Forum LIGHTING.PL Strona Główna Forum LIGHTING.PL
Forum dyskusyjne wortalu oświetleniowego LIGHTING.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Niestandardowy gwint
Autor Wiadomość
Lelak

Wysłany: 15-11-2013, 18:17   Niestandardowy gwint

Z góry przepraszam, ale jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o oświetlenie.

Problem jest następujący - po długiej służbie żarówkę w kuchennej lampie trafił szlag. Niestety po jej wykręceniu nie zauważyłam, że ma jakiś niestandardowy gwint i wyrzuciłam ją. Problem pojawił się, kiedy kupiłam nową żarówkę e27 i okazało się, że jest on sporo za wąski. Wykręciłam więc taką jakby dwuczęściową rurkę z gwintem (załączone zdjęcia) z takim jakby plastikowym pierścionkiem w środku, która była na oprawce i zaniosłam ją jednego z ze znanych supermarketów powiedzmy branży budowlanej żeby dokupić coś odpowiedniego. Niestety pani na żarówkowym powiedziała, że czegoś w ten deseń nie mają na składzie, z kolei pan z elektrycznego, który miał mi udzielić szerszych informacji, oświadczył, że mam przynieść najlepiej całą ramkę/lampę.
Wtedy zabrałam się na poszukiwania na własną rękę i doszłam do wniosku, że może będzie pasować e40. Niestety przełączka z e40 na e27 nijak nie da się wkręcić w ten gwincik, bo jest zwyczajnie za szeroka. Dopiero po fakcie dokładnie zmierzyłam średnicę tej rureczki i wynosi ona coś około 36 mm.

Teraz moje pytanie - czy ktoś może ma pomysł, jaka żarówka może pasować, i czy da się to załatwić bez rozkręcania tego wszystkiego? Muszę przyznać, że zdejmowanie tej lampy to ostateczność, bo lampa (a także całe mieszkanie :D ) nie jest moja, jest bardzo ciężka i porcelanowa, więc nie chciałabym jej zniszczyć, i najważniejsze że do tego dochodzi grzebanie przy kabelkach, które mnie trochę przeraża.

Z góry dziękuję za odpowiedzi

PS Właśnie zauważyłam w podglądzie wiadomości, że te zdjęcie niezbyt szczęśliwie wygląda, ale ogólnie wszystko widać.

schab

Wysłany: 15-11-2013, 20:33   

Droga Pani . Z przykrością muszę Panią poinformować , że jest Pani szczęśliwą posiadaczką najnormalniejszej lampy , na najnormalniejsze żarówki z gwintem E27 ! :mrgreen:
Problem polega na tym , że jako 100% kobiecie udało się Pani wykręcić żarówkę wraz z wnętrzem oprawki i wraz z tą żarówką wyrzucić ! :shock:
Aby sytuację naprawić - należy udać się do sklepu elektrycznego i nie wdając się w szczegóły z debilami :twisted: - zażyczyć sobie oprawkę ON19 , lub ON20 . Jedna od drugiej różni się obecnością nakręcanego pierścienia - trzymającego klosz. ( pierścień - sądząc po fotografii - masz )

o`rly?

Wysłany: 18-11-2013, 07:44   

Jak kupi metalową oprawkę ON19-ON20 z dawnej produkcji Czechowickiej to jeszcze powiedzmy że ok, ale jeżeli kupi z nowej produkcji firmy Pawbol która przejęła maszyny i produkcję z podupadającej firmy to przy następnej wymianie będzie miała dokładnie to samo. Proponuję kupić http://allegro.pl/oprawka...3706595530.html są o niebo lepsze

Odpowiedz do tematu