Forum LIGHTING.PL Strona Główna Forum LIGHTING.PL
Forum dyskusyjne wortalu oświetleniowego LIGHTING.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Taśma led - dobór adaptera i złączki
Autor Wiadomość
BialaAronia

Wysłany: 23-01-2017, 13:19   Taśma led - dobór adaptera i złączki

Pod wpływem chwili kupiłam taśmę led. Myślałam, że przyjdzie cały zestaw (paczka z Chin), a przyszła sama taśma, bez adaptera i złączki - włącznika.

Byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś pomógł mi dobrać odpowiedni adapter i złączkę do mojej taśmy.
W opisie aukcji znalazłam informację, że jest to taśma led, 5m, smd 2835, 2.88W/m, kolor biały, bez możliwości przyciemniania.

Szukałam na aukcjach adaptera, wydaje mi się, że DC 12V 15W byłby wystarczający. Mam problem z dobraniem wtyczki, bo nie wiem czy 8mm czy 10mm laminatu (cokolwiek to znaczy) :)

Byłabym bardzo wdzięczna, gdyby mi ktoś pomógł to ogarnąć, bo szkoda żeby leżała ta taśma bezużytecznie.

Pozdrawiam.

kk001

Wysłany: 01-06-2019, 13:23   

No okej a co z plafoniery led z czujnikiem ruchu ? Czy jest to dobre rozwiązanie? Napewno zdecyduje się na Ledy ale ten czujniki serio wyłapuje ruchy? Jeśli tak jest to będę wdzięczna za informacje :?: :!:

mazi88

Wysłany: 02-07-2019, 12:10   

jaki zasilacz wybrać do tego paska zależy jak długi masz ten pasek i ile Watów na metrze. Obie wartości mnożysz i masz moc jaką potrzebujesz. Wtyczka nie jest Ci potrzebna bo możesz sobie przylutować kabelki lub kupić gotową końcówkę którą zakłada się na pasek. poszukaj osprzętu na www.kingled.pl/tasmy-led.html kiedyś tam kupowałem

Odpowiedz do tematu