007
[Usunięty]

Wysłany: 27-02-2007, 20:19   Koniec żarówek

Rząd Australii planuje wycofywanie z handlu żarówek na rzecz lamp fluorescencyjnych
więcej znajdziecie tutaj...
Podobne posunięcie rozważy Unia Europejska.
więcej znajdziecie tutaj...
Co o tym sądzicie :?:
Moim zdaniem to świetny pomysł. Zobaczymy kiedy w Polsce zostanie zabroniona sprzedaż żarówek.
 
 
SEBMART II
[Usunięty]

Wysłany: 28-02-2007, 13:23   

po pierwsze halogenów się nigdy nie zastąpi, bo drugie osram już wymyślił halogen G9 energooszczędny ale cena powala. Zwykłe żarówki też szybko nie wyjdą z użytku bo się stanie z producentami tych żarówek? Unia musiała by dać straszne nakłady finansowe żeby zmienić im linie produkcyjną albo pokryć im koszty jej zamknięcia. Za producentami zwykłych żarówek stoją najwięksi potentaci - podobna sytuacja do szejków naftowych>u nich od lat leżały na półkach patenty wykupione na zastąpienie ropy innymi, ekologicznymi sposobami i dopiero od niedawna wchodzą one w życie > tak samo będzie tutaj. Australia się nie liczy > tam prawie niczego się nie produkuje, nawet producentów lamp jest kilku. Zakaz najszybciej wprowadzi Skandynawia - oni są aż nie normalni pod tym względem.
Wymiana na energooszczędne zależy tylko i wyłącznie od nas, poza tym ceny się już nie wiele różnią, tylko ludziom trzeba to uświadomić. Firma EA której jesteśmy dystrybutorami, też ma tego świadomość nadejścia czasów "świadomości ekologicznej" i obok starej produkcji oprawek do halogenów zaczeli inwestować w technologie LED, która będzie przyszłością (fluorescencyjne żarówki są do pupy :mrgreen: , oświetlenie prowadzi do pogorszenia samopoczucia). LEDy są coraz tańśze i lepsze, ostatnio nawet jeden z moich klientów zamierza stosować soczewki rozczepiające dla polepszenia oświetlenia pomieszczenia.

uffff ale nanudziłem
 
 
mirek
[Usunięty]

Wysłany: 28-02-2007, 14:55   

Cytat:
po pierwsze halogenów się nigdy nie zastąpi,

Bzdura nr 1

SEBMART II napisał/a:
bo drugie osram już wymyślił halogen G9 energooszczędny ale cena powal

Jak energooszczędny :?: A może jakiś link do karty katalogowej :?:

SEBMART II napisał/a:
fluorescencyjne żarówki są do pupy

Ha ha ha ha :!: Odkąd żyję nie widziałem takiej bzdury. Fluorescencyjne żarówki, dobre :lol: :lol: :lol: I Ty jesteś jakimś specjalistą od oświetlenia :?: Śmiech na sali :twisted:

SEBMART II napisał/a:
oświetlenie prowadzi do pogorszenia samopoczucia

Skąd ten wniosek :?: Ja mam u siebie dużo świetlówek, a nigdy nie miałem kłopotów z samopoczuciem spowodowanych tym światłem.

SEBMART II napisał/a:
Zwykłe żarówki też szybko nie wyjdą z użytku bo się stanie z producentami tych żarówek?

Albo powymierają albo pójdą po rozum do głowy.

SEBMART II napisał/a:
uffff ale nanudziłem

Tu się zgodzę.
 
 
Krzysiek2007
[Usunięty]

Wysłany: 28-02-2007, 16:07   

SEBMART II napisał/a:
po pierwsze halogenów się nigdy nie zastąpi

A skąd wiesz? W technice i biznesie nigdy nic nie wiadomo.

SEBMART II napisał/a:
osram już wymyślił halogen G9 energooszczędny ale cena powala

O jaką konkretnie lampę ci chodzi? G9 to przecież trzonek i nie ma nic do skteczności lampy. Ile ona kosztuje? Jakie ma parametry?

