Forum LIGHTING.PL Strona Główna Forum LIGHTING.PL
Forum dyskusyjne wortalu oświetleniowego LIGHTING.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wieża wymiennika ciepła
Autor Wiadomość
brujah

Wysłany: 29-11-2018, 09:08   Wieża wymiennika ciepła

W ramach rozruszania profesjonalistów na forum chciałbym się pochwalić projektem jaki udało mi się wymęczyć w Dialuxie EVO.
Jest to projekt modernizacji oświetlenia 130m wieży wymiennika ciepła w cementowni.
Projekt polegał na przebrnięciu przez ponad 250 plików dokumentacji DWG odsianie z nich 43, zrobienie z nich podkładów i rozmieszczenie w przestrzeni
Podkłady
Budowa wieży składającej się z 9 podestów głównych, licznych podestów technicznych, rur i kanałów, rozmieszczenie opraw w istniejących miejscach polegające głownie na dokumentacji fotograficznej z wizyty na obiekcie - całość zajęła ok. 4 dni roboczych.
PODGLĄD
Był to jak dotąd najbardziej skomplikowany projekt który robiłem w dialuxie evo. Z uwagi na przyzwyczajenie do Dialuxa 4 - tam pewnie zajęło bu mi to mniej czasu. Zdziwiłem się że w bryłach Dialuxa EVO nie ma stożka - a był mi potrzebny w kilku przypadkach.
Zaleta Dialuxa Evo w takim projekcie jest łatwośc operacji na podkładach - u mieszczanie kilku na różnych wysokościach i ich przesuwanie względem siebie i obiektu.
W Dialuxie 4 też można coś takiego zrobić ale całość trzeba przygotować w Cadzie.
Kolenym minusem dialuxa EVO jest niemożliwość ukrycia elementów. Przy rzucie z góry naprawdę robi się spagetti na ekranie i w dialuxie 4 można zastosować "wybór niewidoczny" i ukryć na chwilę część elementów - w Evo tej funkcji brak.
W projekcie jest ok 150 szt opraw (hermetyki i naświetlacze). Udało sie prawie trzykrotnie zmniejszyć moc przy średnim natężeniu oświetlania 200lx na podestach.
Cała inwestycja ma szansę się zwrócić 2-3 lata.
PROJEKT 3D
WIEŻA
FALSE COLORS

Odpowiedz do tematu