Forum LIGHTING.PL Strona Główna Forum LIGHTING.PL
Forum dyskusyjne wortalu oświetleniowego LIGHTING.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Chińskie oprawy oświetleniowe

Czy widział ktoś
tak
44%
 44%  [ 8 ]
nie
55%
 55%  [ 10 ]
Głosowań: 16
Wszystkich Głosów: 18

Autor Wiadomość
o`rly?
[Usunięty]

Wysłany: 28-10-2009, 09:08   

nic dziwnego skoro ikea po podpisaniu kontraktu zaczyna dyktować jakie komponenty ma producent używać i w jakiej cenie ikea może zapłacić - producent robi kosztorys na poszczególne komponenty a ikea potem robi "korektę" do kosztorysu, czyli mówią że ta rurka ma kosztować 2zł a nie 3zł, ta oprawka ma kosztować tyle i tyle itd. Dlatego nie dziwcie się że mają produkty marnej jakości, choć ślicznie wykonane.
Co do oprawek halogenowych - są używane Chińskie goowno z Kangrong lub brońcie Panie Boże z 3E .... marność nad marnościami.
Choć zdarzają się też o dziwo dobre lampy na dobrych komponentach - np kiedyś była w ofercie lampa na klipsie (trochę podobna do tej http://www.ikea.com/pl/pl...ducts/20130524) za śmieszne pieniądze, a była produkowana na Litwie na oprawce Vossloha ... ale oczywiście już jej nie ma w ofercie.
 
 
samtwo
[Usunięty]

Wysłany: 29-10-2009, 08:52   

Ja nie narzekam - mam conajmniej 6 lamp z Ikei i wszystkie mi dobrze sluza juz okolo 4 lat. Konstrukcje mega proste i tanie ale nic sie z nimi nie dzieje wiec dla mnie OK.
 
 
qbott
[Usunięty]

Wysłany: 03-11-2009, 12:27   

samtwo napisał/a:
qbott, artuled - znowu uogolniacie. Nie zgodze sie, ze 90% sprzetu z chin to badziewie. Wiekszosc opraw w IKEI to made in china, a sa dobrej jakosci, estetycznie wykonane i od lat swieca u mnie w domu. W marketach takze jest duzo opraw z Chin i wiekszych zastrzerzen do wielu z nich nie mam (takze kilka mam w domu). Poza tym w UE wszystko musis posiadac normy, a sprobuj sprzedac cos Castoramie nie posiadajac na to odpowiedniego certyfikatu i bez przedstawienia wynikow badan.

Z drugiej strony Chiny to wielka montownia i wiekszosc opracowan technologicznych pochodzi z Europy czy USA, a oni to tylko do kupy montuja. A co do ELGO czy Philips to obu tym markom zdaza sie robic to i owo w Chinach...


Mówiąc o marketach akurat nie miałem na myśli Ikei, o której mam raczej dobre zdanie. Chodzi o to, że przecież produkcja opraw typowo domowych bez ciepłego zapłonu jest zabiegiem błędnym. Charakterystyczne dla użytku domowego jest bowiem częste załączanie źródeł światła. A ja jeszcze nie spotkałem w markecie budowlanym oprawy na świetlówkę miniaturową posiadającej podgrzewanie elektrod.
Natomiast masz rację, że nie ma sensu uogólniać. Zwłaszcza jeśli chodzi o świetlówki kompaktowe. Osramy, Philipsy czy Megamany też pochodzą z Chin i są bardzo dobre.
 
 
żarówka rtęciowa
[Usunięty]

Wysłany: 18-01-2010, 18:15   

Spalona obudowa chińskiej lampy świetlówkowej 8W.