SEBMART II napisał/a:
bo się stanie z producentami tych żarówek?

Jak to co oni produkują też inne żródła światła.

SEBMART II napisał/a:
Australia się nie liczy > tam prawie niczego się nie produkuje, nawet producentów lamp jest kilku

Wyjaśnij to zdanie bo jest w nim wewnętrzna sprzeczność.

SEBMART II napisał/a:
Zakaz najszybciej wprowadzi Skandynawia - oni są aż nie normalni pod tym względem.

Nie wiem co jest nienormalnego w dbałości o środowisko.

SEBMART II napisał/a:
Wymiana na energooszczędne zależy tylko i wyłącznie od nas, poza tym ceny się już nie wiele różnią, tylko ludziom trzeba to uświadomić.

Nie mówimy oczwiście o jakimś nakazie wymiany ale o stopniowym wycofywaniu żarówek poprzez zaprzestanie ich sprzedaży. No może różnica w cenie zakupu nie jest taka marginalna. Przyzwoite świetlówki kompaktowe ze zintegrowanym układem zapłonowym będące bezpośrednimi zamiennikami żarówek są conajmniej 15 razy droższe od zwykłej żarówki. Jednak gdy uwzględnimy koszty eksploatacji ta inwestycja się opłaca. Zgodzę się iż przciętni ludzie bardzo mało o tym wiedzą. Albo kupują żarówki bo są najtańsze albo makabryczne świetlówki po 5 zł od których rzeczywiście można doznać pogorszenia samopoczucia i zrażają się do tego typu źródeł światła. W przypadku dobrej świetlówki która ma zastępować żarówkę nie jest się w stanie odróżnić z którego z tych źródeł pochodzi światło.

SEBMART II napisał/a:
fluorescencyjne żarówki są do pupy, oświetlenie prowadzi do pogorszenia samopoczucia

To fluorescencyjne czy żarówki bo coś namieszałeś?
A ja osobiście to je wkręcam do oprawek.
Jęsli chodzi o samopoczucie to np. Phillips oferuje oświetlenie dynamiczne mające poprawić m.in. samopoczucie oparte właśnie o świetlówki.

SEBMART II napisał/a:
LED, która będzie przyszłością (...). LEDy są coraz tańśze i lepsze

Zgodzę się również że LED'y mają przyszłość ale przynajmniej jak na razie nie do wszystkiego się nadają. W zastosowanich profesjonalnych (oświetlenie zewnętrzne, przemysłowe, sklepy, biura itp.) stosowane są powszechnie (i w najbliższej przyszłości niewiele się w tej kwesji zmieni) lampy wyładowcze tym bardziej że te źródła światła podlegają ciągłym udoskonaleniom.

Przy zastosowanich profesjonalnych inwestorzy dobrze wiedzą jakie żródła opłaca im się zainstalować. Celem posunięcia o którym rozmawiamy byłoby przekonanie użytkowników przywatnych by nie marnowali energii.
 
 
żarówka rtęciowa
[Usunięty]

Wysłany: 28-02-2007, 18:39   

Firmy, które produkują oprawy oświetleniowe domowe będą musiały rozpocząć produkcje żyrandoli na niezintegrowane świetlówki kompaktowe, które są lepsze od świetlówek zintegrowanych.
 
 
mirek
[Usunięty]

Wysłany: 28-02-2007, 19:13   

żarówka rtęciowa napisał/a:
Firmy, które produkują oprawy oświetleniowe domowe będą musiały rozpocząć produkcje żyrandoli na niezintegrowane świetlówki kompaktowe

:arrow: żarówka, już Ci kiedyś pisałem, że takie oprawy istnieją. Wejdź na stronę http://www.reflex-studio.com.pl

żarówka rtęciowa napisał/a:
które są lepsze od świetlówek zintegrowanych

To owszem, zresztą rozmawialiśmy o tym w temacie Marnotrastwo.
 
 
swietlik
[Usunięty]

