Forum LIGHTING.PL Strona Główna Forum LIGHTING.PL
Forum dyskusyjne wortalu oświetleniowego LIGHTING.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Lampy LED z czujnikiem ruchu
Autor Wiadomość
jawro

Wysłany: 15-04-2013, 13:51   Lampy LED z czujnikiem ruchu

Witam
Mam od jakiegoś czasu w konserwacji budynek i tam na klatkach schodowych plafony LED "DEDEKTA". Usiłowałem coś znaleźć na ich temat w sieci ale mi się nie udało. Jest strona producenta, a może dystrybutora ale z niej poza suchymi faktami nic nie wynika. Napisałem do Voltea maila i czekam na odpowiedź, a to już trochę trwa.
Może koś już spotkał się z tymi lampami i podzieli się opinią, bo moim skromnym zdaniem zachowują się co najmniej dziwnie (brak zasięgu lub czułości). Lampy zapalają się różnie, ale rzadko jest to 5m, najczęściej startują jak się jest prawie pod lampą ok. 1m. Dla porównania mam już zainstalowane i działające od jakiegoś czasu podobne lampy z czujnikiem ruchu, które startują zawsze jak tylko się ktoś pojawi w zasięgu i jest to spokojnie 5-7 metrów.

o`rly?

Wysłany: 16-04-2013, 09:22   

normalne z takimi wynalazkowymi firmami - chcą sprzedać i koniec, potem możesz się prosić o pomoc. Ale niestety tak będzie dopóki ludzie się nie nauczą się sprawdzać choćby kiedy firma powstała http://www.krs-online.com...krs-680786.html

Elektrotip_pl

Wysłany: 16-04-2013, 17:27   

W zasadzie racja,jednak powyżej masz już w miarę dokładne namiary na tą firmę. Warto poznać szczegóły,a sama technika zastosowanego oświetlenia - nie jest czymś nowym,to niemal norma na klatkach schodowych.

DarOo22

Wysłany: 17-04-2013, 14:27   Poszukuje dobrych,działających lamp z czujnikami na klatkę!

jawro mozesz podac od jakiej firmy kupiles te działające lampy?
Pytam ponieważ wspolpracowałem z firmą Voltea do czasu az lampy przestaly działac i tak jak Ty nie mogę od tego czasu doprosic a tym bardziej skontaktować sie z tą firma w sprawie reklamacji. Wszyscy milczą i nie łaska nawet odpisać na maile ! ;/
Byłbym wdzięczny gdybyś podał firme a moze i nawet model jaki zakupiles. Fajnie by było gdybyś opisał troche te lampy które zakupiłes.
Z góry wielkie dzieki ! :)

LuxControl_pl

Wysłany: 30-04-2013, 11:38   

To już pytanie do samego autora,pod które także się podłączam. Jeżeli możesz to opisz te lampy nieco bardziej,głównie chodzi mi o ich praktyczne zastosowanie.

NEO_81

Wysłany: 31-07-2013, 13:58   

Dar0o22 polecam lampy firmy Led..g z Bydgoszczy. Kupuje od nich jak tylko mam jakieś zlecenie. Co do praktycznego zastosowania to są to lampy głównie na klatki schodowe budynków mieszkalnych. Firma daje możliwość darmowego testowania kilku sztuk przez 2 tygodnie, warto się z nimi skontaktować. Nigdy nie było problemu z terminem dostawy.

jawro

Wysłany: 05-09-2013, 04:53   

Sorki że tak długo milczałem ale byłem "wyjechany" i dopiero teraz wróciłem

1. W temacie VOLTEI nic się nie zmieniło na lepsze a wręcz przeciwnie, powstał jeszcze większy problem, bo jedna z lamp wybuchła, ale o tym napisze jeszcze dziś.

2. Co do lamp które używam, to lampy SENSO-C. Spisują się na medal i jestem z nich bardzo zadowolony. Najlepiej sobie sami poczytajcie tu --> http://leding.pl/produkty...kiem-ruchu.html

Pozdro

o`rly?

