Forum LIGHTING.PL Strona Główna Forum LIGHTING.PL
Forum dyskusyjne wortalu oświetleniowego LIGHTING.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
głośne urządzenia stabilizacyjno zapłonowe
Autor Wiadomość
premini

Wysłany: 04-02-2009, 21:53   głośne urządzenia stabilizacyjno zapłonowe

witam !
jestem posiadaczem Urządzenia stabilizacyjno -zapłonowgo HQ do opraw metalohalogenowych firmy apollo. nie mam pojęcia dlaczego te urządzenia tak głośno buczą... czy jest to wada ktora mnie dotyczy czy generalnie tak jest ze wszystkimi tego typu urządzeniami.
czy do urządzenia stabilizayjno zapłonowego o mocy 150 w moge wsadzic mniejszej mocy źródło światła.

żarówka rtęciowa

Wysłany: 06-02-2009, 09:06   

Myślę, że to jest wada wyrobu.

Źródło światła mniejszej mocy podłączone do urządzenia stabilizacyjno-zapłonowego większej mocy szybko przepali się.

Doc Brown

Wysłany: 08-02-2009, 12:22   Re: głośne urządzenia stabilizacyjno zapłonowe

premini napisał/a:
witam !
jestem posiadaczem Urządzenia stabilizacyjno -zapłonowgo HQ do opraw metalohalogenowych firmy apollo. nie mam pojęcia dlaczego te urządzenia tak głośno buczą... czy jest to wada ktora mnie dotyczy czy generalnie tak jest ze wszystkimi tego typu urządzeniami.
czy do urządzenia stabilizayjno zapłonowego o mocy 150 w moge wsadzic mniejszej mocy źródło światła.

I wszystko jasne :mrgreen:
Na przyszłość radze się wystrzegać wyrobów firmy apollo i nie będzie kłopotów :)

ReXiU

Wysłany: 15-02-2010, 22:09   

No cóż.
Konwencjonalny układ zapłonowy ma prawo buczeć. Toz tam jest kawał cewki (dławik) więc element strikoto działający na skutek sił elektromagnetycznych. Z tego tez powodu go telepie i drgając buczy.

Masz dwa wyjścia albo kupic elektroniczny odpowienik tego układu stabilizacyhno zapłonowego, albo pod śrubki statecznika podłożyć jakieś gumki.
Ha bym kupił EVG to obecnie koszt około 180 zł.

A co do mocy to nie możesz zmieniać. Jak jest to układ do 150W to takie źródło ma odplać. Możesz jedynie zmienić tyo źródła np MH na Sode. Przy tej mocy się da, ale uwaga nie przy każdej innej

brujah

Wysłany: 16-02-2010, 12:03   

to prawda. układy indukcyjne 150W buczą. jest OK jeśli to jest na dworze. Ale miałem ostatnio problem na pewnej auli. akustyk się przyczepił i trzeba było wymieniać układy. Teraz jest lepiej ale okazuje się że przy rozgrzewaniu buczą same źródła.

Eccelent

Wysłany: 16-06-2010, 10:12   

Co do układów firmy apollo to także słyszałem wiele niezbyt pochlebnych opinii. One powinny buczeć,ale nie aż tak. Jest to szczególnie uciążliwe jeżeli pracujesz w domu.

f_kuba

Wysłany: 14-06-2012, 09:35   Re: głośne urządzenia stabilizacyjno zapłonowe

premini napisał/a:
witam !

ogolnie produkty firmy apollo nie sa najwyższych lotów,
wymien statecznik indukcyjny na statecznik elektroniczny i bedzie dobrze

Ledon_pl

Wysłany: 12-10-2012, 12:11   

No dokładnie jak powyżej,ale ostatecznie decyzja należy do Ciebie. Buczeć nie powinny,chociaż nikt głowy nie da. Często tak właśnie jest przy tych "tańszych" produktach.

Odpowiedz do tematu