Wysłany: 28-02-2007, 21:20   

Cytat:
SEBMART II napisał/a:
oświetlenie prowadzi do pogorszenia samopoczucia

Chyba to stwierdził człowiek, który używa do oświatlania domu rtęciówek bez luminoforu :lol:
Jak kupujesz świetlówkę firmową a nie śmieć za 3,99zł z marketu to nie masz tego problemu!
Cytat:
SEBMART II napisał/a:
osram już wymyślił halogen G9 energooszczędny


Żarówka halogenowa to żadna oszczędność!!!
Niestety w marketach ten kit wciskają naiwnym.
Noo chyba, że wymyślili coś o czym nie wiem... proszę o dowód!!

Wg mnie w Polsce tak szybko nie wycofają żarówek. Jakoś nie widzę tego żeby masowo stosowano świetlówki energooszczędne np. w piwnicach :lol: Kradną zwykłe żarówki za mniej niż 1zł... a świetlówki dobre kosztują wiecej niż 15zł

[ Dodano: Sro Lut 28, 2007 9:26 pm ]
Ja mam prawie wszędzie w domu świetlówki energooszczędne. W kibelku mam zwykłą żarówkę, z prostej przyczyny... świetlówka w takim miejscu przy tak częstym włączaniu nie zwróci się- szybko się niszczy. Taniej wychodzi ze zwykła żarówką, która przcież długo tam nie świeci :)
 
 
Krzysiek2007
[Usunięty]

Wysłany: 02-03-2007, 10:41   

Szkoda że osoby która darzą tak wielkim sentymentem żarówki (a sądząc po ankiecie jest ich kilka) nie wypowiedziały się tutaj i nie przedstawiły swoich racji bo argumentacja że świetlówki „pogarszają samopoczucie” przypomina mi trochę stwierdzenie pewnej starszej kobiety, która powiedziała iż dawniej gdy używano lamp naftowych ludzie mieli zdrowe oczy a gdy zaczęto stosować żarówki zaczęli na nie chorować. Tak czy inaczej nawet jeżeli nie zostanie wprowadzony żaden zakaz, żarówki wymrą śmiercią naturalną. Widać to np. na przykładzie samochodów gdzie kilkanaście lat temu były same żarówki (światła tylne, kierunkowskazy, podświetlenie wskaźników, drogowe, mijania itd.) dziś jest coraz więcej diod LED a do oświetlania drogi służą lampy ksenonowe. Pewnie za jakiś czas w samochodzie nie będzie ani jednej żarówki. Podobnie rzecz ma się z oświetleniem domowym. Jakieś 10 lat temu jedyne dostępne świetlówki kompaktowe były długie jak trąba słonia i kosztowały majątek. Dziś jest ich całkiem spory wybór a pojawiły się również źródła światła oparte na diodach LED. I pewnie pojawią się także inne nowe rozwiązania np. technika OLED pozwalająca na budowanie cienkich świecących paneli. Może będziemy oświetlać nasze mieszkania za pomocą wyświetlaczy pokrywających cały sufit i wyświetlających błękitne niebo z obłokami albo migoczące gwiazdy, a może szyby w oknach będą mogły być przeźroczyste w ciągu dni a nocą emitować światło. Tymczasem panowie podniecają się „halogenem”, który ponad 90% energii zużywa na podgrzewanie sufitu a jako produkt uboczny produkuje trochę światła. Przekonuję, naprawdę ogrzewanie podłogowe jest lepsze od sufitowego. :D

[ Dodano: Pią Mar 02, 2007 11:01 am ]
Tutaj można zobzczyć ciekawy materiał z Wiadomości TVP dotyczący naszego tematu. Materiał zaczyna sie gdy na zegarze jest 19:41 (11 minuta). A poza tym gdy Dorota Gawryluk zapowiada materiał w tle widoczne są bajeranckie LRF'y :D
 
 
battery
[Usunięty]

Wysłany: 02-03-2007, 13:35   

post usunięto
  
 
 
SEBMART II
[Usunięty]

