Forum LIGHTING.PL Strona Główna Forum LIGHTING.PL
Forum dyskusyjne wortalu oświetleniowego LIGHTING.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Co to jest za lampa? (zdjęcie)
Autor Wiadomość
mmanager

Wysłany: 30-10-2011, 15:47   Co to jest za lampa? (zdjęcie)

Cześć!
Mam pytanie co to będzie za lampa, wydaje mi się naftowa, ale czy jesteście w stanie może ją rozpoznać coś więcej na jej temat powiedzieć? Dostałem ją, na pewno jest zabytkowa, ale nic więcej nie wiem a chciałbym się dowiedzieć!
Na lampie jest tabliczka znamionowa z napisem "Lumen upn K Ś(S)niegocki Poznań"
Z czego taka lampa jest wykonana i na jakiej zasadzie działa? Ma bardzo ciekawą konstrukcję połączeń kanałowych i byłaby ciśnieniowa?! Ma manometr...
Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi!
Krzysztof

Rainy31

Wysłany: 10-01-2013, 22:49   inna lampa

Nie widzę sensu zakładania nowego tematu dla każdej nieznanej lampy. Dlatego zamieszczam tu swoje pytanie. Chodzi o oprawę, którą mam na zdjęciu z lat 70-tych. Niestety w kilku hurtowniach opraw nie potrafili mi udzielić odpowiedzi co to za typ. Przez szkło wyraźnie widać, że we wnętrzu są u góry dwie jarzeniówki obok siebie, a na dole powinna być trzecia, ale akurat jej brakuje. Sugerowano mi, że to OPK albo OT240, ale nigdzie w Internecie nic podobnego nie mogę odszukać. Zapewne te oprawy już nie są produkowane. Mam nadzieję, że ktoś z Kolegów coś jednak wie na ich temat.

artuled

Wysłany: 14-02-2013, 22:49   

:arrow: Rainy31: Oprawa uliczna widoczna na zdjęciu to jest z firmy "Mesko" dziś "Mesko-AGD" przystosowana na świetlówki liniowe T12 lub T8 na moc 40w lub 36w.
Oprawa przyjmuje 3 świetlówki. Typ:Ouks ,klosz trzyma się na 4 klamrach po bokach oprawy,klosz(metapleksu) umocowany jest za pomocą aluminiowej ramki. Jak będą wątpliwości co do konserwacji (naprawy) to napisz pozdrawiam

Odpowiedz do tematu