Forum LIGHTING.PL Strona Główna Forum LIGHTING.PL
Forum dyskusyjne wortalu oświetleniowego LIGHTING.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Modernizacja oświetlenia ulicznego.
Autor Wiadomość
swietlik

Wysłany: 08-01-2007, 16:39   Modernizacja oświetlenia ulicznego.

Witam!!
Dzisiaj spotkałem ekipę, która zdejmowała oprawy: nowse wersje OUS (te z wyjmowanym panelem układu zapłonowego) oraz stare philipsy SGS201.
Poszedłem do nich zagadać czy nie dałoby się załatwić tej OUS. Gość odpowiada nie da rady. No to ja mówie panie za 80zł da rade. Gość mówi, że to juz nie te czasy, że patrzą mu na ręce i musi się rozliczać z tych opraw. No to ja go męcze dalej, 50zł chociaż za osprzęt zapłonowy z tej OUS. Na to gość mówi że oprawy muszą wrócić w całości :| .
Nawet nie dało się załatwić kilku sodówek z tych OUS :|
Oprawa jak oprawa ale, że nawet nie chcieli dać sodówek?? Pierwszy raz mi się takie coś zdarzyło.
Dało mi to do myślenia co oni robią z tego typu oprawami. Nie wierzę, że te prawie nowe OUS trafiają na złom...
Jest to możliwe żeby Elgo odkupowało od ZOD te OUS-y i je ponownie malowali, wymieniali odbłyśniki, klosze itp. a stateczniki z tych opraw trafiały do ponownego przezwajania??

żarówka rtęciowa

Wysłany: 08-01-2007, 16:53   

Myśle, że te oprawy są sprzedawane firmom.

neon44

Wysłany: 08-01-2007, 17:08   

Strady OUS250 to stosunkowo nowe oprawy i chyba dlatego nie dali. Jest to spowodowane tym że oprawy takie często zakładane są w dzielnicach lub na ulicach gdzie jeszcze nie prowadzono kompleksowej modernizacji oświetlenia i takie oprawy często zastępują ORZ 7/1 lub OURW2250 i inne. SGS201 też nie jest aż tak stary żeby służyć dalej nie mógł. Rzeczywiście może część z tych opraw jest sprzedawana firmom bądź na ALLEGRO.

Myślę że gdyby to były oprawy rtęciowe to by Ci dali :wink:
Apropos jakie nowe oprawy zakładali czy nie SGS104 Philipsa :?:

O_s_k_a_r

Wysłany: 08-01-2007, 18:09   Re: Modernizacja oświetlenia ulicznego.

swietlik napisał/a:
Witam!!
Dzisiaj spotkałem ekipę, która zdejmowała oprawy: nowse wersje OUS (te z wyjmowanym panelem układu zapłonowego) oraz stare philipsy SGS201.
Poszedłem do nich zagadać czy nie dałoby się załatwić tej OUS. Gość odpowiada nie da rady. No to ja mówie panie za 80zł da rade. Gość mówi, że to juz nie te czasy, że patrzą mu na ręce i musi się rozliczać z tych opraw. No to ja go męcze dalej, 50zł chociaż za osprzęt zapłonowy z tej OUS. Na to gość mówi że oprawy muszą wrócić w całości :| .
Nawet nie dało się załatwić kilku sodówek z tych OUS :|
Oprawa jak oprawa ale, że nawet nie chcieli dać sodówek?? Pierwszy raz mi się takie coś zdarzyło.
Dało mi to do myślenia co oni robią z tego typu oprawami. Nie wierzę, że te prawie nowe OUS trafiają na złom...
Jest to możliwe żeby Elgo odkupowało od ZOD te OUS-y i je ponownie malowali, wymieniali odbłyśniki, klosze itp. a stateczniki z tych opraw trafiały do ponownego przezwajania??

Może zapytaj gdzie to trafia po rozliczeniu i może uda się kupić , coś z tym muszą robić

swietlik

Wysłany: 08-01-2007, 21:08   

Cytat:
Apropos jakie nowe oprawy zakładali czy nie SGS104 Philipsa

Zakładali SGS 204 z lampą sodową MASTER SON-T 250W, tamte philipsa miały lampy sodowe 400W i dawały ładne żółte światło, nie pomarańczowe jak te MASTER SON-T :evil: .
Wadą tych SGS201 było to, że nie rozprowadzały równomiernie światła tak jak SGS 204. Kiedy szło się ulicą to nagle można było dostać po oczach wiązką swiatła. Tak samo jest w nowych OUS-ach, które mają odbłyśnik wypolerowany jak lustro :D

Cytat:
Jest to spowodowane tym że oprawy takie często zakładane są w dzielnicach lub na ulicach gdzie jeszcze nie prowadzono kompleksowej modernizacji oświetlenia

Ja się jeszcze z takim czymś nie spotkałem. Po modernizacji zawsze widze philipsa.