Wysłany: 08-03-2007, 16:10   

szkoda że dopiero teraz przeczytałem ten post, ale no cóż po koleji :
po pierwsze : co do majstra mirka co wszystkie rozumy pozjadał i nie zna czegoś takiego jak "pomyłka" Fluorescencyjne żarówki tak ciężko ci było to zrozumieć? pośmiał się? super.
po drugie : pare zalet halogenów http://www.osram.com/pdf/...006_demands.pdf
po trzecie : energooszczędna G9 była pokazana teraz na targach w mediolanie jako nowość - także zanim zaczniecie kamieniować słowami proszę o wcześniejsze upewnienie się.

nie mam teraz czasu ale w pierwszej wolnej chwili odpowiem na wasze "zarzuty", szkoda tylko bo uważałem że choć jedno forum jest wolne od trollowania lecz niestety ... po postach mirka mój zapał szybko minął, szkoda ...
PS :arrow: MIREK mam prośbe > dobrze jest wiedzieć z kim się rozmawia, ja się już przedstawiłem, mógłbym wiedzieć z jakim specjalistom mam przyjemność? Pracujesz w branży oświetleniowej, elektrycznej czy hobby?
 
 
Bartek
[Usunięty]

Wysłany: 08-03-2007, 17:54   

SEBMART II napisał/a:
fluorescencyjne żarówki są do pupy , oświetlenie prowadzi do pogorszenia samopoczucia


Nie osłabiaj mnie. Prawie cały dzień siedzę w oświetleniu fluorescencyjnym (buda i mój pokój, bo mamie się nie podobają ani "tuby" ani kompakty) i się świetnie czuję

I w ogóle NIE MA ŻARÓWEK FLUORESCENCYJNYCH, są lampy fluprescencyjne
  
 
 
mirek
[Usunięty]

Wysłany: 08-03-2007, 18:05   

SEBMART II napisał/a:
co do majstra mirka co wszystkie rozumy pozjadał i nie zna czegoś takiego jak "pomyłka" Fluorescencyjne żarówki tak ciężko ci było to zrozumieć? pośmiał się? super.

Oj pośmiałem się, pośmiałem. :lol: :lol: :lol: A co do pomyłek, ja zawsze staram się przed wysłaniem postu przeczytać go i sprawdzić, czy nie wkradły się tam jakieś niescisłości i błędy. To jest Forum o oświetleniu a nie o hafcie krzyżykowym, każdy wie czym się różni lampa od oprawy, żarówka od lampy fluorescencyjnej. Operujmy pojęciami na pewnym poziomie a nie potocznymi stosowanymi w kręgach ludzi nie znających się w ogóle na oświetleniu.

SEBMART II napisał/a:
po drugie : pare zalet halogenów http://www.osram.com/pdf/...006_demands.pdf

Wymienionych zalet nie kwestionuję, jednak zauważam, że w poniższym dokumencie nie ma nic ani o skuteczności świetlenej ani o szerokiej gamie dostępnych barw światła (jak to ma miejsce w przypadku lamp fluorescencyjnych).

SEBMART II napisał/a:
po trzecie : energooszczędna G9 była pokazana teraz na targach w mediolanie jako nowość - także zanim zaczniecie kamieniować słowami proszę o wcześniejsze upewnienie się.

Nie wątpię. A masz jakieś dane na temat tej lampy dotyczące jej skuteczności świetlnej :?:

SEBMART II napisał/a:
nie mam teraz czasu ale w pierwszej wolnej chwili odpowiem na wasze "zarzuty"

Niecierpliwie czekam.

SEBMART II napisał/a:
zkoda tylko bo uważałem że choć jedno forum jest wolne od trollowania lecz niestety ... po postach mirka mój zapał szybko minął, szkoda ..

Celem Forum jest dyskusja, a w niej zawsze pojawiają się opinie krytyczne. A poprzez przyklepywanie jednego zdania nie da się dojść do rzeczowych konkluzji.