 
 
Mdom
[Usunięty]

Wysłany: 06-04-2011, 13:53   

Spalona obudowa w większości przypadków wygląda inaczej,wiec podejrzewam że ta była po prostu słabej jakości.. Mówi się że jaki pieniądz,taka jakość. Nie wiem ile w tym prawdy,ale coraz bardziej zaczynam wierzyć w tą zasadę.
 
 
kospan
[Usunięty]

Wysłany: 22-04-2011, 23:32   

Ja ostatnio koledze kupiłem mała belkę ze statecznikiem elektronicznym belka 21w aluminiowa , chodzi już 4 miesiące w warsztacie
 
 
samtwo
[Usunięty]

Wysłany: 28-04-2011, 07:44   

żarówka, a co tam się w tej obudowie spalilo? Aż sobie nie mogę wyobrazić co to mogło się spalić, żeby uzyskać tak duża powierzchnię zwęglonego plastiku. Zwykle jak sie pali jakaś elektronika to 1-2 elementy miejscowo, a to wygląda na mały pożar.
 
 
żarówka rtęciowa
[Usunięty]

Wysłany: 13-06-2011, 07:02   

To jest termiczna deformacja tworzywa sztucznego wywołana wysoką temperaturą i promieniowaniem UV wytwarzaną przez chińską świetlówkę.
 
 
stolbud
[Usunięty]

Wysłany: 28-07-2012, 22:10   

Chińskie, a nie chińskie. Gdyby nie Chiny to prawdopodobne do większości produktów, zwłaszcza elektronicznych i elektrycznych meli by dostęp wyłącznie najbogatsi. Uważa się przy kupnie GPS za 150 czy za 1500zł? A wszystkie w większości pochodzą właśnie z chin. Podobnie jest z oświetleniem i artykułami elektrycznymi. Polecam kupowanie produktów lepszych, nieco droższych z gwarancją.
Serdecznie zapraszam do zapoznania się z ofertą polskich producentów w naszej hurtowni.
Co miesiąc aktualizujemy o 200 nowych produktów. Zapraszam do współpracy
 
 
LuxControl_pl
[Usunięty]

Wysłany: 01-03-2013, 13:43   

Jednak mimo wszystko w dalszym ciągu utrwala się ten stereotyp chiński jako coś gorszej jakości,produkowanego masowo i słabego w codziennym użytkowaniu. Nie bez przyczyny temat jest o oprawach,miałem z nimi styczność i faktycznie jakość tutaj nie była przekonywująca.
 
 
Ekolight_pl
[Usunięty]

Wysłany: 23-07-2013, 10:00   

Musimy odróżnić- bo to co rodzimej chińskiej produkcji,faktycznie odbiega jakościowo,ale wiele koncernów ma swoje fabryki w Chinach i korzystamy z tych produktów,dotyczy to nie tylko oświetlenia,ale w sumie każdej dziedziny życia.
 
 
Mezoko_com
[Usunięty]

Wysłany: 16-07-2014, 14:25   

Jeżeli już kupujemy- czy to żarówki czy oprawy,to lepiej dołożyć i postawić na jakość,solidność przez długi czas niż pozornie oszczędzić. Zresztą w sklepach internetowych i tak spotkamy teraz wiele ciekawych promocji.
 
 
lampy-24.com
[Usunięty]

Wysłany: 27-09-2014, 18:11   

tylko po co kupować chińskie oprawy jak za nieduże pieniądze można kupić "normalne" oprawy
 
 
Marcin górski
[Usunięty]

Wysłany: 27-09-2014, 22:05   

"Normalne" czyli jakie? Bo widzę że reklamujesz się produkowanym w Chinach Massivem...
 
 
lampy-24.com
[Usunięty]

Wysłany: 28-09-2014, 17:05   

to mógłbyś mi powiedzieć co philips produkuje w Polsce? Z moich informacji philips produkuje w Pabianicach czy Pile żarówki. Ale jeżeli mam złe informacje to bardzo proszę o ich skorygowanie.

Co do opraw to się zgadzam, ale już "reklamowany" aldex to polska firma.

Co do chińskich rzeczy to jest mała różnica między czymś za 5 zł a czymś za 500.
Ale to tylko moje zdanie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group