Forum LIGHTING.PL Strona Główna Forum LIGHTING.PL
Forum dyskusyjne wortalu oświetleniowego LIGHTING.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Chińskie oprawy oświetleniowe

Czy widział ktoś
tak
44%
 44%  [ 8 ]
nie
55%
 55%  [ 10 ]
Głosowań: 16
Wszystkich Głosów: 18

Autor Wiadomość
Marcin górski
[Usunięty]

Wysłany: 28-09-2014, 17:41   

Obecnie produkują już tylko niektóre typy żarówek w Pile, z pewnością nie oprawy konsumenckie. Które swoją drogą (szczególnie Massive i to co z niego przenoszone jest do katalogów Philipsa) należą do najtańszych na rynku.
 
 
lampy-24.com
[Usunięty]

Wysłany: 30-09-2014, 00:24   

a wofi, honsel, globo, paul neuhause? są jeszcze tańsze. O oprawach obi nie wspomnę. Ciekawym tworem jest podium (od Philipsa) jakość gorsza niż philips/massive i bez żarówek.

Co do produkcji w Polsce to z tego co wiem to są jeszcze produkowane living colors'y.

Teraz wszystko w chinach robią. Co nie oznacza że jakość wszystkiego jest dramatyczna. Według mnie to ceny massive są odpowiednie do jakości, a nawet ciut lepiej to wypada :)
 
 
Marcin górski
[Usunięty]

Wysłany: 30-09-2014, 12:07   

No dobra, jasne że zawsze można znaleźć coś tańszego. Od siebie dodam jeszcze Prezent, Neave, Trio czy Nieszczęsnego Nowodvorskiego. Tyle że IMO nie ma sensu poruszać się w tym rynku. To jest przedział cenowy Castorama czy Leroy Merlin, z nimi i tak nie wygrasz w tym segmencie, nie ma sensu próbować. Po co robić aranżację całego mieszkania za 1500, zarobisz na tym 300zł, szkoda czasu. Lepiej poświęcić go na sprzedanie 2-3 opraw Prandiny czy Metalarte po 5-6 tysięcy. Ściganie się z marketami na coraz niższe ceny to jest tylko zabijanie tego rynku. Finalnie i tak wygra http://www.ikea.com/pl/pl...ing_room/18751/
 
 
o`rly?
[Usunięty]

Wysłany: 01-10-2014, 07:35   

Prezent, Technolux aka Novodvorski i Ikea produkuję część lamp w Polsce, na wysokiej jakości komponentach.
Nie szufladkuj, nie pomiataj jak nie znasz w 100% prawdy, nie traktuj nawet supermarketowych marek jako zło - cześć jest także wykonana w UE i markowana.
I jest sens robić aranżację za 1500zł i tutaj zarobek 300zł netto .... to jest 20% za samo doradzanie, bez montażu
 
 
Marcin górski
[Usunięty]

Wysłany: 01-10-2014, 11:54   

Nie wiem czy miałeś te produkty w rękach, ja wielokrotnie. Nie pogardzam nimi bo są tanie, tylko dlatego że są złe i brzydkie. A te 20% za doradztwo...no sorry, im tańsze produkty tym więcej czasu musisz poświęcić na ich dobranie tak żeby dopiąć budżet. Czas to pieniądz, ja w tym czasie naprawdę wolę zająć się czymś ciekawym.

[ Dodano: 01-10-2014, 13:07 ]
Oraz: skąd u Ciebie ta ciągła maniera ataków personalnych? "Nie szufladkuj, nie pomiataj jak nie znasz w 100% prawdy". Nie masz z tego co widzę pojęcia co ja wiem, ale sobie przyznajesz znajomość "100% prawdy". Bardzo to butne.
 
 
o`rly?
[Usunięty]

Wysłany: 01-10-2014, 13:50   

ja przyznaje sobie 100% prawdy, ale radzę czasem wyjść z katalogów słynnych firm, które BTW same produkują w Chinach lub Rumunii :
Linea Light część produkcji w Polsce (np seria Metal i Wood na R7s lub Girevole na G9), produkcja kompletnie Chińska (Gluèd było w Polsce, ale wynieśli do żółtych)
Artemide praktycznie tylko składa z gotowych części. Na znalowych elementach nawet jest powłoka galwaniczna i tak przychodzi w kontenerze.
itd itd ... i tu się płaci Majątek za takie oszustwo. A weź np Polską firmę Lira, Aquaform lub Chors : wszystko wykonane i zaprojektowane w Polsce i cena dużo niższa niż za MADE IN ITALY dla słoików.
Ja nie wiem co ty wiesz ale wiem że np Novodvorskiego eye http://www.nowodvorski.co...id=9115#pid9115 jest produkowany w PL, także Classic http://www.nowodvorski.co...id=7309#pid7309
 
 
Marcin górski
[Usunięty]

Wysłany: 01-10-2014, 15:07   

Słuchaj, ja pracuję na około 300-350 katalogach. I nie tylko znanych firm. Naprawdę znam swoją pracę, znam te produkty, miałem je w ręku i wielu przypadkach montowałem. I samego Aquaformu sprzedaję z paletę tygodniowo. Doceniam polskie firmy które produkują w Polsce i do Aquaformu czy Labry, czy nawet nowych rzeczy Cleoni nie musisz mnie przekonywać. Ale sorry, Prezent czy Nowodvorski to nie ta liga.
 
 
o`rly?
[Usunięty]

Wysłany: 03-10-2014, 10:44   

nie rozumiemy się, nie chodzi o ligę bo mamy tutaj porównanie jak ekstraklasa i trampkarze ... no może juniorzy...nieważne, zakończmy już ten spór : po prostu czasem warto poznać pełną albo większą część prawdy zanim się zacznie dyskutować.
Przy okazji - jakim cudem pracujesz na tylu producentach skoro jesteś w Spot Line z tego co pamiętam?
 
 
Marcin górski
[Usunięty]

Wysłany: 05-10-2014, 15:03   

To było 5 lat temu :) . Od tego czasu sprzedawałem oświetlenie w paru firmach, elektrotechnikę, robiłem przetargi ma elektrykę/elektrotechnikę, teraz od ponad dwóch lat znowu oświetlenie, ale w bardzo szerokim zakresie. W zasadzie w pełnym, czyli od mieszkań/apartamentów, po biura, sklepy, galeria handlowe etc. Przerzuca się tego trochę...
 
 
brujah
[Usunięty]

Wysłany: 08-12-2014, 09:03   

nic prostszego podnieść cenę bubla dwukrotnie... Za ceną nie idzie jakość.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group