SEBMART II napisał/a:
MIREK mam prośbe > dobrze jest wiedzieć z kim się rozmawia, ja się już przedstawiłem, mógłbym wiedzieć z jakim specjalistom mam przyjemność? Pracujesz w branży oświetleniowej, elektrycznej czy hobby?

Zajmuję się oświetleniem hobbystycznie, interesuję się wszystkim związanym z oświetleniem jak również elektrotechniką, ale przede wszystkim zabytkami techniki oświetleniowej a zwłaszcza starymi oprawami przemysłowymi i zewnętrznymi.
 
 
Halo9
[Usunięty]

Wysłany: 09-03-2007, 07:38   

Bartek napisał/a:
SEBMART II napisał/a:
fluorescencyjne żarówki są do pupy , oświetlenie prowadzi do pogorszenia samopoczucia


Kolo, nie osłabiaj mnie. Prawie cały dzień siedzę w oświetleniu fluorescencyjnym (buda i mój pokój, bo mamie się nie podobają ani "tuby" ani kompakty) i się świetnie czuję

I w ogóle NIE MA ŻARÓWEK FLUORESCENCYJNYCH, są lampy fluprescencyjne




Kod:
SEBMART II napisał/a:
co do majstra mirka co wszystkie rozumy pozjadał i nie zna czegoś takiego jak "pomyłka" Fluorescencyjne żarówki tak ciężko ci było to zrozumieć? pośmiał się? super.

czytanie ze zrozumieniem, a po drugie nie mów do mnie kolo

PS założyłem własne konto bo nie ma sensu się wypowiadać jako firma, tamto konto było tylko i wyłącznie do zareklamowania i powino być już dawno podmienione.
:arrow: mirek
Kod:
SEBMART II napisał/a:
po drugie : pare zalet halogenów http://www.osram.com/pdf/service_corner/messe_2006_demands.pdf

Wymienionych zalet nie kwestionuję, jednak zauważam, że w poniższym dokumencie nie ma nic ani o skuteczności świetlenej ani o szerokiej gamie dostępnych barw światła (jak to ma miejsce w przypadku lamp fluorescencyjnych).

ta broszurka była wydana kilka miesięcy po messe Frankfurt, który był w kwietniu, także o G9 energooszczędnych też nie szybko zobaczymy jakąkolwiek informacje

edit
w moim avatarze widać żarówki LED na trzonki G4, G6,35 oraz G9 - dostałem właśnie dzisiaj zdjęcie ale brak jakichkolwiek informacji - prawdopodobnie takie żarówki nie dadzą zbyt dobrego oświetlenia ALE nigdy nic nie wiadomo co będzie w przyszłości
 
 
mirek
[Usunięty]

Wysłany: 09-03-2007, 13:54   

Halo9 napisał/a:
żarówki LED

Widzę, że kolejna pomyłka.
 
 
Halo9
[Usunięty]

Wysłany: 09-03-2007, 14:23   

mirek napisał/a:
Halo9 napisał/a:
żarówki LED

Widzę, że kolejna pomyłka.


oświeć mnie Alvissie ....



EDIT
dobra nie ma co, po tym artykule nasze stare "bańki" [co by się mirek nie czepiał od razu tłumacze - tradycyjne żarówki] będziemy mogli co najwyżej przerobić na http://img221.imageshack....olniczkaag5.jpg lub podobne gadżety :D :D

a propo widzę małą niezgodność w tym artykule, wcześniej w telewizji i prasie mówili głównie że chodzi o zmniejszenie globalnego ocieplenia, a tu piszą że chodzi głównie
Kod:
To jedna z metod, która ma zagwarantować zwiększenie wydajności energetycznej w UE
[tak mirku, wiem że mniej zużycia prądu=mniejsze obciążenie środowiska i zmniejszenie ocieplenia] ale tak sobie wcześniej myślałem skąd nagle tak szybko rządy zaczeły się martwić o matkę ziemie - a tu proszę > wyszło szydło z wora > chodzi o to że coraz ciężej będzie o energie, rosja coś znowu kombinuje i jest zagrożone bezpieczeństwo państw. A już myślałem ....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group