Forum LIGHTING.PL Strona Główna Forum LIGHTING.PL
Forum dyskusyjne wortalu oświetleniowego LIGHTING.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
w czym wizualizacje 3d na brilux.pl??
Autor Wiadomość
woland

Wysłany: 03-03-2007, 06:57   w czym wizualizacje 3d na brilux.pl??

witam...
na ponizszej stronie briluxa sa ciekawe wizualizacje 3d opraw http://brilux.pl/produkty...t=p_3d&p_id=46. wiem tylko ze odpowiedzialnym za odtwarzanie tego modelu jest program VIEWPOINT MEDIA PLAYER. wydaje mi sie ze model zrobiony jest w catii.
1. jakie programy wg kolegow zostaly uzyte do stworzenie tej wizualizacji?
2. z programem VIEWPOINT MEDIA PLAYER powiazany jest chyba ADOBE ATMOSPHERE, z tym ze ten progem powstal kilka lat temu zdaje sie w wersji beta i adobe narazie zaniechalo sprzedarz i CHYBA dalszy rozwoj)
3. dawno nie pracowalem w CATII czy mozna wygenerowac w tym programie taka wizualizacje jak na tej stronce dzialajaca na kazdym komputerze bez uzycia samej CATII?
4. ostatnio slyszalem o modelach 3d wyswietlanych w adobe acrobat. czy obiekty z catii takze mozna wrzucac do pdf-a??
5. jakie techniki (aplikacje) polecacie do tworzenia takich wizualizacji jak na powyzszej strone??

brujah

Wysłany: 11-03-2008, 20:49   

Szczerze... wątpię żeby to było robione w Catii. Choć to możliwe. Wydaje mi się jednak że do projektowania opraw używa się głownie Autocada z różnymi rozszerzeniami. Taki obiekt po oteksturowaniu i ustawieniu parametrów sceny trójwymiarowej można eksportować do formatu używanego przez viewpoint (czy inny engine) lub goły dxf do np 3d studio i stamtąd eksportować. Bezpośrednio z catii jak i z każdego inne programu nie można eksportować do formatu rozpoznawanego przez przeglądarkę musi w tym uczestniczyć jakiś kompilator (osobny lub plugin).
Szczerze powiedziawszy pierwsze słyszę żeby w pdfie funkcjonowały obiekty 3d. PDF to format plików służący do prezentacji, przenoszenia i drukowania treści tekstowo-graficznych (wiki.) więc obiekty 3d mogą w nich funkcjonować wyłącznie jako bitmapy.
Co polecam... polecam ścieżkę Autocad->3d studio max-> kompilator-> obiekt rozpoznawalny przez przeglądarkę.

damiandek

Wysłany: 03-06-2013, 23:04   

dzieki skorzystam z informacji na pewno :) bo sie przydadza a akurat to mnie interesowalo, ale zastanawiam sie jeszcze nad wizualizacjami...

brujah

Wysłany: 04-06-2013, 12:43   

Przez 5 lat technika poszła do przodu i obiekty 3d z powodzeniem funkcjonują w pdfach

Odpowiedz do tematu