Wysłany: 05-09-2013, 10:01   

mój sąsiad zaciągnął do przedstawicielstwa tej całej voltea, jutro mu nawrzucam :D

jawro

Wysłany: 06-09-2013, 04:53   

Taki kwiatek zastał mnie po moim powrocie

[URL=/pokaz_obrazek/9944c2d513bbbb08.html][/URL]

Zastanawiam się mocno co z tym fantem zrobić, skoro firma milczy

schab

Wysłany: 06-09-2013, 07:00   

jawro napisał/a:

Powiadom Państwową Inspekcję Handlową , oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów , po czym poinformuj o tym fakcie firmę Voltea .

o`rly?

Wysłany: 06-09-2013, 07:31   

schab napisał/a:
jawro napisał/a:

Powiadom Państwową Inspekcję Handlową , oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów , po czym poinformuj o tym fakcie firmę Voltea .

Dokładnie, nie można milczeć w takich sprawach. Następnym razem ktoś może ucierpieć. Zaufaj mi że te instytucje tego nie zlekceważą, a ty się nie daj czasem przekonać firmie która będzie Cie usilnie od tego odciągać.
PS przerażające...nigdy nie sądziłem, że takie coś może się wydarzyć.

Ekolight_pl

Wysłany: 10-09-2013, 08:42   

W sumie tak byłoby najrozsądniej i z pewnością takie instytucje nie pominą tej sprawy. daj znać jak to się ostatecznie zakończyło,tak żeby na przyszłość nie popełniać podobnych błędów.

LiCob

Wysłany: 21-10-2013, 14:52   

Muszę zaproponować Lampy z czujnikami ruchu i zmierzchu do wspólnot w Poznaniu.
Tak trafiłem i czytam i zastanawiam się może ktoś coś poradzi mi?
Najlepszy produkt, najmniej awaryjny, no i oczywiście tani (chociaż wiem że jakość musi kosztować). Może ktoś coś zaproponować?
Oprawy najlepiej by nie były metalowe by można było pod dwużyłową instalację elektryczną podłączyć.

o`rly?

Wysłany: 22-10-2013, 11:38   

kiedyś bawiłem się oprawami Elgo (chyba Varna) z czujnikiem ruchu mikrofalowym. Fajny plastik - wyginałem go na każdą stronę i się nie złamał. Na obwodzie z smd, dobry zasilacz (chyba mean well). Cena też w miarę. Jedyny problem to że bałbym się teraz od nich cokolwiek kupować. Pod koniec czerwca Brilux ogłosił upadłość, a Elgo jest u nich w grupie. Niby robią, niby na magazynie coś ...ale burdel nie z tej ziemi panuje. Nikt nic nie wie.
Na inwestycjach widziałem plafony led z Leny, pfx i steinela i lipa Panie. Po prostu nie świecą niektóre po roku - nie to że wypalają się smd, po prostu nie działa cała oprawa. Nie wnikałem dlaczego bo mi nie wypadało

schab

Wysłany: 22-10-2013, 12:59   

LiCob napisał/a:
Muszę zaproponować Lampy z czujnikami ruchu i zmierzchu do wspólnot w Poznaniu.
Tak trafiłem i czytam i zastanawiam się może ktoś coś poradzi mi?
Najlepszy produkt, najmniej awaryjny, no i oczywiście tani (chociaż wiem że jakość musi kosztować). Może ktoś coś zaproponować?
Oprawy najlepiej by nie były metalowe by można było pod dwużyłową instalację elektryczną podłączyć.

Proponuję salomonowe rozwiązanie : oprawy z radarowym czujnikiem ruchu , ale z oprawką E27. Na życzenie klienta można wkręcić żarówkę LED . Sumaryczna cena nie będzie wyższa niż oprawy z niewymiennym źródłem led , a masz o jeden potencjalnie zawodny element oprawy mniej ...

Odpowiedz do tematu