Forum LIGHTING.PL Strona Główna Forum LIGHTING.PL
Forum dyskusyjne wortalu oświetleniowego LIGHTING.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
przyszlosc w zawodzie "oswitleniowca"
Autor Wiadomość
Student
Gość
Wysłany: 24-09-2005, 09:50   przyszlosc w zawodzie "oswitleniowca"

Witam!
Jestem studentem drugiego roku elektrotechniki na PB. Tematyka oswietleniowa coraz bardziej zaczyna mnie interesowac i zamierzam kierowac sie w dalszej edukacji w kierunku techniki swietlnej itp. Postanowilem napisac ten post aby dowiedziec sie czegos wiecej o tej branży a w szczegolnosci ludzi ktorzy sie tym zajmuja. Prosilbym bardzo o jakies rady i wskazowki ( a także opinie) na co powinienem zwrocic szczegolna uwage w mojej edukacji, ktora "droga" podazac lub np. jakie umiejetnosci powinienem rozwijac ( a ktorych nie naucza mnie niestety na studiach) aby byc dobrym specjalista w tej dziedzinie. Z gory dziekuje:)

Los_sandalos

Wysłany: 24-09-2005, 21:27   

Podstawa to znajomość sprzętu. Zdobądź katalogi philipsa i osrama i studiuj. Nie jestem oświetleniowcem (zawodowym) a pamiętam np. większość oznaczeń źródeł światła różnych producentów, prądy znamionowe świetlówek, lamp wysokoprężnych i podobne informacje. Tego typu i podobne informacje są bardzo potrzebne. Dowiedz się wszystkiego o statecznikach zwykłych i elektronicznych, źródłach swiatła, ich układach połaczeń itp. Tylko mając wszystko w "jednym palcu" możesz coś osiągnąć. Na studiach będą Ci wpychać do głowy same niepotrzebne głupoty a o podstawowych sprawach się nie dowiesz.
Polecam też zainteresować się wycieczką do zdaje się największego w europie "Centrum światła" w Philips Lighting Poland w Pile. Można sie tam dowiedzieć wielu ciekawych spraw.

lumier

Wysłany: 21-11-2006, 21:28   

Byłem i polecam jechać do Philipsa.
Na stronach Philipsa ogłaszają się że można robić u nich praktyki może to Ci kolego pomoże. Albo zniechęci. na początek należy się zastanowić czy jesteś pewien co robisz. nie każdy lubi matematykę. a bynajmniej niewielu.

Pozdrawiam Zibi

Kazimierz1

Wysłany: 08-11-2016, 13:31   

Polecam iść w kierunku architektury światła- to jest branża przyszłości , zwłaszcza w większych miastach.

Odpowiedz do tematu