Cytat:
Myślę że gdyby to były oprawy rtęciowe to by Ci dali

Wątpie... :( nawet statecznika nie chcieli dać... ani TUZ-a :(

Ja nadal jestem zdania, że ZOD ma jakąś umowe z Elgo i Elgo wykorzystuje części tych zdjętych opraw.
Dostał ktoś z Was kiedyś jakąś oprawe od ZOD-u w czasie modernizacji?? Jesli tak to jaką??
P.S. Lada moment będą ściągać OUR700 :( :(

neon44

Wysłany: 08-01-2007, 21:26   

swietlik napisał/a:
Zakładali SGS 204 z lampą sodową MASTER SON-T 250W, tamte philipsa miały lampy sodowe 400W i dawały ładne żółte światło, nie pomarańczowe jak te MASTER SON-T

Przecież SGS204 już nie produkują więc czemu je zakładali :?:

swietlik napisał/a:
P.S. Lada moment będą ściągać OUR700

U was są jeszcze OUR700 :?: Jeśli tak to zrób ze dwa zdjęcia :wink: Czy te OUR700 mają klosze czy są bez kloszy :?:

swietlik

Wysłany: 09-01-2007, 19:09   

Witam!!
Pomyliłem się. Te oprawy to SGS 203 :) .
Cytat:
U was są jeszcze OUR700 Jeśli tak to zrób ze dwa zdjęcia Czy te OUR700 mają klosze czy są bez kloszy

Widziałem tylko 3 sztuki OUR700 na jednej ulicy. Wszystkie mają klosze, i rtęciówki 250W. W czwartek zrobie im fotki.

neon44

Wysłany: 11-01-2007, 15:41   

swietlik napisał/a:
Widziałem tylko 3 sztuki OUR700 na jednej ulicy. Wszystkie mają klosze, i rtęciówki 250W. W czwartek zrobie im fotki.

To muszą być jakieś samoróbki. Na fotki oczywiście czekamy :) . Nie wiem czy wiecie ale OUR700 bardzo często były montowane właśnie w Wielkopolsce i bardzo dużo wisiało w Samym Poznaniu

qba

Wysłany: 11-01-2007, 19:34   

Rzeczywiście często widziałem je w wielkopolsce.

swietlik

Wysłany: 15-01-2007, 19:39   

Wrzucam fotki oprawy OUR-700 :D
Lada moment bedzie zdjęta... :( :(

Wg mie to w tej oprawie jest LRF 250 i jakoś nie widać odbłyśników...??

Klosz tej oprawy jest bardzo zanieczyszczony. Może mi ktos powiedzieć czy on jest ze szkła???

To na tyle... Ma ktoś w swoich zbiorach ta oprawę???

żarówka rtęciowa

Wysłany: 15-01-2007, 20:23   

Nie sądze, żeby ta oprawa miała klosz z tworzywa sztucznego.

mirek

Wysłany: 15-01-2007, 21:16   

swietlik napisał/a:
Lada moment bedzie zdjęta...

A szkoda, a jeszcze większa, że raczej trudno (niemożliwe) będzie ją dorwać. :x Teraz z oprawami kłopot, monterów rozliczają bo oprawy są wcześniej skatalogowane, a później je utylizują.

:arrow: swietlik, Zdjęcia przednie :mrgreen: Też sądzę, że jest tam 250. Ten słup nie wygląda na zbyt wysoki, więc jakby dali tam 700 to pod słupem byłby zawsze dzień. Klosz był raczej szklany, pamiętam te oprawy z ul. Kapelanka w Krakowie, miały klosze na 5-ciu klamrach. To był klimat, przybródzony klosz a w środku zużyta rtęciówka. :mrgreen:
Czy oprawy z Twoich zdjęć działają :?:

P.S. Znam jeszcze jedno miejsce w Krakowie, gdzie wisi taka oprawa. Jest to jakiś magazyn w okolicy Dworca Kolejowego. Oprawa wisi na budynku, dość nisko, ma klosz. Ogólnie robi wrażenie (rozmiar). Nie zrobiłem jej zdjęcia gdyż pełno było tam kamer i tabliczek: Teren kolejowy wstęp surowo wzbroniony. Po prostu nie chiciałem stracić aparatu.

Pzdr

-Wizard-

Wysłany: 15-01-2007, 22:02   

mirek napisał/a:
Nie zrobiłem jej zdjęcia gdyż pełno było tam kamer i tabliczek: Teren kolejowy wstęp surowo wzbroniony. Po prostu nie chiciałem stracić aparatu.

Zapewniam Ciebie, że jeżeli chodzi o tereny kolejowe, tak jak dworce, tereny stacyjne, tabor i inną infrastrukturę kolejową można śmiało fotografować. Nikt nie ma prawa zabrać Ci aparatu, nawet filmu. W najgorszym wypadku policja bądź SOK mogą Cię spisać. Więc śmiało foć. :)

neon44

Wysłany: 19-01-2007, 22:47   

:arrow: swietlik, świetne fotki, czemu tak mało :?: :mrgreen: :wink:
:arrow: mirek, Ty leniu :wink: :mrgreen: Nic Ci nie mogą zrobić najwyżej każą wykasować zdjęcia dlatego w sobotę pędź tam z aparatem i uwiecznij tę oprawę u Ciebie. Mam nadzieję że nie została ona przerobiona na 250W jak ta na zdjęciach świetlika

mirek

Wysłany: 20-01-2007, 12:51   

neon44 napisał/a:
, Ty leniu Nic Ci nie mogą zrobić najwyżej każą wykasować zdjęcia dlatego w sobotę pędź tam z aparatem i uwiecznij tę oprawę u Ciebie. Mam nadzieję że nie została ona przerobiona na 250W jak ta na zdjęciach świetlika

Na razie nigdzie nie idę :twisted: A skasowania zdjęć nie chicałem ryzykować bo miałem wtedy na aparacie dużo zdjęć opraw. :|

Odpowiedz do tematu