Forum LIGHTING.PL Strona Główna Forum LIGHTING.PL
Forum dyskusyjne wortalu oświetleniowego LIGHTING.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak oświetlić siebie przed lustrem
Autor Wiadomość
SW13ZY

Wysłany: 19-09-2017, 10:04   Jak oświetlić siebie przed lustrem

Witam,
Chce sobie kupić duże lustro 1850x900 mm i po rogach na górze dać oświetlenie w postaci żarówek led 6500k, chciałem żarówki 20W na 230V i nie wiem czy to nie będzie za mocne światło, ponieważ chce dać klinkiet bez oprawy ( w załączniku zdj klinkietu ). Poradzicie mi może jak lepiej oświetlić siebie przed lustrem?
Pozdrawiam Konrad

Neo-Led

Wysłany: 21-09-2017, 11:14   

Łazienka to wymagające pomieszczenie o wysokim poziomie zawilgocenia. Dlatego do jej oświetlenia nie sprawdzi się zwykła lampa. Musi ona posiadać odpowiednią oprawę, która uniemożliwi wodzie dostanie się do środka i spowodowanie niebezpieczeństwa. Oświetlenie w łazience powinno spełniać normy szczelności najlepiej IP44 lub IP54. Takie też oświetlenie powinno znaleźć się nad lustrem by jak najlepiej doświetlić osobę stojącą przed. Najlepiej wybierać światło o barwie neutralnej. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na rodzaj klosza. W łazience sprawdzi się klosz mleczny, ponieważ wyeliminuje on efekt rzucania cienia i równomiernie rozproszy światło.

SW13ZY

Wysłany: 22-09-2017, 18:16   

Nigdzie nie napisałem że to ba być lustro do łazienki. To lustro ma być w moim pokoju, w suchym i nie zawilogconym pomieszczeniu

Odpowiedz do tematu