Forum LIGHTING.PL Strona Główna Forum LIGHTING.PL
Forum dyskusyjne wortalu oświetleniowego LIGHTING.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
[prośba o pomoc] Oświetlenie kwiaciarni.
Autor Wiadomość
MarcoPolo

Wysłany: 24-08-2012, 09:27   [prośba o pomoc] Oświetlenie kwiaciarni.

Witam, jakie należy zastosować oświetlenie do kwiatów naturalnych? Mamy kwiaciarnię dość dużo zużywającą prąd.

Jakie żarówki zwykłe zastosować?
Jakie żarówki LEDowe przyszłościowo?

Większość to świetlówki 60cm i gu10. Do kwiaciarni chyba barwa ciepła.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

pawelswiatlo

Wysłany: 05-09-2012, 15:40   

Witam,

Jeśli jesteś zainteresowany rozwiązaniami metahalogenowymi bądź ledowymi zapraszam do sklepu internetowego www.topmet.pl jeśli chcesz może także zostać dla Ciebie wykonany projekt takiego rozwiąania w obu wersjach, po więcej pytań odsyłam na stronę lub na PW, projekt jest oczywiście nieodpłatny

pozdrawiam,

P.

Yabi

Wysłany: 07-09-2012, 06:12   

Witam

Ja bym proponował zainteresować się żarówkami indukcyjnymi LEDko które przy małym poborze mocy świecą odpowiednio jasno i mają ogromną żywotność.
www.leding.pl/produkty/19...m-balastem.html

Warto też zwrócić uwagę na świetlówki LINio FLU
www.leding.pl/produkty/52...typu-linio.html

Serme

Wysłany: 07-09-2012, 08:08   

Fankluby LED dalej w sile....
Odwołując się do postu wyżej średnia skuteczność świetlna produktu około 65lm/W
prosta świetlówka t5 np 14W 85 lm/W i w raz ze wzrostem mocy rośnie. Cena T5 i LED chyba wiadomo na czyją korzyść.
Pomieszczenie raczej niskie więc metalhalogeny odpadają jako oświetlenie główne. Może jakiś system szynowy z projektorami do doświetlenia ciekawych kompozycji?

Ważnym parametrem przy oświetleniu tak kolorowego miejsca jest wskaźnik oddawania barw. O tym żaden LED fan nie napisał. Podejrzewam że zaproponowane produkty mają lekko powyżej 80.
Zalecałbym powyżej 90 dla dowolnie wybranego źródła światła.

LED może konkurować z podstawowymi źródłami ale tylko gdy jest razem z oprawą oświetleniową. Różnica polega na tym że oprawy LED zazwyczaj mają bardzo dużą sprawność gdy dla standardowych źródeł już potrafi być różnie. Więc jeśli myślisz o LED to całe oprawy a nie wymiana źródeł.

lightelek

Wysłany: 22-09-2012, 16:59   lampy LEDko

Ja sam to sprawdziłem LEDko to nie LEDy !
Ma mam własnie takie do oświetlenia sklepu w kolorze białym lekko ciepłym 4000K.
Wcześniej miałem LEDy a teraz mam LEDko - kolory wnętrza są super, a roślinność wygląda lepiej niż w dzień. Musisz kolego to sam sprawdzić bo LEDko to rewelacja ! I jeszcze raz powtarzam to nie ma nic wspólnego z LEDami. Jakość światła LED nawet nie leży obok. Oszczędność energii dla LEDko jest taka sama lub większa jak przy LED. kupiłem tu -> http://leding.pl/ i szczerze polecam. Kolega Yabi ma rację - to warto zobaczyć.

Marcin górski

Wysłany: 22-09-2012, 20:12   

Bosz. Jeszcze napisz że nie masz nic wspólnego z ich sprzedawaniem.

pawel29

Wysłany: 25-10-2012, 11:45   Re: [prośba o pomoc] Oświetlenie kwiaciarni.

MarcoPolo napisał/a:
Witam, jakie należy zastosować oświetlenie do kwiatów naturalnych? Mamy kwiaciarnię dość dużo zużywającą prąd.

Jakie żarówki zwykłe zastosować?
Jakie żarówki LEDowe przyszłościowo?

Większość to świetlówki 60cm i gu10. Do kwiaciarni chyba barwa ciepła.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Idealne dla Ciebie jest rozwiązanie, które zastosowano w kwiaciarni H. Skrzydlewska w Łodzi. Aby poprawić jakość oświetlenia, wymieniono 130 starych halogenów na nowe źródła MASTER LEDspot oraz transformatory elektroniczne Certaline. Przemyślane dobranie kąta emisji światła pozwoliło na uzyskanie wyższego poziomu oświetlenia, przy jednoczesnej wysokiej energooszczędności (aż do 75 %). Dodatkowo, dzięki zmniejszonej emisji ciepła, znacząco obniżono koszty eksploatacji klimatyzacji. Tutaj możesz zobaczyć zdjęcia prezentujące końcowy efekt tych rozwiązań oświetleniowych - http://www.mazpol.com.pl/...realizacje.html

CiekaweLampy_pl

Wysłany: 16-12-2012, 12:34   

Powyższe rozwiązanie prezentuje się ciekawie,myślę że w Twoim przypadku także jak najbardziej się sprawdzi. efekt podany w linku robi wrażenie.

Odpowiedz do tematu