Forum LIGHTING.PL Strona Główna Forum LIGHTING.PL
Forum dyskusyjne wortalu oświetleniowego LIGHTING.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
jakie lampy do ogrodu
Autor Wiadomość
piotrmak

Wysłany: 25-08-2014, 13:37   jakie lampy do ogrodu

Witam,
niedługo wprowadzam się na nowe osiedle, które w ogólnie nie będzie oświetlone, dlatego chciałbym zamontować mocne oświetlenie w ogrodzie i przy garażu. Słyszałem o lampach, które zasilane są energią słoneczną. Czy rzeczywiście warto takie lampy zamontować?dają intensywne światło?

o`rly?

Wysłany: 25-08-2014, 13:49   

porządne kosztują powyżej 1000zł za mały punkt, później ceny nie są już takie odstające bo podstawą tutaj jest drogie zasilanie : fotowoltaika + ewentualnie zasilanie wiatrem. Kup lepiej lampy z żarówkami energooszczędnymi np kompaktowe 11W o barwie zimnej, tak zrobiłem u rodziny i są zadowoleni. Led 20-30W w naświetlaczu to wydatek od 100/150zł, reszta to dno - albo świecą na fiolet, albo zaraz je zaleje albo zaczną gasnąc po miesiącu.
jaki budżet przewidujesz?

gregdesign

Wysłany: 21-01-2015, 15:40   

Nie, lampy zasilane energią słoneczną to krótko mówiąc badziewie. Kiedyś kupiłem kilka takich w okazyjnej cenie. Nie dość, że prawie nie dawały światła to jeszcze za chwilę się zepsuły. Lepiej zainwestuj w jakiś dobry reflektor.

noname6

Wysłany: 04-05-2015, 14:56   

Chyba są drogie.

philip33

Wysłany: 20-10-2018, 18:53   

Kup jakieś fajne ledowe, dają bardzo fajny efekt wieczorami. Mam takie okrągłe i są bardzo fajne ;) Polecam.

el-big

Wysłany: 06-02-2019, 12:52   Re: jakie lampy do ogrodu

piotrmak napisał/a:
Witam,
niedługo wprowadzam się na nowe osiedle, które w ogólnie nie będzie oświetlone, dlatego chciałbym zamontować mocne oświetlenie w ogrodzie i przy garażu. Słyszałem o lampach, które zasilane są energią słoneczną. Czy rzeczywiście warto takie lampy zamontować?dają intensywne światło?
Witam, nasza firma zajmuje się rozdzielnicami i oczywiście również wykonuje rozdzielnie do fotowoltaiki i powiem szczerze, że wiele osób kupuje lampy i je przerabia a podłączaja do jednego panela i ogród super świeci za darmo. Gdyby kotoś z Was chciał zobaczyć zdjęcia to zparaszamy na naszą strone http://www.elbig.com.pl do kontaktu i wyślemy albo zaproponujemy jakieś rozwiązanie. Rozdzielnice do PV tez można kupić [SPAM] Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu